Czy Fiat 500 to dobry samochód?

Czy Fiat 500 to dobry samochód?

Fiat 500 należy do najpopularniejszych samochodów miejskich na rynku. Jest kompaktowy, niezawodny i przyjemny w prowadzeniu. Niektórzy z jego konkurentów to Kia Rio, Toyota Yaris, Mitsubishi Mirage i Chevrolet Aveo. Ale czy Fiat 500 to dobry samochód?

Tak, Fiat 500 to doskonały samochód dla tych, którzy chcą kompaktowy, ekonomiczny, praktyczny, niezawodny, trwały i niedrogi samochód. Ale jeśli pragniesz luksusowego, przestronnego, komfortowego, zaawansowanego i mocnego samochodu, to nie jest to dobry samochód dla Ciebie.

Historia Fiata 500

Pierwszy Fiat 500 był produkowany w latach 1957 – 1975. Był to przedwojenny samochód z tylnym silnikiem i czterema siedzeniami. Dodatkowo występował w stylach nadwozia dwudrzwiowego sedana i dwudrzwiowego kombi. Fiat 500 był również poprzednikiem Fiata 500 „Topolino”.

W 2007 roku Fiat wprowadził na rynek obecny model Fiata 500, który charakteryzował się silnikiem montowanym z przodu i napędem na przednie koła. Co więcej, Fiat 500 jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Fiata wszech czasów. Fiat 500 jest sprzedawany w dwóch wersjach wyposażenia; Fiat Lounge Hatch i Pop Hatch.

Cechy Fiata 500

Wygląd

Fiat 500 to prosty, ale elegancki i stylowy samochód miejski. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że jest idealny do jazdy po mieście i parkowania. Brakuje jednak wnętrza, ponieważ wykorzystano materiały niskiej jakości. Dodatkowo jest ciasne, przez co większość osób nie czuje się komfortowo siedząc z tyłu.

Poza tym, Fiat 500 ma rozstaw osi 90,6 cala, długość 139,6 cala, szerokość 64,1 cala i wysokość 59,8 cala. Z tymi wymiarami Fiat 500 jest jednym z najmniejszych samochodów miejskich na rynku. A jeśli pragniesz nieco zaawansowanego Fiata z materiałami i funkcjami najwyższej klasy, rozważ wybranie Fiata 500 Abarth, który jest podobny do linii Mercedes-Benz AMG.

  Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Osiągi

Fiat 500 jest wyposażony w silnik inline-4 o pojemności 1,4 litra z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów i układem napędowym na przednie koła. Silnik ten dostarcza do 135 KM i 150 lb-ft momentu obrotowego. Ponadto samochód osiąga prędkość maksymalną 104 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 13,8 sekundy.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Chociaż Fiat 500 jest małym samochodem miejskim, to jednak jest praktyczny. Wynika to z faktu, że może wygodnie przewieźć do czterech pasażerów. Niemniej jednak tylne siedzenia są dość ciasne i nie nadają się do podróżowania na dłuższych dystansach. Pomijając to, samochód ma wystarczająco dużo miejsca w kabinie do przewożenia bagażu.
Fiat 500 2019 pochodzi z łącznie 9,5 stopy sześciennej przestrzeni przed tylnymi siedzeniami. Ale kiedy tylne siedzenia są złożone, ta przestrzeń wzrasta do 30 stóp sześciennych przestrzeni. Dzięki temu jest to idealny samochód rodzinny i dobry na pikniki i krótkie podróże.

Wydajność paliwowa

Jeśli chcesz zaoszczędzić na paliwie, Fiat 500 jest miłym samochodem do posiadania. To dlatego, że ten samochód pochodzi z EPA oszczędność paliwa 28 mpg w mieście, 33 mpg na autostradzie, a połączone 30 mpg. Dodatkowo Fiat twierdzi, że emisja C02 wynosi 88g/km i 53,3 mpg. Oznacza to, że nie zanieczyszcza on środowiska tak bardzo jak inne paliwożerne pojazdy.

