Czy Ford EcoSport to dobry samochód?

Ford EcoSport

Ford EcoSport był początkowo samochodem przeznaczonym na rynek brazylijski. Wszystko się jednak zmieniło, gdy w 2012 roku rozpoczęto produkcję w różnych częściach świata. Obecnie Ford EcoSport jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Forda na rynku. Ale czy Ford EcoSport jest dobrym samochodem?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli szukasz subkompaktowego SUV-a, który jest niezawodny, praktyczny, paliwooszczędny i stylowy, Ford EcoSport jest idealnym samochodem. Jeśli jednak pragniesz mocniejszego, przestronniejszego i bardziej komfortowego SUV-a, będziesz musiał szukać dalej.

Historia Forda EcoSport

Ford EcoSport to subkompaktowy crossover SUV produkowany przez Forda. Samochód ten był wcześniej produkowany w Brazylii przez Ford Brazil. Zakład ten był odpowiedzialny za tworzenie Forda EcoSport pierwszej generacji od 2003 do 2012 roku. Kiedy wprowadzono Forda EcoSport drugiej generacji, był on produkowany w różnych krajach.

Ford EcoSport drugiej generacji jest montowany w różnych krajach, m.in. w Tajlandii, Rumunii, Indiach i Rosji. Ponadto Ford Ecosport jest pięciodrzwiowy i może pomieścić do pięciu osób. Do wyboru są trzy różne układy napędowe: z napędem na przednie koła, z silnikiem umieszczonym z przodu oraz z napędem na wszystkie koła.

Cechy Forda EcoSport

Wygląd

Ten subkompaktowy SUV może i ma kompaktową budowę, ale mimo to wygląda elegancko i stylowo. Poza tym, jego prosta konstrukcja pozwala mu bez problemu zmieścić się na małych parkingach. Wnętrze samochodu jest jednak ciasne i niezbyt komfortowe. Jeśli więc komfort jest dla Ciebie priorytetem, EcoSport ma słabe wnętrze.

  Najczęstsze problemy z Ford Ranger

Oprócz bezbarwnego wnętrza, samochód jest wyposażony w wiele zaawansowanych technologii i funkcji bezpieczeństwa. Ford EcoSport posiada m.in. 16-calowe koła, czarny grill, przyciemniane szyby, ostrzeżenie o niskim ciśnieniu w oponach, system ABS i kontrolę trakcji, tylne zamki zabezpieczające dla dzieci, kamerę cofania i wiele innych.

Ford EcoSport to subkompaktowy SUV o rozstawie osi 99,2 cala, długości 161,3 cala, szerokości 69,5 cala i wysokości 65,1 cala.

Osiągi

Mały SUV Ford EcoSport nie jest w pełni sprawny. Jest jednak łatwy w obsłudze i dostępny w różnych wersjach wyposażenia. Podstawowy model Ford EcoSport S 4WD to SE 4WD, następnie SES 4WD, a na końcu Titanium 4WD. Model Titanium 4WD to samochód o najlepszych osiągach w całej linii.

Ten mały SUV jest również wyposażony w silnik rzędowy-4 o pojemności 2,0 litra z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Silnik ten osiąga moc 166 KM i moment obrotowy 149 lb-ft. Co więcej, jego prędkość maksymalna wynosi 113 mph, a od 0 do 60 km/h rozpędza się w 10,8 sekundy.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Pomimo swojej praktyczności, Ford EcoSport nie jest zbyt wygodny podczas długich podróży. Jako subkompaktowy SUV, EcoSport jest dość mały, ale może pomieścić do pięciu osób. To, co zaskakuje wielu, to 20,9 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej w bagażniku i aż 50 stóp sześciennych po złożeniu tylnych siedzeń.

Efektywność paliwowa

Jeśli chodzi o wydajność, Ford EcoSport należy do najbardziej paliwooszczędnych subkompaktowych SUV-ów na rynku. Wynika to z danych EPA: 23 mpg w mieście, 29 mpg na autostradzie i 25 mpg łącznie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy na paliwie, co czyni Forda EcoSport dobrym kierowcą na co dzień.

  Ford Flex Niezawodność

Cena

Ford EcoSport SUV należy do najtańszych SUV-ów Forda na rynku. Cena bazowa nowego Forda EcoSport SUV wynosi około 23 300 USD, natomiast cena używanego Forda EcoSport SUV wynosi około 12 400 USD. Należy pamiętać, że cena różni się w zależności od wersji wyposażenia Forda EcoSport, którą kupujesz.

Ford EcoSport SES 4WD kosztuje ponad 29 500 USD, a Ford EcoSport Titanium 4WD – około 29 700 USD.

FAQ

Jak długa jest żywotność Forda Ecosport?

Ponieważ Ford EcoSport nie zgłasza zbyt wielu problemów, samochód ten może przejechać ponad 100 000 mil bez rejestrowania poważnych usterek. A przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji Ford Ecosport może wytrzymać nawet ponad 200 000 mil. Pamiętaj, aby przestrzegać zalecanego przez producenta programu przeglądów technicznych.

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Forda EcoSport?

Ford EcoSport jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Forda na rynku. W związku z tym najbardziej niezawodne modele Forda EcoSport to Ford EcoSport z roczników 2012 i 2020. Za nimi plasują się roczniki 2016 i 2017 Forda EcoSport. Wszystkie te samochody zgłaszają mniej problemów w porównaniu z innymi latami modelowymi.

Jakie są niektóre z najczęstszych problemów z Fordem EcoSport?

Ford EcoSport to fantastyczny subkompaktowy SUV z najwyższej klasy funkcjami i stylowym wyglądem. Niemniej jednak, wiąże się z nim kilka typowych problemów, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Niektóre z nich to szarpiąca skrzynia biegów, uszkodzony napinacz paska pompy oleju silnikowego, przypadkowe zwarcia elektryczne, odgłos tarcia hamulców i wiele innych.

  Ford Focus Niezawodność

Czy Ford Ecosport zachowuje swoją wartość?

Nie, Ford Ecosport nie zachowuje swojej wartości. W rzeczywistości samochód ten traci około 53% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Stanowi to równowartość około 12 439 USD. Dlatego, jeśli zamierzasz sprzedać Forda Ecosport po kilku latach posiadania, możesz wiele na tym stracić.

Czy Ford Ecopsort jest dobrym codziennym kierowcą?

Tak, Ford Ecosport jest wyjątkowym samochodem do codziennego użytku. Wynika to z faktu, że ma doskonałe wyposażenie wnętrza i jest bardzo niezawodny. Ma również dużo miejsca w bagażniku i jest paliwooszczędny. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy na paliwie, a jego kompaktowa konstrukcja ułatwia parkowanie na publicznych parkingach.

Wniosek końcowy

Ford EcoSport to wszechstronny subkompaktowy SUV o eleganckim wyglądzie, zaawansowanych rozwiązaniach technicznych, dużej przestrzeni bagażnika i dużej niezawodności. Ma jednak również kilka wad, a jego dość kompaktowa budowa sprawia, że jest niewygodny dla wysokich osób.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to wspaniały samochód do jazdy i bardzo praktyczny. Jest także paliwooszczędny i bardziej niezawodny niż większość modeli Forda. Jego cena początkowa jest również korzystna, co czyni go dobrym kierowcą na co dzień.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z