Czy Fiat 500L Living to dobry samochód?

Fiat 500L Living to najbardziej kompaktowy 7-miejscowy samochód na rynku. Dodatkowo auto to jest tanie w utrzymaniu, wygodne, przestronne i praktyczne. Ale czy Fiat 500L Living jest dobrym samochodem?

Tak, Fiat 500L Living to doskonały samochód dla osób szukających kompaktowego kombi. Jest również łatwy w utrzymaniu, przestronny, wygodny, praktyczny i niedrogi. Ale jeśli szukasz bardziej zaawansowanego, bezpiecznego, dającego radość z jazdy, luksusowego i o wysokich osiągach kombi, poszukaj gdzie indziej.

Historia Fiata 500L Living

Fiat 500 Living jest podobny do Fiata 500L. Jednak w przeciwieństwie do Fiata 500L, Fiat 500L Living zadebiutował w 2013 roku po tym, jak Fiat postanowił stworzyć model 500L z dwoma dodatkowymi siedzeniami. Początkowo 500L był dostępny tylko w konfiguracji 2-rzędowej, 5-miejscowej, ale został zwiększony do konfiguracji 3-rzędowej, 7-miejscowej.

Należy pamiętać, że Fiat 500L Living był produkowany tylko na rynek europejski, w przeciwieństwie do Fiata 500L, który był sprzedawany zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. Co więcej, w przeciwieństwie do Fiata 500L, który jest Mini MPV, Fiat 500L Living jest kompaktowym kombi.

Cechy Fiata 500L Living

Wygląd

Fiat 500L Living jest jednym z najmniej atrakcyjnych samochodów w swojej klasie. Nawet jeśli jest nieco bardziej atrakcyjny niż Fiat 500L, różnica jest bardzo minimalna. Niektóre z wyjątkowych cech, które oferuje Fiat 500L Living to 16-calowe felgi, światła przeciwmgielne i tylna kamera ParkView z pakietem Loft.

Wnętrze jest przestronne i z łatwością zmieści się w nim do pięciu osób. Zastosowane materiały są jednak niskiej jakości. Może się jednak pochwalić kilkoma wspaniałymi cechami, takimi jak dwustrefowa klimatyzacja, czujnik deszczu czy deska rozdzielcza z eko skóry zamszowej.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 124 Spider

Fiat 500L Living ma rozstaw osi 102,8 cala, długość 171,3 cala, szerokość 68,1 cala i wysokość 65,7 cala.

Osiągi

Fiat 500L Living występuje w dwóch wariantach, w tym wariantach Pop Star i Lounge. Ponadto ma kilka opcji silnikowych, w tym silnik Fire o pojemności 1,4 litra, który dostarcza do 95 KM, silnik TwinAir turbo, który wytwarza maksymalnie 105 KM, oraz silnik wysokoprężny Fiata, który wytwarza do 105 KM.

Samochód ten osiąga również znacznie lepsze wyniki, ponieważ przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje 10,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 119 mph.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeśli masz dużą rodzinę, Fiat 500L Living jest idealnym samochodem dla Ciebie. Pomimo oferowania trzeciego rzędu, Fiat 500L Living jest nadal kompaktowy i łatwo manewruje po mieście. Jest również wygodny z dużą ilością miejsca w kabinie, ale ludzie, którzy mają 6 stóp lub więcej nie będą bardzo wygodne. Poza tym, trzeci rząd siedzeń nadaje się tylko dla dzieci, a nie dorosłych.

Jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, 500L Living ma w sumie 22,5 stopy sześcienne przestrzeni. Niemniej jednak, można ją zwiększyć do ponad 60 stóp sześciennych przestrzeni poprzez złożenie tylnych siedzeń.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak Fiat 500L, Fiat 500L Living nie jest wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa. Rzeczy takie jak zautomatyzowane hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat i monitorowanie martwego pola nie są oferowane. Jeśli więc bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem, to nie jest to najlepszy samochód dla Twoich potrzeb.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500

Wydajność paliwowa

Chociaż Fiat 500L Living jest wydajny pod względem zużycia paliwa, nie jest tak wydajny jak większość jego rywali. Pochodzi z oceną 41,3 mpg w mieście, 54,7 mpg na autostradzie i łącznym 49 mpg USA.

Cena

Podczas gdy Fiat 500L Living jest całkiem przystępny, nie jest to najtańszy samochód w swojej klasie. W rzeczywistości jest droższy od Fiata 500L Living.

FAQ.

### Czy warto kupić Fiata 500L Living?
Tak, Fiat 500L Living jest warty zakupu, jeśli szukasz kompaktowego kombi o znakomitej wydajności paliwowej, dużym komforcie, przestronności i praktyczności. Z drugiej strony, nie jest to idealny samochód, jeśli szukasz niezawodności, wydajności, luksusu i jakości jazdy.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500L Living?

Jeśli chcesz zainwestować w wysokiej jakości używanego Fiata 500L Living, kluczowe jest, aby znać niektóre z powszechnych problemów, które napotkasz po drodze. Niektóre z powszechnych problemów to problemy z silnikiem, problemy z układem kierowniczym, lampki ostrzegawcze oleju, zatkane filtry cząstek stałych, wadliwe szyby elektryczne i niedziałający system infotainment.

Jak szybki jest Fiat 500L Living?

Fiat 500L Living lub kombi ma prędkość maksymalną 119 mph. Ponadto może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 10,1 sekundy. To dość szybko w porównaniu do większości konkurentów, ale nie jest to najlepsza prędkość. Poza tym samochód ten wypada słabo, jeśli chodzi o prowadzenie.

Jaki jest wysoki przebieg dla Fiata 500L Living?

Jeśli szukasz kupić wysokiej jakości używany model Fiat 500L Living, istotne jest, aby rozważyć jeden z mniej niż 150k mil. To dlatego, że modele Fiat 500L Living z więcej niż 150k mil są prawdopodobnie nagrać więcej poważnych problemów. Ale jeśli dostaniesz dobrze utrzymany samochód, tym lepiej.

  Czy Fiat 500L to dobry samochód?

Jaka jest różnica między Fiatem 500L a 500L Living?

Fiat 500L jest pięciomiejscowym, czterodrzwiowym crossoverem, natomiast Fiat 500L Living jest siedmiomiejscowy, co oznacza, że posiada dwa dodatkowe miejsca. Poza tym, 500L Living jest większy o 8 cali. Co więcej, te dwa samochody mają podobny design, a główną różnicą jest więcej blachy i szkła za drzwiami w przypadku Fiata 500L Living.

Dodatkowo, Fiat 500L Living jest nieco droższy od 500L, ponieważ jest znacznie większy i ma więcej miejsc siedzących.

Final thoughts

Fiat 500L Living to jeden z najlepszych kompaktowych kombi na rynku. Jest wygodny, niedrogi, przestronny, wydajny i praktyczny. Niemniej jednak ma też kilka problemów, z którymi trzeba się zmierzyć, w tym z silnikiem, układem hamulcowym i kierowniczym. Poza tym, autu brakuje atrakcyjnego wyglądu, a użyte materiały są niskiej jakości.

Ogólnie rzecz biorąc, Fiat 500L Living jest nadal wspaniałym samochodem dla dużych rodzin, ponieważ może pomieścić do 7 pasażerów. Jest też łatwy w utrzymaniu i nie ma wielu problemów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z