Czy Fiat Qubo jest dobrym samochodem?

Fiat Qubo

Fiat Qubo to mały minivan. Jest jednak większy od hatchbacka, ale mniejszy od SUV-a. Jest więc bardzo idealny dla osób, które pragną praktycznego samochodu, który jest również wydajny i przestronny. Czy jednak Fiat Qubo jest dobrym samochodem?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz przestronny, praktyczny, wydajny, niezawodny i niedrogi minivan, Fiat Qubo jest idealnym samochodem dla Ciebie. Ale jeśli jesteś na rynku luksusowego, komfortowego, zaawansowanego, bezpiecznego i wydajnego samochodu, to nie jest to samochód dla Ciebie.

Historia Fiata Qubo

Fiat Qubo jest obecny na rynku od 2008 roku. Ma podobną stylistykę nadwozia osobowego jak Fiat Fiorino, który jest na rynku od 1977 roku. Samochód ten został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie, zanim trafił na rynek w 2008 roku. Poza tym jest to pięciodrzwiowy, przednionapędowy minivan.

Ponieważ kształt Fiata Qubo przypomina sześcian, Fiat nie potrzebował dużo czasu, aby wymyślić nazwę „Qubo”. Projektantom Fiata udało się wymyślić ciekawy wizerunek samochodu, który jest również interesujący, wyróżniający się i oryginalny.

Cechy Fiata Qubo

Wygląd

Fiat Qubo ma nijaki wygląd zewnętrzny. Jeśli więc szukasz stylowego i nowoczesnego minivana, to nie jest to dobra opcja. Fiat Qubo pochodzi z solidnej konstrukcji, drzwi przesuwne, przyciemniane okna, odświeżony zderzak i odświeżony tylny zderzak.

Ma rozstaw osi 2520 mm, długość 3960 mm, szerokość 1720 mm i wysokość 1740 mm. Ponadto ma wygodne i przestronne wnętrze, ale użyte materiały są tanie i nie robią wrażenia. We wnętrzu dominują plastiki i przyciągające uwagę okrągłe motywy stylistyczne.

  Czy Fiat Panda jest dobrym samochodem?

Osiągi

Fiat Qubo nie jest samochodem o dobrych osiągach. Mimo to osiąga przyzwoite wyniki, ponieważ jest dostępny z dwoma opcjami silnika; 1,3-litrowym silnikiem Diesla Multijet lub 1,4-litrowym silnikiem benzynowym. Jeśli chcesz mieć silnik o najlepszych osiągach, rozważ wybór opcji diesla.

Dodatkowo, Fiat Qubo występuje z dwoma opcjami skrzyni biegów; 5-biegową manualną lub 6-biegową automatyczną. Różne opcje silnika wytwarzają różną moc, w tym 73 KM, 75 KM, 95 KM i 119 KM.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Fiat Qubo to wygodny samochód, ponieważ jest większy niż hatchback, ale mniejszy niż SUV. Ma miejsca siedzące dla maksymalnie pięciu osób i dużą przestrzeń bagażową. Chociaż kabina jest przestronna, brakuje jakości wnętrza. Przeciwnie, ma dużą przestrzeń bagażnika o pojemności do 330 litrów. Można ją jednak zwiększyć poprzez złożenie tylnych siedzeń do 650 litrów.

Bezpieczeństwo

Fiat Qubo nie jest zbyt bezpiecznym samochodem, ponieważ bazuje na minivanie Fiat Fiorino. W związku z tym brakuje mu wielu elementów wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. Na przykład przednie i tylne poduszki powietrzne są w standardzie, natomiast elektroniczna kontrola stabilności jest opcjonalna. Pomimo niezbyt wysokiego poziomu bezpieczeństwa, samochód ten jest bardzo niezawodny.

