Czy Fiat Argo to dobry samochód?

Fiat Argo zastąpił Fiata Punto i Fiata Palio. Jest również bardziej praktyczny niż inne kompaktowe modele Fiatów hatchback na rynku, ponieważ jego wnętrze jest bardziej przestronne. Ale czy Fiat Argo jest dobrym samochodem?

Fiat Argo to dobry samochód dla osób szukających niedrogiego, komfortowego, wydajnego, zaawansowanego i sportowego hatchbacka. Jest też wyposażony w więcej technologii niż inne hatchbacki Fiata dostępne na rynku. Poza tym, rodziny znajdą go interesujące, ponieważ jest bardziej praktyczny.

Przeciwnie, osoby szukające bardziej zaawansowanego, mocnego, luksusowego i wydajnego hatchbacka będą musiały rozważyć inne opcje. W sumie jest to nadal ładny samochód i jest oceniany z ponadprzeciętną niezawodnością.

Historia Fiata Argo

Fiat Argo to samochód subkompaktowy należący do segmentu B. Mimo, że jest produkowany przez Fiata, czyli włoską firmę, to został opracowany na rynek południowoamerykański. Pierwsze egzemplarze zostały zaprezentowane i sprzedane w Brazylii w 2017 roku. W Argentynie sprzedaż rozpoczęła się w 2018 roku.

Fiat Argo to pięciodrzwiowy hatchback z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na przednie koła. Poza tym producent oferuje trzy opcje silnikowe, w tym 1,0-litrowy FireFly I3 flex fuel, 1,3-litrowy FireFly I4 flex fuel oraz 1,8-litrowy E.torQ I4 flex fuel. Należy pamiętać, że wszystkie silniki są flex-fuel dla rynku brazylijskiego i gasoline-only w innych miejscach.

Features of Fiat Argo

Wygląd

Fiat Argo jest pięknie zaprojektowany z pełną włoską duszą w nim. Samochód jest elegancki, sportowy i stylowy. Niektóre z cech zewnętrznych, które wyróżniają się są nieporęczne kaptur i bi-parabole reflektory z LED, i grilla plaster miodu. Wnętrze jest również nowoczesne i zaawansowane z wysokiej klasy funkcjami, takimi jak 7-calowy ekran multimedialny.

  Czy Fiat 124 Spider to dobry samochód?

Osiągi

Pomimo tego, że samochody marki Fiat są mało popularne, jeśli chodzi o osiągi, Fiat Argo jest nieco inny. Samochód oferuje wyjątkowe osiągi, ponieważ ma osiem opcji wykończenia silnika do wyboru. Wszystkie te wykończenia oparte są na silnikach o pojemności 1,0 litra, 1,3 litra i 1,8 litra o różnych osiągach.

Ponieważ silniki są oparte na sile Firefly, są bardzo wydajne i niezawodne. Poza tym silnik 3-cylindrowy o pojemności 1,0 litra generuje do 77 KM, 4-cylindrowy o pojemności 1,3 litra do 109 KM, a E.torQ Evo VIS, który jest najmocniejszym silnikiem produkuje do 139 KM.

Istotne jest również to, że Fiat Argo posiada trzy opcje skrzyni biegów, w tym pięciobiegową manualną, automatyczną GSR comfort oraz sześciobiegową automatyczną.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Fiat Argo pochodzi z jedną z największych kabin w segmencie B. Ma w sumie 99 stóp sześciennych przestrzeni. Stąd ma dużo miejsca z tyłu, z przodu, na kolana i głowę, co oznacza, że pasażerowie będą siedzieć wygodnie, nie próbując zmieniać wnętrza. Posiada również dużą przestrzeń bagażową o pojemności 10,6 stopy sześciennej, co pozwala pasażerom na przewożenie bagażu z tyłu.

Oszczędność paliwa

Fiat Argo jest bardzo oszczędny pod względem zużycia paliwa. Dlatego użytkownicy powinni spodziewać się, że wydadzą mniej pieniędzy na ten samochód. Silnik Fiat Argo 1.0 flex pochodzi z oceną wydajności 23,3 mpg w mieście z alkoholem i 33,4 mpg z benzyną. Przeciwnie, ma ocenę efektywności 25,2 mpg na drodze z alkoholem i 35,5 mpg z benzyną.

