Czy Fiat Mobi to dobry samochód?

Czy Fiat Mobi to dobry samochód?

Fiat Mobi to podstawowy hatchback wyprodukowany przez Fiata. Samochód ten jest elegancko zbudowany, praktyczny, nowoczesny, ekonomiczny i niedrogi. Ale czy Fiat Mobi jest dobrym samochodem?

To zależy. Fiat Mobi jest dobrym samochodem, jeśli szukasz kompaktowego, wydajnego, niezawodnego, praktycznego i nowoczesnego samochodu miejskiego. Wręcz przeciwnie, jeśli chcesz potężny, luksusowy i przestronny samochód miejski, to nie jest to samochód dla Ciebie. Podsumowując, Fiat Mobi należy do najlepszych kompaktowych hatchbacków na rynku.

Historia Fiata Mobi

Fiat Mobi to samochód miejski i hatchback w segmencie A. Samochód ten produkowany jest przez Fiata, który jest włoską firmą. Jednak Fiat Mobi jest produkowany w Betim, Minas Gerais, w Brazylii. Ten samochód jest oparty na tej samej platformie co Fiat Uno i jest w produkcji od 2016 roku.

Ponadto Fiat Mobi jest wyposażony w 1,0-litrowy silnik FIRE EVO I4 flex fuel. Dodatkowo producent oferuje trzy opcje wykończenia; Mobi Easy, Mobi Like i Mobi Trekking. W związku z tym użytkownicy mają możliwość wyboru wybranego przez siebie poziomu trimu.

Model bazowy, czyli Mobi Easy jest najtańszy, następnie Mobi Like, a najdroższym trymem jest Mobi Trekking.

Cechy Fiata Mobi

Wygląd

Fiat Mobi to pięknie zaprojektowany samochód i wygląda spektakularnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 2023 Fiat Mobi ma dwa trymery, w tym trymery Like i Trekking. Oba są dobrze zaprojektowane ze standardowymi funkcjami, takimi jak wspomaganie kierownicy, klimatyzacja, czujnik ciśnienia w oponach, układ przeciwblokujący i podwójne poduszki powietrzne.

Na zewnątrz, niektóre z wyjątkowych cech obejmują 14-calowe felgi i światła przeciwmgielne. Zwróć uwagę, że do wyboru są różne kolory.

Wydajność

Fiat Mobi może nie jest najszybszym samochodem w swojej klasie, ale osiągi ma nad wyraz dobre. Dzięki czterocylindrowemu silnikowi FIRE Evo Flex o pojemności 1,0 litra, który dostarcza aż 73 KM i 69 lb-ft momentu obrotowego. Przy zasilaniu etanolem silnik dostarcza jeszcze więcej mocy, ponieważ zyskuje dodatkowe 2 KM i 3 lb-ft momentu obrotowego.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Mobi

Dodatkowo, 1,0-litrowy silnik jest sprzężony z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów, która posiada funkcję blokady wstecznego biegu. Fiat Mobi osiąga prędkość maksymalną 97 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 11,9 sekundy.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Pomimo kompaktowych rozmiarów, Fiat Mobi jest jednym z najbardziej komfortowych samochodów w swojej klasie. Ten mały hatchback może przewozić do pięciu pasażerów i jest całkiem praktyczny. Ma również wystarczająco dużo przestrzeni ładunkowej, aby przewieźć kilka sztuk bagażu na piknik. Poza tym ma również więcej przestrzeni wewnętrznej niż większość jego konkurentów.
Fiat Mobi jest wyposażony w regulowany fotel kierowcy z 38-calową przestrzenią nad głową kierowcy i 53-calową przestrzenią między ramionami pasażera. Oprócz ładnego wnętrza, charakteryzuje się również doskonałą dynamiką jazdy. Na przykład, posiada drążek stabilizacyjny w przednim zawieszeniu, w połączeniu z amortyzatorami o większym skoku i sprężynami o większym obciążeniu.

Wydajność paliwowa

Fiat Mobi jest jednym z najbardziej wydajnych samochodów na drogach Ameryki Południowej. Napędza go czterocylindrowy silnik Fire Evo Flex o pojemności 1,0 litra. Jego zdolność Flex Fuel pozwala mu na zasilanie zarówno benzyną, jak i etanolem. Fiat Mobi może pokryć do 35,2 mpg na benzynie, zgodnie z programem oznakowania pojazdów.

