Czy części Mercedes Benz są drogie?

Czy części Mercedes Benz są drogie?

Posiadanie Mercedesa-Benza to marzenie wielu osób. Należy jednak być gotowym na wydatki, aby utrzymać swój luksusowy samochód w doskonałej formie.

Części do Mercedesa są drogie. Jest to jeden z powodów, dla których wielu właścicieli Mercedesów sprzedaje swoje samochody po kilku latach użytkowania. W miarę jak samochód się starzeje, wydatki wciąż rosną, chyba że dobrze zadbasz o swój trzygwiazdkowy samochód.
Co ciekawe, w dłuższej perspektywie Mercedes jest tańszy w utrzymaniu niż BMW i Audi. Dzieje się tak dlatego, że mają one wysokiej jakości części, zaprojektowane przez doświadczonych inżynierów. Przy odpowiedniej pielęgnacji, samochód Mercedes-Benz jest bardziej niezawodny przez 10 lat niż jego bliscy konkurenci – BMW i Audi.

Dlaczego części Mercedes Benz są drogie?

Części do Mercedesa są drogie, ponieważ jest to samochód luksusowy. Jak wszystkie samochody luksusowe, Mercedes jest wyposażony w wysokiej jakości części, które są konstruowane przez najlepszych techników. Co więcej, części Mercedes są zazwyczaj oryginalne, czyli pochodzą od producenta oryginalnego wyposażenia (OEM).
Należy pamiętać, że niektórzy producenci oferują części z rynku wtórnego, które nie są bardzo trwałe i nie są tak niezawodne.

Jakie części Mercedesa są najdroższe do wymiany?

Układ przeniesienia napędu

Układ przeniesienia napędu pomaga przenieść moc silnika na wał napędowy i tylne koła. Przekładnie w skrzyni biegów zmieniają prędkość obrotową kół napędowych i moment obrotowy samochodu w stosunku do prędkości obrotowej i momentu obrotowego silnika. Jeśli układ przeniesienia napędu jest uszkodzony lub uległ awarii, konieczna będzie wymiana wielu części.
Części układu przeniesienia napędu obejmują układ hydrauliczny, przemiennik momentu obrotowego, zestawy przekładni planetarnych, przemiennik momentu obrotowego, uszczelki i uszczelnienia, monitor linki przepustnicy, regulator i modulator. Wymiana lub naprawa układu przeniesienia napędu Mercedesa jest kosztowna. Waha się od 1 800 do 5 000 dolarów, w zależności od modelu Państwa samochodu.

  Mercedes leasing VS. Kupić

Konwerter katalityczny

Katalizatory mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o zmianę niebezpiecznych substancji zawartych w spalinach pojazdu, takich jak tlenek azotu, tlenek węgla i węglowodory, w mniej niebezpieczne substancje, takie jak para wodna i dwutlenek węgla w wyniku reakcji chemicznych. Wymiana tej istotnej części jest dość kosztowna.
Katalizator pochodzący od producenta oryginalnego wyposażenia Mercedes-Benz może kosztować od 14 000 do 25 000 dolarów. Jest to dość kosztowne, ale nie jest tak pracochłonne jak układ przeniesienia napędu. Dlatego koszt naprawy może być nieco niższy. Należy pamiętać, że cena różni się w zależności od modelu Mercedesa.

Wałek rozrządu

Wałek rozrządu znajduje się pod silnikiem i pełni ważną funkcję otwierania i zamykania zaworów w silniku. Steruje on wlotem powietrza do silnika. Wałki rozrządu zazwyczaj ulegają uszkodzeniu lub zniszczeniu z powodu braku właściwej obsługi pojazdu. Rzeczy takie jak pominięte wymiany oleju, brud i zanieczyszczenia wpływają na wałek rozrządu.
Wymiana wałka rozrządu w Państwa modelu samochodu Mercedes-Benz jest nie tylko kosztowna, ale również pracochłonna. Dlatego należy być przygotowanym na wysokie koszty części zamiennej i robocizny. Nowy wałek rozrządu będzie Państwa kosztował od 120 do 1150 dolarów.