Wydajność paliwowa

Jest to jeden z silnych punktów sprzedaży Fiata Qubo. To dlatego, że pochodzi z łączną ocenę efektywności paliwowej 30,2 mpg. Na dodatek, ma ocenę efektywności paliwowej 24,2 mpg w mieście i 35,6 mpg na autostradzie. Dzięki takiej ocenie, samochód ten pozwala użytkownikom zaoszczędzić sporo pieniędzy na wydatkach na paliwo.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500L

Cena

Fiat Qubo jest przystępnym samochodem niż większość jego rywali. Podstawowy trim idzie za około 14 000 dolarów, podczas gdy najwyższy trim idzie za około 21 100 dolarów. Jednak używane modele są znacznie tańsze. Przed zakupem używanego Fiata Qubo, przeprowadź dokładną kontrolę.

FAQ

### Czy Fiat Qubo jest dobrym kierowcą na co dzień?
Tak, Fiat Qubo jest dobrym kierowcą na co dzień. To dlatego, że jest paliwooszczędny, kompaktowy, łatwy w utrzymaniu i niedrogi. A ponieważ może przewozić do pięciu osób z ogromną przestrzenią bagażnika, jest to bardzo praktyczny samochód, który pozwoli użytkownikowi poruszać się po mieście z dużą łatwością.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Qubo?

Jeśli planujesz nabyć używanego Fiata Qubo, ważne jest, aby poznać niektóre z problemów, które napotkasz po drodze przed zainwestowaniem w ten MPV. Typowe problemy, które możesz napotkać z tym samochodem to problemy z poduszkami powietrznymi, zmniejszona skuteczność hamowania, usterka DPF, problemy z rozruchem i problemy z przednimi wycieraczkami.

Jak szybki jest Fiat Qubo?

Fiat Qubo jest jednym z najmniej wydajnych samochodów w swojej klasie. W związku z tym nie jest zbyt szybki, gdyż jego prędkość maksymalna wynosi 96 mph, a od 0 do 60 mph przyspiesza w 15 sekund. Wręcz przeciwnie, przyspieszenie od 0 do 62 mph zajmuje 14,7 sekundy.

Czy Fiat Qubo jest taki sam jak Fiat Fiorino?

Fiat Qubo i Fiat Fiorino mogą być oparte na tej samej platformie, ale są całkowicie różne. Fiat Qubo jest wyposażony w 5 miejsc siedzących, natomiast Fiat Fiorino w 2 miejsca siedzące. Poza tym, Fiorino jest bardziej paliwooszczędny i zapewnia ogromną przestrzeń bagażnika niż Fiat Qubo. Fiat Qubo ma 98,9 stóp sześciennych przestrzeni, podczas gdy Fiat Fiorino ma 84,8 stóp sześciennych przestrzeni.

  Czy Fiat Pulse to dobry samochód?

Jaki jest wysoki przebieg dla Fiata Qubo?

Ponieważ Fiat Qubo został wycofany z produkcji, znalezienie nowego Fiata Qubo może być zniechęcającym zadaniem. Niemniej jednak, na rynku jest kilka używanych modeli Fiata Qubo. Tak więc, jeśli szukasz wysokiej jakości używanego Fiata Qubo, szukaj takiego z mniej niż 150k mil. To dlatego, że większość Fiat Qubo zaczyna doświadczać poważnych problemów po ich trafieniu więcej niż 150k mil.

Bottom line

Fiat Qubo jest jednym z najlepszych samochodów dla dużych rodzin. Dzięki przestronnej kabinie, ogromnej przestrzeni ładunkowej i kompaktowej konstrukcji. Jest również paliwooszczędny i łatwy w utrzymaniu, co czyni go wspaniałym samochodem miejskim. Niemniej jednak, design tego samochodu nie jest zbyt atrakcyjny, a jego wnętrze jest wyposażone w materiały niskiej jakości.

W sumie jednak jest to nadal wyjątkowy samochód z wieloma fascynującymi funkcjami. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, Fiat Qubo może przetrwać kilka lat.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z