Niemniej jednak, jeśli połączy się to z dużym 47-litrowym zbiornikiem paliwa, samochód ten może pokonać do 438 mil bez tankowania. Fiat Mobi z 2023 roku pokonuje o trzy mile więcej w porównaniu z Fiatem Mobi z 2022 roku.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Mobi

Bezpieczeństwo

Mimo, że Fiat Mobi jest samochodem kompaktowym, to nadal jest bezpieczny i pewny. Dzięki najwyższym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak ostrzeganie przed kolizją z pełną prędkością z aktywnym hamowaniem, monitorowanie martwego pola, tylna kamera rezerwowa Parkview, wykrywanie drogi krzyżowej z tyłu, adaptacyjny tempomat, siedem poduszek powietrznych i system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu z asystentem utrzymania pasa ruchu.

Cena

Cena Fiata Mobi różni się w zależności od wybranej opcji trim. Najtańszy trim, który jest modelem bazowym (Fiat Easy), idzie za około 8 600 dolarów, Mobi Like idzie za około 9 600 dolarów, a trim Trekking idzie za 10 600 dolarów. Niezależnie od trymu, który wybierzesz, ten samochód jest dość przystępny w porównaniu do swoich rywali.

Jeśli chodzi o 2023 Fiat Mobi Trekking trim, to ten trim jest nieco droższy z ceną wywoławczą około 13 700 dolarów.

FAQ.

Czy warto kupić Fiata Mobi?

Tak, Fiat Mobi jest wart zakupu. Oprócz tego, że jest niedrogi, ekonomiczny i wydajny, Fiat Mobi jest również kompaktowy, co czyni go idealnym samochodem miejskim. Tak więc, parkowanie lub jazda samochodem w ruchu ulicznym nie będzie problemem. Dodatkowo warto go kupić, ponieważ jest niezawodny, a jego części zamienne są niedrogie w porównaniu do Renault Kwid czy Volkswagena Up.

Jak szybki jest Fiat Mobi?

Fiat Mobi jest jednym z najszybszych hatchbacków klasy podstawowej na rynku. Jego prędkość maksymalna wynosi 97 mph, bez regulatora prędkości. Ten samochód może również przyspieszyć od 0 do 60 mph w 11,9 sekundy, co jest świetne dla jego wielkości. Jego główny konkurent (Renault Kwid) jest nieco szybszy, gdyż przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje mu tylko 11,6 sekundy.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Mobi

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Mobi?

Fiat Mobi jest ładnym kompaktowym samochodem o niskich kosztach utrzymania. Jednak doświadcza również kilku problemów, jak inne modele Fiata. Typowe problemy z Fiatem Mobi to opóźnienie przyspieszenia, problemy elektryczne, wadliwy katalizator, szwankujący układ wspomagania kierownicy i problemy z silnikiem.

Jaki jest wysoki przebieg dla Fiata Mobi?

Fiat Mobi jest bardzo niezawodnym samochodem, jeśli jest dobrze utrzymany i prowadzony. Niezależnie od tego, samochód ten może również stać się problematyczny po przekroczeniu 150 000 mil. Dlatego też, jeśli chcesz nabyć używany Fiat Mobi, upewnij się, że nie ma zegara 150k mil. To dlatego, że będzie wymagać poważnych i kosztownych napraw po trafieniu na powyższy przebieg.

Który samochód jest lepszy – Renault Kwid czy Fiat Mobi?

Jeśli jesteś na rynku dla entry-level hatchback, możesz mieć trudny wybór między Renault Kwid i Fiat Mobi. Renault Kwid jest jednak lepszym samochodem dla tych, którzy szukają pięknie stylizowanego hatchbacka typu SUV, natomiast Fiat Mobi jest idealny dla tych, którzy pragną nowoczesnego hatchbacka klasy podstawowej z bardziej wyrafinowanym wnętrzem.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Fiat Mobi jest miłym codziennym samochodem miejskim, ponieważ jest kompaktowy, paliwooszczędny, niezawodny, trwały, wygodny i praktyczny. Poza tym jest bardzo przystępny cenowo i łatwo nim jeździć po mieście. Niemniej jednak, ma też kilka problemów, które użytkownicy powinni uznać i zająć się nimi na czas, aby zapewnić sobie płynną i przyjemną jazdę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z