Czy felgi Mercedes będą pasować do Audi?

Mercedes produkuje jedne z najbardziej fascynujących felg na rynku. Ale czy mogę zamontować felgi Mercedesa w Audi?

Tak, niektóre felgi Mercedesa pasują do niektórych modeli Audi. Ale zanim weźmiesz jakiekolwiek felgi Mercedes i spróbuj dopasować go na Audi, musisz znać wymiary obu kół. Większość felgi Mercedes pochodzą z 12mm lug bolt, podczas gdy koła Audi zazwyczaj mają 14mm lug bolt.

Jeśli koło Mercedes, że chcesz nie pasuje na Audi, można wywiercić otwory. Poza tym, można również użyć piasta-centric pierścień wypełnić pustą przestrzeń między piastą koła i otwór centrum obręczy. W niektórych przypadkach, może być konieczne użycie dystanserów koła, jeśli chcesz dopasować koła offset.

Niemniej jednak, większość Mercedesów wyprodukowanych po 2006 roku używa śrub 14mm, więc nie trzeba wiercić otworów, aby dopasować koło. Ale ponieważ felgi Mercedes mają grubszą twarz, może trzeba będzie dłuższe śruby lub kołki, aby dopasować koła na Audi. Poza tym, możesz również użyć zestawów konwersji szpilek do kół.

Dlaczego używać pierścienia centrycznego piasty, aby dopasować oponę?

Dzieje się tak dlatego, że felgi Mercedesa mają zazwyczaj większy otwór centryczny niż felgi Audi. Większość felg Mercedesa ma wymiary około 66,56 mm, a Audi 57,1 mm. Montaż felgi Mercedesa na Audi jest więc prosty, ponieważ wystarczy zamontować pierścień centryczny piasty w otworze koła.

Należy się jednak upewnić, że oba koła mają ten sam wzór śrub. Większość modeli Mercedes-Benz i Audi ma układ śrub 5X112. Ale jedna rzecz, która zwykle różni się jest offset. Dlatego musisz użyć dystansów do kół, aby dopasować rozmiar offsetu.

  Który Mercedes ma trzeci rząd siedzeń?

Jak mogę sprawdzić, czy felga Mercedesa będzie pasować do mojego Audi?

Jest wiele sposobów, dzięki którym możesz sprawdzić, czy felgi Mercedesa, które chcesz założyć do swojego Audi będą pasować. Po pierwsze i najważniejsze, mogą Państwo odwiedzić mechanika i poprosić go o sprawdzenie rozmiarów dla Państwa. Po drugie, można przejść przez płytę naklejki w samochodzie, który jest zwykle umieszczony wewnątrz drzwi po stronie kierowcy.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć rozmiar koła, można zmierzyć koła na własną rękę. Zacznij od zmierzenia średnicy koła. Następnie zmierzyć szerokość i zakończyć przez pomiar przesunięcia. Należy pamiętać, że przesunięcie koła uzyskuje się poprzez pomiar pomiędzy linią środkową koła a podkładką mocującą koło.

Co więcej, będziesz musiał dowiedzieć się, jaki jest wzór śrub koła Mercedes. Jeśli wzór nie pasuje, będzie to problem. Można zmierzyć wzór śruby, znajdując średnicę między przeciwległymi otworami. Poza tym trzeba wiedzieć, ile otworów montażowych znajduje się na kole.

Dodatkowo, trzeba znać rozmiar opony. Przed zmianą felgi w samochodzie należy sprawdzić rozmiar opony. Zazwyczaj montaż i średnica opony powinny być zgodne z rzeczywistymi ustawieniami. Jest to ważne, aby licznik kilometrów i prędkościomierz działały w prawidłowy sposób.

Na koniec należy sprawdzić rozmiar koła i jego wzór lugów. Różne koła mają różny układ uchwytów. Niektóre mają cztery, inne pięć, sześć, a nawet osiem. Tak więc, jeśli koło Mercedes chcesz naprawić na Audi ma ten sam wzór, mocowanie kół będzie łatwiejsze. Ale jeśli nie, być może trzeba będzie wiercić otwory, aby zainstalować koło.

  Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

FAQ

Jakie są różne rodzaje przesunięcia koła?

Przesunięcie koła odnosi się do pozycji, w której koło siedzi w stosunku do piasty. Istnieją trzy różne rodzaje przesunięcia: przesunięcie dodatnie, przesunięcie ujemne i przesunięcie zerowe. Offset koła liczony jest w metrach i jest bardzo ważny przy montażu felg niestandardowych.

Pozytywny offset posiada powierzchnię montażową piasty, która jest skierowana w stronę przedniego koła. Jest to najnowszy offset i zwykle znajduje się w najnowszych modelach samochodów. Offset ujemny składa się z powierzchni montażowej piasty, która jest skierowana w stronę tylnej osi koła, natomiast offset zerowy składa się z powierzchni montażowej piasty, która pozostaje na tym samym poziomie co linia środkowa.

Które modele samochodów mają taki sam układ śrub jak Mercedes-Benz?

Mercedes-Benz ma wzór śrub 5X112. Jednak istnieje kilka marek samochodów z tym wzorem śrub, między innymi Audi, Volkswagen, Maybach i Chrysler. Oznacza to, że felgi Mercedes można bez problemu zamontować w tych samochodach, o ile mają one taką samą średnicę, szerokość, offset, rozmiar felg i opon.

Dlaczego felgi Mercedes mają inny rozmiar opon niż większość luksusowych samochodów?

Mercedes ma inne rozmiary opon niż większość luksusowych samochodów, aby zwiększyć trakcję. Poza tym, większe opony sprawiają, że samochody Mercedesa wyglądają elegancko i mają sportowy wygląd. Ostatnio większość luksusowych samochodów zaczęła podążać śladami Mercedesa i produkować samochody z dużymi oponami.

Jakie są niektóre z wad stosowania niewłaściwych kół w moim samochodzie?

Montaż niewłaściwych kół w samochodzie ma wiele wad. Po pierwsze i najważniejsze, sprawi, że samochód będzie wyglądał niezręcznie. Po drugie, sprawia, że prowadzenie samochodu jest koszmarem, takim jak skręcanie. Na dodatek, mogą sprawić, że samochód będzie zużywał więcej paliwa, co będzie dodatkowym wydatkiem.

  Dlaczego Mercedesy są takie drogie?

Poza tym, jeśli masz nadmiar offsetu, jazda stanie się ryzykowna, a nawet może doprowadzić do wypadku. Na przykład, nadmierne dodatnie przesunięcie będzie miało wpływ na sposób jazdy. Może spowodować zużycie hamulców i niektórych sekcji wewnętrznego zawieszenia. Wręcz przeciwnie, nadmiar ujemnego offsetu może zwiększyć nacisk na zawieszenie pojazdu.

Wniosek

Większość felg Mercedes będzie pasować do większości modeli Audi. Dzieje się tak dlatego, że większość modeli Mercedesa ma większy otwór centralny niż Audi. W rezultacie, trzeba tylko użyć piasta-centric pierścień, aby koło Mercedes pasuje na Audi.

Jednakże, trzeba będzie upewnić się, że opony są tej samej średnicy i szerokości. Ponadto, powinny mieć ten sam wzór końcówek. A jeśli przesunięcie nie jest na równi, być może trzeba będzie użyć rozpórki kół. Co więcej, rozmiar obręczy powinien być taki sam, aby jazda była płynna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z