Czy Ford Bronco Raptor to dobry samochód?

Czy Ford Bronco Raptor to dobry samochód?

Ford Bronco Raptor to model Forda Bronco o najwyższych osiągach, stworzony dla tych, którzy wolą, aby ich SUV-y były w stanie pokonać praktycznie każdy teren, jaki można sobie wyobrazić. Przyznaję, że nie możesz przejechać Bronco Raptor nad budynkami i mostami, ale możesz przejechać nad skałami, wydmami, stromymi wzniesieniami, śniegiem, wodą i wszystkim innym.

Czy więc Ford Bronco Raptor to dobry samochód? Cóż, to zależy. Jeśli podoba Ci się wygląd Bronco i chcesz mieć kompaktowego, ale sprawnego off-roadera, trudno nie zgodzić się z Fordem Bronco Raptor. Silnik jest wystarczająco mocny, wygląda świetnie, oferuje możliwość jazdy z góry, jest niezawodny, dobrze wyposażony i zaskakująco praktyczny jak na kompaktowego SUV-a.

Silnik 3,0 l EcoBoost o mocy 418 KM i momencie obrotowym 415 lb-ft to bardzo dużo, nawet jak na samochód pełnowymiarowy. Nazwa Bronco jest ikoną dzięki legendarnemu Bronco pierwszej generacji. Nowy model odziedziczył podobne elementy stylistyczne, ale cały samochód wygląda bardziej nowocześnie z dużą dawką off-roadowych udogodnień.

Bronco Raptor wydaje się dobrze trzymać, jeśli chodzi o niezawodność, a ceny są prawie takie same jak w przypadku F150 Raptor. Praktyczność jest przyzwoita jak na małego SUV-a, ponieważ Bronco oferuje wystarczającą ilość miejsc siedzących i stosunkowo duży bagażnik.

Ford Bronco Raptor – Układ napędowy

Bronco Raptor jest wyposażony w silnik V6 twin-turbo o mocy 418 KM i momencie obrotowym 415 lb-ft, który powinien wystarczyć większości osób. Wiele osób rzeczywiście chciało, aby Bronco Raptor był wyposażony w silnik 5.0L V8, ale Ford powiedział, że silnik Coyote V8 będzie dostępny w Bronco DR. Zanim wyjmiesz portfel, DR będzie limitowanym modelem, który nie będzie dopuszczony do ruchu ulicznego.

  Ford F150 Raptor Niezawodność

Silnik ten jest połączony z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, podobną do tej, którą można znaleźć w Fordzie Explorerze ST. Explorer ST i Bronco mają ten sam układ napędowy z niewielkim tuningiem silnika w celu dodania dodatkowych 18 KM do Bronco. Ten układ napędowy jest zdolny do pokonywania każdego rodzaju terenu i Ford powiedział, że uważa, iż ten układ napędowy najlepiej pasuje do Bronco Raptor.

Jeśli chodzi o wydajność, Bronco Raptor jest w stanie uzyskać maksymalne spalanie na poziomie 15MPG, co nie jest powodem do dumy. Jest to jednak wynik lepszy niż u najbliższego konkurenta Bronco, Jeepa Wranglera Rubicon o mocy 470 KM i 14MPG.

Ford Bronco Raptor – wygląd i podwozie

Bronco Raptor wygląda lepiej niż zwykły Bronco, ponieważ ma znacznie bardziej agresywną stylistykę zewnętrzną. Dzięki ogromnym, przyczepnym oponom Bronco jest w stanie pokonywać skały bez obawy, że złapie gumę. Przód otrzymał nowy zderzak, nowe listwy progowe i nieco bardziej wyrazistą maskę. Wnętrze Bronco nie różni się zbytnio od zwykłego Bronco.

Wrażenia z jazdy najbardziej różnią się od zwykłego Bronco, ponieważ odczuwa się większą moc, ale także lepsze opony. Bronco nie jest najwygodniejszym samochodem na drodze, ale Ford nigdy nie miał takiego zamiaru.

Ford Bronco Raptor – Niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Bronco jest trudny do pokonania. Powód jest prosty – Bronco nie jest jeszcze na rynku na tyle długo, abyśmy mogli stwierdzić, czy będzie on trwały, czy nie. Widzieliśmy już jednak, że układ napędowy Forda Explorera ST dobrze się trzyma, więc nie ma powodów, aby sądzić, że w przypadku Bronco Raptor będzie inaczej.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Z drugiej strony, istnieją pewne problemy związane zarówno z miękkim, jak i twardym dachem, elektroniką, zawieszeniem i ogólną jakością wykonania. Tak czy inaczej, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Bronco Raptor będzie dobry za kilka lat.

Ford Bronco Raptor – Wartość i praktyczność

70 000 dolarów za małego SUV-a Forda to całkiem sporo pieniędzy i Ford ma nadzieję, że sprzeda ich mnóstwo. Z jednej strony Bronco Raptor naprawdę dobrze zachowa swoją wartość, co oznacza, że jego zakup i sprzedaż po jakimś czasie nie będzie bardzo bolesna. Z drugiej strony, Ford F150 kosztuje całkiem nieźle i wolę go od Bronco.

Jeśli chodzi o praktyczność, Bronco jest w porządku. Oferuje przyzwoitą ilość miejsca siedzącego jak na swoją wielkość, ale są bardziej praktyczne samochody w tym segmencie. W sumie, widoczność jest doskonała, a wsiadanie do Bronco jest bardzo łatwe.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Forda Bronco Raptor?

Jeśli szukasz kompaktowego, ale zdolnego do jazdy terenowej SUV-a, najlepszym wyborem był kiedyś Jeep Wrangler Rubicon. Obecnie możesz również kupić Forda Bronco Raptor, który naprawdę wygląda lepiej, jest bardziej kultowy i lepiej sprawdza się jako codzienny kierowca. Dlatego Ford Bronco Raptor jest wart swojej ceny, jeśli szukasz takiego samochodu.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś typem off-roadowca, ale po prostu kochasz wygląd Bronco Raptor, musisz pamiętać, że Bronco nie jest najbardziej komfortowym, ani relaksującym SUV-em za 70 000 dolarów.

  Najczęstsze problemy z Ford Kuga plug-in hybrid

Czy Ford Bronco Raptor jest lepszy od Forda F150 Raptor?

Kiedy spojrzymy na ceny tych dwóch pojazdów, szybko zdamy sobie sprawę, że nowy Bronco Raptor jest o około 2000 dolarów droższy od F150 Raptor. F150 ma silnik o większej pojemności 450 KM i jest lepszym codziennym kierowcą, ponieważ jest wyposażony w mniej agresywne opony i ogólnie jest przyjemniejszym samochodem na drodze.

Bronco jest lepszy w terenie, ponieważ trzeba będzie wydać co najmniej 8000 dolarów na F150 w modernizacje, aby uczynić go tak zdolnym jak Bronco Raptor z fabryki. Weź Bronco, jeśli podoba Ci się stylistyka i lubisz jazdę w terenie, ale weź F150 do wszystkiego innego.

Ile kosztuje w pełni załadowany Ford Bronco Raptor?

Jeśli chcesz mieć w pełni załadowanego Bronco ze wszystkim, co można za niego dostać, przygotuj się na zapłacenie 83 000 USD przed doliczeniem marży dealera. Podsumowując, cena 83 000 dolarów za Forda Bronco wydaje się trochę szalona, ale Ford ma nadzieję, że te samochody będą się sprzedawać jak szalone, więc chyba będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z