Bezpieczeństwo

Fiat 500 może być kompaktowym i niedrogim samochodem, ale jest również bezpieczny. Niektóre z najważniejszych elementów bezpieczeństwa, w które wyposażony jest ten miejski samochód, to elektroniczna kontrola stabilności, siedem poduszek powietrznych, układ hamulcowy z blokadą czterech kół, system wspomagania parkowania tyłem oraz stalowe wzmocnienie ramy bezpieczeństwa.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500e

Cena

Cena Fiata 500 różni się w zależności od wybranej opcji wykończeniowej. Dodatkowo, samochody używane są tańsze niż nowe. Na przykład, cena wykończenia 2018 Fiat 500 Pop Hatch oscyluje wokół 17 540 dolarów, podczas gdy cena bardziej zaawansowanego 2018 Fiat 500 Lounge Hatch zaczyna się od 21 290 dolarów. Używane modele Fiata 500 są nieco tańsze.

FAQ.

Czy warto kupić Fiata 500?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli pragniesz kompaktowego, niezawodnego, ekonomicznego, praktycznego i przyjemnego w prowadzeniu samochodu, Fiat 500 jest jedną z najlepszych opcji. Ponadto, samochód jest wydajny i łatwy w prowadzeniu po mieście. Jeśli jednak pragniesz komfortowego, przestronnego, zaawansowanego i mocnego samochodu, to nie jest to samochód dla Ciebie.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500?

Fiat 500 jest małym, kompaktowym i przyjemnym samochodem do jazdy. Mimo to ma wiele problemów, z którymi nabywcy powinni być gotowi sobie poradzić. Niektóre z tych problemów to problemy z zawieszeniem, problemy elektryczne, problemy z silnikiem, wadliwe sprzęgło, wadliwy wał napędowy, problemy z układem kierowniczym i problemy z zasilaniem.

Dlaczego Fiat 500 jest tak mało zawodny?

Fiat 500 jest tak zawodny ze względu na szwankujące systemy infotainment i zasilania. Na dodatek samochód ten ma kilka problemów z silnikami, układem kierowniczym i zawieszeniem. Niezależnie od tego, Fiat 500 może nadal wytrzymać ponad 200 000 mil, jeśli jest dobrze utrzymany. Poza tym, części zamienne do Fiata 500 są nieco droższe niż średnia branżowa.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Mobi

Czy Fiat 500 jest dobry na długie podróże?

Nie, Fiat 500 nie jest dobry na długie podróże. To dlatego, że jest dość ciasny i nie będzie idealny na długie podróże. Przednie fotele są nieco wygodne, ale tylne siedzenia są nieco ciasne. Pomijając komfort w kabinie, Fiat 500 może być doskonałym samochodem do pokonywania długich dystansów, ponieważ jest wydajny i może pokonać ponad 346,5 mil na pełnym zbiorniku.

Który rok modelowy Fiata 500 ma najmniej problemów?

Fiat 500 miał kilka wyjątkowych modeli na przestrzeni lat. Jednak niektóre lata modelowe zostały zastawione większą ilością problemów niż inne. Rok modelowy Fiata 500 z najmniejszymi problemami to rok modelowy 2019. Inne modele z mniejszą ilością problemów to lata modelowe 2018, 2017, 2020 i 2013.

Dolna linia

Jazda w mieście może być sporym bólem głowy. Ale z Fiatem 500, rzeczy zostały ułatwione, ponieważ jego kompaktowy, ekonomiczny, niezawodny, praktyczny i zabawny do jazdy. Niemniej jednak, Fiat 500 ma również kilka problemów z silnikiem, układem kierowniczym, zawieszeniem i elektryką, na które właściciele powinni być przygotowani. Poza tym, jest to jeden z najlepszych samochodów miejskich na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z