Czy Fiat 500 to złe samochody?

Czy Fiat 500 to dobry samochód?

Fiat 500 to jeden z najlepszych małych samochodów miejskich na rynku. Dzięki swojej eleganckiej i smukłej konstrukcji, niskiemu przebiegowi gazu i przystępnej cenie. Ale czy Fiat 500 jest złym samochodem?

To zależy od tego, czego szukasz. Niektórzy ludzie mogą uznać Fiata 500 za dobry, podczas gdy inni mogą uznać go za zły samochód. Jeśli szukasz niezawodnego, kompaktowego, wydajnego i niedrogiego samochodu, Fiat 500 jest dobrym samochodem dla Ciebie. Ale jeśli potrzebujesz luksusowego, przestronnego, bezpiecznego i zaawansowanego kompaktowego miasta, to nie jest to samochód dla Ciebie.

Czy Fiat 500 są drogie w utrzymaniu?

Fiat 500 nie jest ani tani, ani drogi w utrzymaniu. Jest tak dlatego, że jego roczne utrzymanie kosztuje od 400 do 530 dolarów. Koszt ten różni się w zależności od modelu Fiata 500, który posiadasz. Poza tym jest on podobny do większości samochodów subcompact, których roczne utrzymanie kosztuje średnio 456 dolarów. Tak więc niektóre modele Fiata 500 mogą być tańsze w utrzymaniu, podczas gdy inne będą nieco droższe.

Jaki jest koszt utrzymania Fiata 500?

Jak stwierdzono powyżej, koszt utrzymania Fiata 500 będzie zależał od modelu Fiata, który posiadasz. Średnio, będzie to kosztować około 400 dolarów, aby utrzymać Fiat 500, 500 dolarów, aby utrzymać Fiat 500X, i 640 dolarów, aby utrzymać Fiat 500L.

Niektóre z części, które powinieneś być gotowy do wymiany jak Fiat 500 stawia na kilka mil to płyty ciśnieniowe, zamki drzwiowe, układ kierowniczy i elektronika wnętrza. Wcześniej może być konieczna wymiana cewek zapłonowych i iskierników.

Jaki jest wysoki przebieg dla Fiata 500?

Mimo, że Fiat 500 pochodzi z nieco ponadprzeciętną niezawodnością, niektóre lata modelowe są mniej niezawodne niż inne. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni rok modelowy Fiata 500, jeśli zamierzasz używać go przez lata. Poza tym, Fiat 500 z ponad 150 000 mil jest uważany za posiadający wysoki przebieg.

  Czy Fiat Ducato jest dobrym samochodem?

To dlatego, że większość modeli Fiat 500 zaczynają doświadczać poważnych problemów z silnikiem i skrzynią biegów po zegar ponad 150.000 mil. Dlatego też, jeśli planujesz kupić używany model Fiata 500, upewnij się, że ma mniej niż 140 000 mil.

Jednak ważne jest również, aby zrozumieć, że niektóre samochody z mniejszą ilością mil, tj. 60k mil może mieć bardziej poważne problemy niż te z ponad 150k mil. Jeśli samochód jest źle utrzymany, przebieg nie ma znaczenia, ponieważ będzie miał tendencję do rejestrowania więcej problemów niż samochód, który jest dobrze utrzymany, niezależnie od mil na liczniku.

Czy Fiat 500 to bezpieczny samochód?

Oryginalny model Fiata 500 należy do najbezpieczniejszych modeli Fiata 500, jakie kiedykolwiek powstały. W testach zderzeniowych Euro NCAP w 2007 roku uzyskał maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Mimo to najnowsze modele nie są tak bezpieczne jak oryginał. W 2017 roku modele Fiata 500 zostały ponownie poddane testom, w których uzyskały skromne 3 na 5 gwiazdek.

Poza niskimi wynikami w zakresie bezpieczeństwa, otrzymały one również zaskakująco niskie wyniki 66% i 49% za ochronę pasażerów dorosłych i dzieci, odpowiednio. Jest to jeden z najgorszych wyników w klasie. Mimo to, Fiat 500 posiada również znaczące elementy bezpieczeństwa, takie jak wspomaganie ruszania pod górę, siedem poduszek powietrznych, hydrauliczny asystent hamowania, hamulce przeciwpoślizgowe redukujące poślizg oraz elektroniczny system zarządzania stabilnością.