Bezpieczeństwo

Fiat Argo należy do najnowszych modeli Fiata, które zostały wprowadzone na rynek. W związku z tym jest nieco bezpieczniejszy od starszych modeli, które mają kilka elementów bezpieczeństwa. Niektóre z najlepszych funkcji bezpieczeństwa w Fiacie Argo to elektroniczna kontrola stabilności, kamera cofania, czujnik cofania, fotele ISOFIX i kontrola trakcji.

  Czy Fiat Mobi to dobry samochód?

Cena

Cena za Fiata Argo różni się w zależności od wybranego trimu. Najtańszym trymem jest Fiat Argo 1.0 flex manualny z ceną wywoławczą około 12 200 dolarów, natomiast trymem o średniej cenie jest Argo Drive 1.3 manualny flex z ceną wywoławczą 15 000 dolarów. Najwyższy poziom trim, który zdarza się być Argo HGT 1.8 automatyczny flex ma cenę wyjściową około 19,300 dolarów.

FAQ.

Czy warto kupić Fiata Argo?

Jeśli pragniesz niedrogiego, stylowego, ekonomicznego, praktycznego, przestronnego, nieco zaawansowanego i wygodnego kompaktowego hatchbacka, Fiat Argo jest wart nabycia. Jeśli jednak pragniesz bardziej przestronnego, mocnego, zaawansowanego i luksusowego hatchbacka, szukaj dalej.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Argo?

Fiat Argo może być sportowy, wygodny, bezpieczny, stylowy i praktyczny, ale ma też kilka problemów, z którymi właściciele muszą się uporać. Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem Argo to szwankujące amortyzatory, problemy z zawieszeniem, problemy elektryczne, problemy z deską rozdzielczą, źle działająca kierownica i słabe hamulce.

Czy Fiat Argo jest dobrym kierowcą codziennym?

To zależy od Twojej lokalizacji. Jeśli znajdujesz się w pobliżu sklepu lub serwisu Fiata, gdzie części zamienne są łatwe do znalezienia, to jest to świetny kierowca codzienny. Ale jeśli nie masz w swojej lokalizacji sklepu Fiata, to nie będzie to dobry codzienny kierowca.
Pomijając trudności ze znalezieniem części zamiennych, Fiat Argo jest doskonałym codziennym kierowcą. Ten samochód jest bardzo przystępny, kompaktowy, przestronny, paliwooszczędny i praktyczny. W rezultacie jest to wymarzony samochód dla mieszkańców miast ze względu na łatwość prowadzenia i parkowania w obrębie miasta.

  Czy Fiat 500 to dobry samochód?

Jak szybki jest Fiat Argo?

Fiat Argo to jeden z najlepiej prowadzących się hatchbacków Fiata na rynku. Samochód ten charakteryzuje się doskonałą prędkością, ponieważ może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 8,8 sekundy. Dodatkowo, pochodzi z maksymalną prędkością 121 mph bez regulatora prędkości.

Należy pamiętać, że to przyspieszenie i prędkość są dla 2021 Fiat Argo HGT 1.8 Flex AT6, który jest najwyższym poziomem wykończenia.

Czy używany Fiat Argo to dobry samochód?

Tak, używany Fiat Argo to niezły samochód. To dlatego, że mają ponadprzeciętną niezawodność, co oznacza, że kupujący nie będą musieli martwić się o naprawy przez większość czasu. Dodatkowo, używane Fiaty Argo są tańsze niż nowe, co pozwala kupującym zaoszczędzić trochę gotówki.

Ale jak większość używanych samochodów, upewnij się, że kupisz prawidłowo utrzymanego Fiata Argo, aby uniknąć wielu problemów w przyszłości.

Podsumowanie

Fiat Argo jest jednym z najlepszych hatchbacków klasy podstawowej na rynku. W przeciwieństwie do większości jego rodzeństwa w Ameryce Południowej, jest bardziej przestronny, ale nadal niedrogi, wygodny, wydajny i przyjemny w prowadzeniu. Niemniej jednak, to również pochodzi z różnych problemów, które zainteresowane nabywcy powinni być gotowi do obsługi.

Niektóre z problemów, które kupujący powinni być gotowi do obsługi są problemy elektryczne, problemy z zawieszeniem, problemy z deską rozdzielczą i problemy z hamowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, Fiat Argo jest elegancki i niezawodny samochód. Jest to również idealny samochód do jazdy po mieście, ponieważ jest kompaktowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z