Czy Citroën C5 Aircross to dobry samochód?

Czy Citroën C5 Aircross to dobry samochód?

Citroën C5 Aircross został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2016/2017 i od razu stał się jednym z najpopularniejszych modeli Citroëna. Jest to kompaktowy crossover/SUV, który stawia na pierwszym miejscu przestrzeń, ergonomię i jest naprawdę łatwy do prowadzenia i życia. Czy więc Citroën C5 Aircross to dobry samochód?

Jeśli szukasz rodzinnego crossovera/ SUV-a, który nie rozbija banku, a jednocześnie oferuje wszystko, czego oczekujesz od współczesnego samochodu rodzinnego, C5 Aircross jest naprawdę dobrym samochodem. Do wyboru jest kilka silników wysokoprężnych i benzynowych, w tym hybryda dla tych, którzy chcą chronić środowisko i korzystać z lepszej wydajności paliwa.

C5 Aircross z pewnością wygląda ciekawie ze swoim designem, zwłaszcza model po faceliftingu 2022, który nawet dość mocno przyciąga wzrok. Wnętrze C5 Aircross też jest ciekawe, ale na pewno nie jest to samochód luksusowy. Niezawodność-wise, to jest w porządku, ale są pewne kwestie, które warto mówić o bardziej szczegółowo.

Jeśli chodzi o wartość, dostajesz dużo samochodu za pieniądze, zwłaszcza jeśli pójdziesz na jeden używany. Jednym z najlepszych aspektów C5 Aircross jest jego praktyczność, ponieważ samochód oferuje mnóstwo miejsca do siedzenia i bagażnika. Jest wyposażony w wiele przyjaznych rodzinie funkcji i łatwo się z niego wydostać.

Citroën C5 Aircross – Układ napędowy

Paleta silników Citroëna C5 Aircross składa się z czterech różnych opcji silnikowych. Jeśli chcesz mieć C5 Aircross napędzany benzyną, będziesz musiał wybrać 3-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 1,2L i mocy 130 KM oraz 169lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik jest w stanie zwrócić do 35MPG, jeśli pójdziesz z automatyczną skrzynią biegów lub 40MPG, jeśli pójdziesz do ręcznego.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

C5 Aircross można również mieć z 1,3L rzędowy 4-cylindrowy silnik wysokoprężny, który oferuje 130 KM 221lb-ft momentu obrotowego. Powodem, dla którego warto wybrać diesla jest to, że oferuje on do 45MPG. Jednak najbardziej wydajnym modelem C5 Aircross jest hybryda, C5 Aircross 225.

Model ten wyposażony jest w 4-cylindrowy silnik benzynowy 1.6L sparowany z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 181 KM i 221lb-ft momentu obrotowego. Otrzymuje 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i zwraca do 168MPG, co czyni 225 najlepszym modelem C5 Aircross tam. Wszystkie wersje C5 Aircross są FWD.

Citroën C5 Aircross – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, C5 Aircross jest naprawdę ciekawy, zwłaszcza po odświeżeniu w 2022 roku, które dało samochodowi nowy zestaw futurystycznie wyglądających reflektorów i bardziej futurystyczne elementy wykończenia. Wnętrze C5 Aircross jest również interesujące, zwłaszcza ze wszystkimi nowoczesnymi ekranami. C5 nie jest jednak samochodem luksusowym i jest to raczej oczywiste w momencie wejścia do środka.

Układ jezdny i zawieszenie są skoncentrowane wyłącznie na komforcie i łatwości użytkowania, co oznacza, że samochód jest miękki i dość dobrze wytłumiony. Podczas szybkiego pokonywania zakrętów odczuwalne są duże przechyły nadwozia, ale C5 Aircross nigdy nie miał być samochodem sportowym.

Citroën C5 Aircross – niezawodność i typowe problemy

Pod względem niezawodności, C5 Aircross jest w porządku, ale są pewne problemy, które omówimy bardziej szczegółowo. Na początek, samochód doświadcza różnych problemów elektrycznych z systemami takimi jak ECU, światła, elektryczne okna, system infotainment i pakiet łączności samochodu.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Inne problemy obejmują problemy z wyposażeniem, takie jak szyberdach i niektóre elementy wykończeniowe, problemy z wyciekami paliwa, problemy z DPF (filtr cząstek stałych) i problemy z emisją samochodu. C5 Aircross nie jest zbyt drogi w utrzymaniu, ale wymaga dość częstych przeglądów.

Citroën C5 Aircross – wartość i praktyczność

Citroën C5 Aircross nie jest najdroższym crossoverem/ SUV-em, dlatego tak wiele osób jest zainteresowanych jego kupnem. Modele z drugiej ręki są wyceniane naprawdę przystępnie, co czyni je świetnym zakupem samochodu używanego. Z punktu widzenia wartości, C5 Aircross jest naprawdę dobry, ale nie tak dobry jak z punktu widzenia praktyczności.

Z pięcioma drzwiami, dużymi siedzeniami i dużą przestrzenią bagażnika, C5 Aircross jest idealnym samochodem na dłuższe podróże, ponieważ mieści 4/5 dorosłych osób bez żadnych problemów. Jest to również samochód, do którego łatwo się wsiada i wysiada, a także taki, który oferuje szereg przyjaznych rodzinie funkcji.

Sekcja FAQ

Jak długo może wytrzymać Citroën C5 Aircross?

Niezwykle trudno jest określić, jak długo może wytrzymać każdy samochód, ale z pewnością możemy powiedzieć, że wiele rzeczy, które robisz, może mieć na to wpływ. Tak więc, jeśli utrzymujesz swój C5 Aircross, kiedy tylko jest to konieczne, prawdopodobnie dostaniesz dużo życia z niego. Te samochody powinny być w stanie trwać co najmniej 100.000 do 200.000 mil bez konieczności poważnych remontów.

Jednak ważniejsze jest, aby zrobić to, co trzeba, niż to, jak dobrze samochód „mógłby” potencjalnie być po 10 latach ciągłego użytkowania.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Aircross

Czy Citroën C5 Aircross jest samochodem luksusowym?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat nieustannie widzimy samochody z poziomu ekonomicznego wyposażone w technologię, która kiedyś była zarezerwowana tylko dla prawdziwie luksusowych samochodów. C5 Aircross jest jednym z tych samochodów, które można dostać z mnóstwem wspaniałych funkcji rozrywkowych i bezpieczeństwa, które sprawiają, że samochód wydaje się bardziej luksusowy niż jest w rzeczywistości.

Nie sprawia to, że C5 Aircross jest samochodem luksusowym, ale w pewien sposób wypełnia lukę pomiędzy luksusowymi crossoverami i SUV-ami w przystępnej cenie, a ekonomicznymi samochodami z wyższej półki. Jeśli technologia będzie się rozprzestrzeniać na bardziej przystępne samochody, sprawy mogą stać się o wiele bardziej zagmatwane.

Czy Citroën C5 Aircross to SUV?

Kształt Citroëna C5 Aircross przypomina SUV-a, gdy się na niego patrzy i wiele punktów sprzedaży ma tendencję do nazywania C5 SUV-em, ale tak nie jest. Po pierwsze, C5 Aircross jest bardziej crossover niż jest SUV. Po drugie, nie dostaje AWD ani nie dostaje żadnego wyposażenia, które jesteśmy przyzwyczajeni widzieć na prawdziwych SUV-ach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z