Jak długo wytrzymuje Fiat 500 w porównaniu z konkurencją?

Fiat 500 jest jednym z najtrwalszych samochodów w swojej klasie. Przy odpowiedniej konserwacji Fiat 500 może wytrzymać ponad 250 000 mil. Ma taką samą żywotność jak Mini Cooper ad Smart Fortwo, ale Honda Fit jest znacznie bardziej niezawodna, ponieważ większość z nich taktuje ponad 300 000 mil.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Uno

Czy Fiat 500 łatwo rdzewieje?

Nie, modele Fiat 500 nie rdzewieją łatwo. Dzieje się tak dlatego, że podczas procesu produkcji przechodzą wyjątkowy standard zabezpieczenia przed rdzą. Procedura ta obejmuje zabezpieczenie antykorozyjne E-Coat ad podwoziem.

Niezależnie od solidnej konstrukcji, żaden samochód nie jest pozbawiony problemów z rdzą. Dlatego niektóre z obszarów, na które powinieneś zwrócić uwagę w swoim Fiacie 500 to rama szyberdachu i klapa bagażnika pod tylnym spojlerem.

FAQ

Czy Fiat 500 ma problemy?

Tak, Fiat 500 przychodzi z kilkoma problemami, które różni użytkownicy zgłaszali przez lata. Niektóre z problemów, które użytkownicy mogą doświadczyć podczas posiadania to problemy z hamowaniem, awaria skrzyni biegów, awaria układu kierowniczego, problemy z zawieszeniem, zły docisk sprzęgła i przedwczesna awaria przegubu kulowego.

Czy Fiat 500 jest dobry do jazdy po autostradzie?

Tak, Fiat 500 jest całkiem dobry do jazdy po autostradzie. Może trzymać się bardzo dobrze tak jak większość jego rywali. Niemniej jednak, użytkownicy powinni być gotowi do czynienia z szumem drogi i wiatru podczas rejsu po autostradzie. Jeśli więc nie przeszkadza Ci szum wiatru, będziesz mógł cieszyć się jazdą tym samochodem po autostradzie.

Czy Fiat 500 jest paliwooszczędny?

W porównaniu z podobnymi samochodami w swojej klasie odkryjesz, że Fiat 500 nie jest bardzo wydajny. To dlatego, że ma ocenę EPA 24 mpg w mieście, 30 mpg na autostradzie i łączny 26 mpg. Jest to dość niski poziom w porównaniu z Hondą Fit z oceną 29 mpg w mieście, 36 mpg na autostradzie i połączonym 31 mpg.

  Czy Fiat Uno to dobry samochód?

Czy Fiat 500 jest dobry do jazdy w terenie?

Nie, Fiat 500 jest jednym z najgorszych samochodów do jazdy w terenie. Podczas gdy jest zwinny na autostradzie i przyjemny w prowadzeniu w mieście, Fiat 500 radzi sobie fatalnie na wyboistych drogach lub w trudnym terenie. Tak więc, jeśli szukasz małego samochodu do jazdy w terenie, trzymaj się z dala od Fiata 500, ponieważ będziesz bardzo rozczarowany.

Czy używany Fiat 500 to dobry samochód?

To zależy od tego, w jakim stanie jest samochód. Jeśli samochód jest dobrze utrzymany i jeździ prawidłowo, Fiat 500 może być dobrym samochodem używanym. Jeśli jednak właściciel nie utrzymywał go dobrze, może okazać się problematyczny. Dobrze utrzymany Fiat 500 może wytrzymać ponad 200 000 mil. Jest to oparte na średniej 15,000 mil rocznie.

Final thoughts

Fiat 500 nie są ani bardzo dobrymi, ani złymi samochodami. Wszystko zależy od tego, czego szukasz w małym miejskim samochodzie. Fiat 500 jest doskonałym małym samochodem dla ludzi, którzy pragną kompaktowego, niezawodnego, niedrogiego, ad paliwooszczędnego samochodu miejskiego. Z drugiej strony, ci, którzy szukają luksusowego, wydajnego, mocnego i zaawansowanego samochodu kompaktowego, mogą uznać go za zły samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z