Czy Citroën DS4 to dobry samochód?

Czy Citroën DS4 to dobry samochód?

Citroen DS4 to wyprodukowany we Francji półluksusowy hatchback, który ma wypełnić lukę między markami samochodów ekonomicznych i prawdziwie luksusowych, biorąc Citroena i czyniąc go lepszym pod każdym względem. Marka DS znana jest z efektownych wyborów stylistycznych, wyższej jakości materiałów, bardziej dopracowanych doświadczeń i nieco wyższej ceny. Czy więc Citroen DS4 to dobry samochód?

Citroen DS4 jest rzeczywiście dobry samochód dla tego, co jest, ale może nie być najbardziej niezawodny samochód Citroen kiedykolwiek wykonane. Późniejsze modele są znacznie lepsze i dlatego trzymają swoją wartość znacznie lepiej w przeciwieństwie do wcześniejszych samochodów. DS4 otrzymuje dość skromną paletę silników, co oznacza, że możesz wybrać model, który odpowiada Twoim preferencjom.

Projekt DS4 jest znacznie lepszy niż wszystko, co Citroen oferował w czasie, gdy ten samochód wyszedł, ponieważ DS4 wygląda bardziej sportowo i celowo. Wnętrze DS4 jest wyższej jakości i dostaje wszystko, czego można oczekiwać od samochodu z tej epoki. Wrażenia z jazdy są po sportowej stronie, ale DS4 nie jest samochodem wyczynowym.

Wartości te wydają się być dość przystępne w tych dniach, co czyni je interesującymi wyborami samochodów używanych. Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ samochód ma wystarczająco dużo miejsca dla czterech dorosłych osób, dużo miejsca w bagażniku, dobrą widoczność i wiele przyjaznych rodzinie funkcji i miejsc do przechowywania w środku.

Citroen DS4 – Jednostka napędowa

Paleta silników Citroena DS4 zaczyna się od rzędowego 3-cylindrowego silnika o pojemności 1,2L, który oferuje moc 131 KM. Jeśli chcesz mocniejszy silnik benzynowy, będziesz musiał przejść na rzędowy 4-cylindrowy silnik 1.6L o mocy 120 KM-200 KM dla najmocniejszego modelu DS4 Sport. Wszystkie te samochody są FWD, ale można wybrać między ręczną lub automatyczną skrzynią biegów.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

DS4 występuje również z mnóstwem silników wysokoprężnych, jak również. Najmniejszy 1.6L 4-cylindrowy diesel oferuje między 111 KM a 117 KM, podczas gdy większy 2.0L 4-cylindrowy diesel oferuje między 163 KM a 182 KM. Te dwa silniki Diesla są najbardziej wydajne, ponieważ mogą zwrócić prawie 50MPG bez żadnych problemów.

W sumie paleta silników DS4 jest dobra, ponieważ oferuje wybór pomiędzy dwoma dieslami i dwoma opcjami benzynowymi. W przypadku Citroena DS4 nie ma hybryd, ponieważ pierwsza hybryda DS4 została wprowadzona po opuszczeniu Citroena przez DS.

Citroen DS4 – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, DS4 jest naprawdę dobry, ponieważ samochód wygląda futurystycznie i jest wyposażony w wiele ciekawych wyborów projektowych, które oddzielają go od reszty stawki. Wnętrze DS4 jest również naprawdę fajnie wyglądające, ale niektóre wybory projektowe są nieco bardziej wątpliwe, ponieważ utrudniają ergonomię trochę.

Zawieszenie i podwozie DS4 jest całkowicie dostosowany do komfortu i łatwości użytkowania, co sprawia, że DS4 czuć dość komfortowo. Nie przechyla się zbytnio na zakrętach, co czyni go w pewnym sensie samochodem dynamicznym, ale nic w porównaniu z prawdziwymi hot hatchbackami.

Citroen DS4 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, DS4 jest z pewnością wątpliwe, ponieważ samochód wydaje się być doświadczony garść problemów w lewo, prawo, i centrum. Wcześniejsze modele DS4 są gorsze niż nowsze, ponieważ zostały one również wycofane kilka razy za problemy, które naprawdę nie pasują do samochodu wykonanego w tej epoce. Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z DS4 są z silnikiem rozrusznika i wyposażeniem samochodu.

  Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Innymi problemami są problemy z nagłą utratą mocy silnika, które mogą być spowodowane przez wiele różnych przyczyn. Musimy również wspomnieć o problemach z olejem, a nawet potencjalnych wyciekach paliwa, które mogą być naprawdę niebezpieczne. Wreszcie, problemy z pasami bezpieczeństwa wszelkiego rodzaju mogą być doświadczone z DS4, jak również.

Citroen DS4 – wartość i praktyczność

Możesz teraz odebrać używanego Citroena DS4 za nieduże pieniądze, co sprawia, że DS4 jest naprawdę popularnym samochodem na rynku wtórnym. Praktyczność, DS4 jest naprawdę dobry, ponieważ oferuje wystarczająco dużo miejsca siedzącego dla czterech osób dorosłych, ale nie wystarczająco dla pięciu w pełni dorosłych. Przestrzeń bagażnika jest również naprawdę duża.

Widoczność jest również dobra, mimo że słupki C samochodu są po grubszej stronie. Samochód jest wyposażony w szereg przyjaznych rodzinie funkcji, które sprawiają, że samochód jest dobry do przewożenia rodziny.

Sekcja FAQ

Czy marka Citroen DS jest martwa?

Marka Citroen DS jest daleka od śmierci, ale nie istnieje już pod parasolem Citroena, ponieważ DS oddzielił się od Citroena całkowicie w 2015 roku. Powodem, dla którego to zrobili jest pozwolić DS rozwijać swoje własne dziedzictwo i ponieważ bycie luksusową marką pod parasolem marki ekonomicznej nie jest tak naprawdę czymś, co emanuje luksusem.

W związku z tym marka DS jest teraz w pełni niezależna i produkuje samochody, które w niewielkim stopniu przypominają Citroena. DS4 jest następcą Citroena DS4 i wydaje się być naprawdę fajnym samochodem.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Jak długo może trwać Citroen DS4?

Citroen DS4 powinien być w stanie wytrzymać co najmniej 100 000 do 200 000 mil, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Naprawdę trudno jest przewidzieć, jak długo może trwać jakikolwiek samochód, ponieważ wpływa na to wiele czynników. Właściwa konserwacja jest podstawowym aspektem upewniającym się, że samochód może trwać tyle, ile powinien, a więc nie jest zbyt agresywny z nim.

Jeśli zrobisz wszystko, co należy zrobić jak najszybciej, nie ma powodu, dla którego DS4 nie miałby przejechać 200 000 mil bez konieczności przeprowadzania większych remontów.

Jakie samochody konkurują z Citroenem DS4?

Początkowo DS4 miał konkurować z Audi A3, BMW serii 1 i Mercedesem Benz A-Class. DS4 nigdy nie miał szans na prawdziwą rywalizację z tymi niemieckimi luksusowymi markami, więc jest raczej rywalem VW Golfa niż luksusowym samochodem klasy premium. Jednak firma DS jest przekonana, że nowy DS4 będzie rywalizował z A3, Klasą A i Serią 1.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z