Czy Citroën C4 Picasso to dobry samochód?

Czy Citroën C4 Picasso to dobry samochód?

Citroën C4 Picasso to 5-drzwiowy rodzinny SUV/crossover przeznaczony do przewozu osób. Jest to samochód zaprojektowany tak, aby był przystępny cenowo, ale nie tani. Jest to samochód, który jest wyposażony w garść przyjaznych rodzinie funkcji, z których część często można znaleźć tylko w luksusowych samochodach. Dlatego C4 Picasso z pewnością wydaje się obiecujący na papierze, ale czy Citroën C4 Picasso to dobry samochód?

Citroën C4 Picasso to naprawdę dobry samochód jak na to, czym jest, ponieważ oferuje wyrafinowane i wydajne silniki, które nie są najmocniejsze, ale dla większości osób wystarczą. Ogólne wrażenia z jazdy są stonowane, ale komfortowe. Samochód sprawia wrażenie bezpiecznego, stosunkowo dobrze zbudowanego, i jakby miał przetrwać przyzwoitą ilość czasu.

Projekt nie jest szczególnie wyjątkowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ Citroën nie jest w tworzeniu uderzających samochodów. Wydaje się jednak, że wiele modeli Citroëna starzeje się przyzwoicie, ponieważ większość z nich nie wygląda tak staro, jak w rzeczywistości. Niezawodność-wise, C4 Picasso jest przyzwoity, ale są pewne kwestie, o których warto mówić.

Ich wartości są jednym z najważniejszych powodów, dla których tak wiele osób kupuje je z drugiej ręki. Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ C4 jest dość dużym samochodem, co oznacza, że nie brakuje mu miejsca w żaden sposób, kształt lub forma.

Citroën C4 Picasso – Jednostka napędowa

Linia silników Citroën C4 Picasso zaczyna się od dwóch różnych opcji silników benzynowych. Podstawowy rzędowy 3-cylindrowy silnik 1.2L oferuje 131 KM, co wydaje się być w porządku dla tego typu samochodu. Mocniejszy silnik 1,6L 4-cylindrowy oferuje do 170 KM, co jest dość silne dla C4 Picasso. Oba są dość gładkie i pasują do C4 naprawdę dobrze.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Aircross

Linia silników wysokoprężnych zaczyna się od 4-cylindrowego silnika 1.6L, który oferuje do 120 KM. Zakres-topping 2.0L 4-cylindrowy silnik wysokoprężny oferuje 150 KM i jest preferowany silnik dla większości właścicieli C4 Picasso, przynajmniej w Europie. C4 Picasso jest samochodem FWD i jest wyposażony w gładką 6-biegową skrzynię biegów.

Możesz oczekiwać do 55MPG od modeli C4 Picasso z silnikiem diesla, podczas gdy modele benzynowe mogą zwrócić do 40-45MPG. W sumie, opcje silnika C4 Picasso wydają się być naprawdę dobrze skalibrowane i są idealne dla samochodu takiego jak C4 Picasso.

Citroën C4 Picasso – Design i podwozie

Citroën C4 Picasso wygląda dość nowocześnie, nawet jeśli naprawdę nim nie jest. Citroën wykonał dobrą robotę podczas projektowania C4 Picasso, ponieważ jest to jeden z najlepiej wyglądających samochodów w tym segmencie. Wnętrze jest dla niektórych nieco odważne, ale dostajemy w nim wszystko, czego potrzebujemy. Nie jest zbyt dobrze zbudowane, ale to przychodzi z terytorium, ponieważ C4 Picasso nie jest luksusowym samochodem.

Zawieszenie i podwozie jest dostosowany do komfortu i łatwości użytkowania, co oznacza, że C4 nie będzie ruffle żadnych piór. Nie jest w żadnym wypadku dynamiczny i większość ludzi zgadza się, że brakuje mu również charakteru.

Citroën C4 Picasso – Niezawodność i częste problemy

Pod względem niezawodności, C4 Picasso wydaje się być w porządku, ale są pewne problemy, o których warto powiedzieć. Automatyczna skrzynia biegów EGS jest znana z tego, że oprócz tego, że czasami jest leniwa, szarpana i szorstka, cierpi na problemy związane ze sprzęgłem. Elektryki takie jak szyby, światła i klimatyzacja są również podatne na złamanie dość często.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Picasso

Inne kwestie to problemy z hamulcami samochodu, wyciekami i różnymi elementami wyposażenia, takimi jak pasy bezpieczeństwa i szklane panele dachowe. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to najdroższy samochód do utrzymania, ale wymaga konserwacji dość regularnie.

Citroën C4 Picasso – wartość i praktyczność

Wartości te są teraz naprawdę dobrze pozycjonowane, co sprawia, że C4 Picasso jest naprawdę popularnym samochodem na rynku 2nd hand. Wiele rodzin na całym świecie wydaje się być zadowolonych z C4 Picasso, ponieważ ogólne wyniki zadowolenia klientów są w większości pozytywne.

Jeśli chodzi o praktyczność, C4 Picasso jest rzeczywiście świetny, ponieważ oferuje mnóstwo miejsca do siedzenia i przechowywania w całym samochodzie. Posiada również wiele przyjaznych rodzinie funkcji, takich jak miejsca na kubki, porty ładowania i podłokietniki. Jest to naprawdę łatwy samochód do wsiadania i wysiadania, a ogólna widoczność jest naprawdę dobra.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Citroëna C4 Picasso?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie przestrzeń, przystępna cena, bezpieczeństwo i łatwość obsługi, to C4 Picasso jest rzeczywiście naprawdę dobrym wyborem. To są aspekty, w których C4 Picasso wydaje się najbardziej obiecujący. Nie jest jednak przyjemny w prowadzeniu, nie jest luksusowy, a silniki niektórzy mogą uznać za nieco leniwe i pozbawione charakteru.

Jeśli masz okazję, pamiętaj, aby odbyć jazdę próbną. W ten sposób można łatwo zdecydować, czy C4 Picasso jest samochodem dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na zakup, zrób obowiązkowy przegląd przed zakupem, ponieważ z tymi samochodami nigdy nie można być w 100%.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Czy Citroën C4 Picasso jest bezpieczny?

Citroën C4 Picasso jest samochodem ocenionym na 5 gwiazdek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, co oznacza, że większość osób powinna być z niego bardziej niż zadowolona. Być może nie jest to najnowocześniejszy samochód rodzinny marki Citroën, co oznacza, że brakuje w nim najnowszych funkcji bezpieczeństwa i rozwiązań programowych.

Jednak większość z nich jest powszechnie uważana za sztuczki. Dlatego C4 Picasso można uznać za naprawdę bezpieczny samochód, który zasługuje na uwagę. Najważniejsze jest to, że C4 Picasso jest samochodem posiadającym 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa w zakresie ochrony przed zderzeniami.

Co czyni dobry samochód rodzinny?

Przede wszystkim, świetny samochód rodzinny musi być bezpieczny. Musi być również przestronny, co oznacza, że powinieneś być w stanie zmieścić w nim całą swoją rodzinę bez żadnych problemów. Musi być również dość cichy, aby Twoje dzieci mogły spokojnie spać z tyłu. Musi mieć dużą przestrzeń bagażnika, więc można go używać do wakacyjnych wycieczek na długich dystansach.

Musi również posiadać wiele przyjaznych rodzinie funkcji, takich jak porty ładowania, wiele schowków, łatwe wejście i świetna widoczność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z