Pompa paliwowa

Większość pomp paliwowych ulega uszkodzeniu z powodu normalnego zużycia. Praca pompy paliwa jest dostarczanie odpowiedniej ilości ciśnienia do wtryskiwaczy paliwa w samochodzie. Coroczny serwis samochodu może uchronić wtryskiwacze paliwa przed zatkaniem.
Nowy wtryskiwacz paliwa Mercedesa może kosztować zaledwie 20 dolarów, a nawet około 450 dolarów. Unikaj kupowania wtryskiwaczy paliwa pochodzących z rynku wtórnego, ponieważ jest to kluczowy element Twojego samochodu. Im bardziej niezawodny wtryskiwacz paliwa, tym lepiej będzie działał.

  Najlepszy silnik Mercedes V8

Blok silnika

Jednym z najgorszych koszmarów właściciela samochodu jest posiadanie niedziałającego silnika. Silnik jest sercem każdego pojazdu. Jeśli więc zawiedzie, zawiedzie również Twój samochód. Niektóre części, takie jak blok silnika, można jednak wymienić. Nowy blok silnika Mercedesa może kosztować od 200 do 2 000 dolarów.

Cylinder samochodowy

Kolejna droga część, której nie chciałbyś uszkodzić, to cylinder samochodowy. Podobnie jak pompa paliwowa, uszkodzony cylinder samochodowy zwykle psuje się z powodu braku odpowiedniej konserwacji lub serwisu. Nowy cylinder Mercedes-Benz będzie Państwa kosztował od 600 dolarów wzwyż, nie licząc kosztów naprawy.

Które części Mercedesa zużywają się najszybciej?

Niektóre części Mercedes-Benz nie są drogie, ale mogą wymagać regularnej wymiany. Części te zużywają się szybciej niż inne. Jednak przy odpowiedniej konserwacji powinny wytrzymać dłużej. Do części tych należą filtry silnika, przewody i paski oraz układ elektryczny.

FAQs about maintaining your Benz

Czy części Mercedesa są droższe niż BMW lub Audi?

Części Mercedesa są droższe niż BMW i Audi. Jednak Audi jest droższe w utrzymaniu przez dłuższy czas, następnie BMW, a potem Mercedes. BMW ma najmniej kosztowne części spośród tych trzech głównych niemieckich marek luksusowych.

Jaka część Mercedesa jest najdroższa?

Skrzynia biegów jest jedną z najdroższych części samochodowych do wymiany. Następne w kolejności są katalizator, wałek rozrządu, a następnie pompa paliwowa. Jeśli skrzynia biegów w Państwa samochodzie Mercedes ulegnie awarii lub uszkodzeniu, będą Państwo musieli wydać co najmniej 1800 dolarów na jej naprawę.

  Który Mercedes jest najlepszy na gaz?

Czy utrzymanie Mercedesa jest drogie?

Jako samochód luksusowy, Mercedes jest wyposażony w wysokiej klasy części, które są drogie. Poza tym, marka ta posiada specjalnych inżynierów, którzy są upoważnieni do pracy nad samochodem. Oznacza to, że nie można oddać swojego Mercedesa do byle jakiego warsztatu samochodowego. Utrzymanie Mercedesa jest kosztowną sprawą.

Dlaczego warto zainwestować w części OEM Mercedesa zamiast części zamiennych?

Części z rynku wtórnego mogą być tańsze, ale w niczym nie ustępują częściom OEM. Oryginalne części wyposażenia są produkowane i certyfikowane przez Mercedesa, co oznacza, że są to oryginalne części przeznaczone dla danego samochodu. Natomiast części z rynku wtórnego są produkowane przez innych producentów i mogą nie być w pełni kompatybilne z marką i modelem samochodu.

Linia końcowa

Części samochodowe Mercedes są droższe niż BMW, Audi i Volkswagen. Ponadto, do naprawy samochodu potrzebny jest autoryzowany dealer Mercedesa, co czyni ją jeszcze droższą. Niezależnie od wysokich kosztów części, upewnij się, że kupujesz części OEM, aby uniknąć zamontowania w swoim samochodzie części niskiej jakości.
Części OEM są drogie, ale mają długą żywotność. Dokładna cena części Mercedes-Benz różni się w zależności od modelu samochodu. Im droższy samochód, tym droższe części zamienne. Dlatego przy zakupie wymarzonego modelu Mercedesa należy wziąć pod uwagę koszty napraw i konserwacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z