Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Citroën C4 Cactus to wyprodukowany we Francji subkompaktowy samochód rodzinny typu SUV/crossover, którego produkcja rozpoczęła się jeszcze w 2014 roku. C4 Cactus jest stosunkowo popularnym samochodem, ponieważ rezyduje w dość popularnym segmencie. Crossovery i SUV-y są ostatnio na stałym wzroście i nie wydaje się, że to się zmieni w najbliższym czasie. Czy zatem Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Tak, Citroën C4 Cactus jest dobry samochód, jeśli jest to typ samochodu jesteś po. Oznacza to, że C4 Cactus jest przeznaczony przede wszystkim do użytku rodzinnego. Jest to samochód, który prawdopodobnie nie będzie przyciągał zbyt wiele uwagi, ale z łatwością zrobi wszystko, czego od niego zażądasz. Otrzymuje również wyrafinowane, wydajne i dość niezawodne silniki, jak również.

Design C4 Cactus jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym aspektem samochodu, ponieważ wielu uważa go za zbyt przerysowany. Wnętrze też nie jest dużo lepsze, ale ma przynajmniej przyzwoite wyposażenie. Doświadczenie jazdy jest dość bez charakteru, ale to jest coś, co przychodzi z terytorium, jak wszystkie samochody, takie jak ten są takie same.

Niezawodność jest przyzwoita, aczkolwiek są pewne kwestie, o których warto porozmawiać bardziej szczegółowo. Praktyczność jest również dość dobra, ponieważ samochód siedzi cztery osoby dorosłe bez żadnych problemów. Widoczność jest naprawdę dobra, a samochód otrzymuje sporą przestrzeń bagażnika.

Citroën C4 Cactus – Układ napędowy

Linia silników Citroëna C4 Cactus rozpoczyna się od rzędowego 3-cylindrowego silnika 1,2L o mocy 110 KM i momencie obrotowym 151lb-ft. Następna w kolejce jest mocniejsza wersja tego silnika, która oferuje 130 KM i 169lb-ft momentu obrotowego. Jest to również najbardziej popularny silnik benzynowy z C4 Cactus, a także jeden z najlepszych.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Aircross

Linia diesel rozpoczyna się od 1,5L 4-cylindrowy silnik, który wypycha 99 KM i 184lb-ft momentu obrotowego lub 120 KM/221lb-ft momentu obrotowego dla mocniejszej wersji tego silnika. Jednakże, jeśli lubisz silniki wysokoprężne, należy skupić swoją uwagę na zakres-topping 1,6L 4-cylindrowy silnik 100 KM z 187lb-ft momentu obrotowego, jak ten silnik równoważy moc i wydajność najlepiej.

Możesz dostać C4 Cactus z manualną lub automatyczną skrzynią biegów w zależności od osobistych preferencji. Wszystkie wersje są FWD i AWD nie jest opcją. Możesz spodziewać się do 65MPG z 1,6L diesel lub około 45MPG z najbardziej wydajnym silnikiem benzynowym na poziomie podstawowym.

Citroën C4 Cactus – Konstrukcja i podwozie

Citroën C4 Cactus nie jest do końca pięknym samochodem i każdy zdaje sobie z tego sprawę. Po prostu wygląda trochę zbyt topornie i przestylizowanie, zwłaszcza gdy spojrzymy na te dziwne plastikowe elementy mocowane bezpośrednio na drzwiach samochodu. Wnętrze C4 Cactus też nie jest dużo lepsze, bo wykorzystuje dziwne kształty i w ogóle nic nie wydaje się spójne.

Wrażenia z jazdy są standardowe dla tego typu samochodów, co oznacza, że samochód skupia się na komforcie i łatwości użytkowania. Podwozie jest zrównoważone w porządku, podczas gdy system zawieszenia jest w stanie poradzić sobie z większością nierówności na drodze naprawdę dobrze. Samochód bardzo się toczy, co oznacza, że pokonywanie zakrętów z dużą prędkością nie jest możliwe.

Citroën C4 Cactus – Niezawodność i typowe problemy

Pod względem niezawodności, C4 Cactus jest w porządku, ale są pewne kwestie, o których warto powiedzieć. Na początek, C4 cierpi na różne problemy związane z automatyczną skrzynią biegów, takie jak problemy z siłownikiem lub po prostu ze względu na to, że skrzynia jest leniwa. Inne problemy obejmują problemy z elektryką samochodu i innymi elementami wyposażenia, takimi jak zderzaki i zatrzaski maski.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Wycieki paliwa mogą być potencjalnie katastrofalnym problemem, dlatego należy je naprawić jak najszybciej, jeśli wystąpią. Modele z silnikiem Diesla czasami cierpią z powodu problemów z filtrem cząstek stałych (DPF), które mogą być czasami naprawione, ale mogą również wymagać wymiany.

Citroën C4 Cactus – wartość i praktyczność

Citroën C4 Cactus można kupić za dość przystępną cenę na rynku wtórnym, a nowe modele C4 Cactus również nie są szczególnie drogie, przynajmniej nie tak jak niektóre inne samochody z tego segmentu. Oznacza to, że C4 może być dobrym zakupem, jeśli jest to typ samochodu, którego potrzebujesz i możesz przełknąć język projektowania samochodu.

Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ samochód może z łatwością posadzić do pięciu dorosłych osób bez żadnych kompromisów z przestrzenią bagażnika. Samochód jest łatwy do wsiadania i wysiadania, a ogólna widoczność też jest naprawdę dobra. Jest wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić fotelik dziecięcy w C4 Cactus, a ogólna łatwość użytkowania jest jedną z najlepszych rzeczy w tym samochodzie.

Sekcja FAQ

Czy Citroën C4 Cactus jest samochodem luksusowym?

Citroën C4 Cactus nie jest samochodem luksusowym w taki sam sposób jak plakietka Citroëna nie jest plakietką samochodu luksusowego. Jest to samochód, który oferuje pewne luksusowe udogodnienia, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, rozrywki i komfortu, ale to nie wystarczy, aby samochód był prawdziwie luksusowy.

W związku z tym, można myśleć o C4 Cactus jako o bardziej ekskluzywnym samochodzie na poziomie ekonomicznym, ponieważ ośmiela się wyglądać nieco inaczej i ponieważ otrzymuje wysokiej klasy wyposażenie w wysokiej klasy poziomach wykończenia.

  Najczęstsze problemy z Citroën C4 Cactus

Czy Citroën C4 jest wydajny?

Citroën C4 jest naprawdę wydajnym samochodem, prawdopodobnie jednym z najbardziej wydajnych samochodów w tym segmencie. Powodem, dla którego C4 jest tak wydajny jest to, że dostaje silniki o małej pojemności, które zostały zaprojektowane wyłącznie ze względu na wydajność.

Oznacza to, że posiadanie C4 jest naprawdę przystępne cenowo, ponieważ koszty paliwa, rejestracji i podatku są niższe dzięki niskim wydatkom samochodu na Co2 i paliwo.

Dlaczego Citroën nazwał C4 „Cactus”?

Nazewnictwo jest bezpośrednio związane z tym, z czego Citroën słynął w przeszłości, a to jest projektowanie i tworzenie zabawnych i interesujących samochodów, które wyróżniają się od reszty korony z fajnymi akcentami projektowymi, jasnymi szczegółami i zabawnymi elementami projektowymi. To sprawiło, że C4 Cactus jest w pewnym sensie marmitem, bo albo się go kocha, albo nienawidzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z