Czy Ford Fusion to dobry samochód?

Ford Fusion

Ford Fusion to średniej wielkości rodzinny sedan zaprojektowany tak, aby iść łeb w łeb z takimi samochodami jak Chevy Malibu, Honda Accord, Nissan Altima i Hyundai Elantra. Jednak Ford jest nieco bardziej klasyczny niż wszystkie inne sedany wymienione w tym akapicie, co z pewnością sprawia, że Fusion wydaje się o wiele bardziej interesujący. Czy zatem Ford Fusion jest dobrym samochodem?

Ford Fusion jest rzeczywiście naprawdę dobrym samochodem, biorąc pod uwagę to, co dostajesz za swoje pieniądze. Silniki w ofercie są przyzwoicie niezawodne, przyzwoicie mocne i przyzwoicie wydajne. Design zewnętrzny samochodu jest naprawdę dobrze wyglądający, niektórzy mogą nawet powiedzieć, że trochę za bardzo inspirowany przez wybitną brytyjską markę samochodów luksusowych. Wnętrze jest ładne, ale nie ma się czym chwalić.

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, Fusion prowadzi się jak każdy inny samochód w swoim segmencie. Jest gładko, łatwo, cicho i dość wyrafinowanie. Niezawodność wydaje się być w porządku, ale jest kilka kwestii, o których warto porozmawiać. Ford zaprzestał produkcji Fusion, ale wygląda na to, że Fusion robi powrót na rok modelowy 2023.

Wartość, jest to naprawdę dobry samochód na rynku wtórnym teraz, podczas gdy praktyczność jest również na punkcie z wszystkich innych samochodów z tego segmentu.

Ford Fusion – Jednostka napędowa

Linia silników Forda Fusion na rok 2020 (ostatni rok modelowy) rozpoczyna się od rzędowego, 4-cylindrowego silnika 2.5L o mocy około 175 KM i 175lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik jest połączony z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, która wysyła całą swoją moc do przednich kół. Możesz zapłacić więcej, aby uaktualnić do mniejszego, ale bardziej wydajnego 1,5L turbodoładowanego rzędowego 4-cylindra o mocy 181 KM i 185lb-ft momentu obrotowego.

  Ford Edge Niezawodność

Najlepszą opcją silnikową jest 2,0 l turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o mocy 245 KM i 275 funtów momentu obrotowego. W tej konfiguracji silnikowej dostępny jest również system AWD, podczas gdy 4-cylindrowy silnik o mocy 181 KM wyposażony jest w system FWD. Podstawowe modele Fusion zwracają około 23/34MPG, wersja mid-spec oferuje 21/31MPG, podczas gdy top-of-the-line 245hp silnik oferuje 21/31MPG z systemem RWD lub 20/28 z systemem AWD.

Można również uzyskać wersję hybrydową zasilaną przez 2,0L 4-cylindrowy połączony z hybrydowym zespołem napędowym elektrycznym o mocy 188 KM i 129lb-ft momentu obrotowego. Liczby MPG są około 42 dla konwencjonalnej hybrydy, podczas gdy plug-in robi 103MPGe.

Ford Fusion – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, Fusion z pewnością to robi, ponieważ projekt zewnętrzny Fusion był zawsze ładny, zwłaszcza najnowsze modele. Niektórzy twierdzą, że Fusion, i Ford w ogóle, zapożycza wiele inspiracji projektowych od Astona Martina. Projekt wnętrza jest ergonomiczny, ale nie wszystko, co specjalne, jeśli chodzi o projekt i jakość materiałów.

Zawieszenie i układ jezdny są zestrojone pod kątem komfortu i łatwości obsługi, co sprawia, że Fusion jest naprawdę dobrze przygotowany do wszelkiego rodzaju scenariuszy jazdy. Nie jest to samochód sportowy, ani nie próbuje nim być. To rodzinny sedan, który stawia na komfort, łatwość obsługi i robi wszystko tak, jak powinno się to robić.

Ford Fusion – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, możemy śmiało powiedzieć, że Fusion jest niezawodnym pojazdem, ale cierpi również na pewne szczególne problemy. Na początek, automatyczna skrzynia biegów nie jest najbardziej niezawodna w branży i jej naprawa może kosztować. Układ zawieszenia zużywa się dość szybko, co wymaga inwestowania w nowe amortyzatory, rozpórki, a potencjalnie nawet sway bar.

  Ford EcoSport Niezawodność

Silnik jest przyzwoity, ale korpus przepustnicy nie jest. Trzeba też pamiętać, że układ wspomagania kierownicy jest znany z tego, że może zawieść, podobnie jak spuchnięte nakrętki lug nuts z powodu aluminiowej górnej pokrywy.

Ford Fusion – wartość i praktyczność

Fusion 2020 zaczynał od około 23 170 dolarów za wersję barebone, ale modele top-of-the-line szły za grubo ponad 30 000 dolarów. Teraz można go mieć za znaczną zniżkę na rynku 2nd hand i wiele osób kupuje 2nd hand Fusion, ponieważ są one naprawdę dobre samochody do rozważenia.

Praktyczność, Fusion jest tak dobry, jak każdy inny średniej wielkości sedan rodziny w tej linii. Oferuje miejsca siedzące dla czterech, może nawet pięciu dorosłych osób. Przestrzeń bagażnika jest ładna, chociaż otwarcie jest nieco ograniczające. Widoczność jest dobra, drzwi otwierają się ładnie i szeroko, więc łatwo zmieścić w Fusionie fotelik dla dziecka.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Forda Fusion?

Jeśli szukasz rodzinnego sedana średniej wielkości, który zaspokoi potrzeby transportowe Twojej rodziny bez robienia z tego powodu wielkiego zamieszania, Fusion jest świetnym wyborem. To dobrze wyglądający, ale niepozorny samochód, który w niektórych przypadkach może nawet zapewnić luksus. Na zewnątrz wygląda ładnie, ale w środku jest trochę nudny.

Jest to dobrze zaokrąglony rodzinny sedan i nie jest zaskoczeniem, że wielu Amerykanów je kupuje. Nawet jeśli SUV-y i crossovery rządzą teraz na listach przebojów zarówno na nowych, jak i używanych rynkach, sedany średniej wielkości radzą sobie z dominacją samochodów użytkowych lepiej niż hatchbacki i inne mniejsze samochody.

  Czy Ford Edge to dobry samochód?

Czy Ford przestał produkować Fusion?

Ford rzeczywiście przestał oferować Fusion nie tak dawno temu, ale wygląda na to, że Fusion wraca silniejszy niż kiedykolwiek. Ford twierdzi, że nowy Fusion będzie reprezentował zupełnie nowe podejście do projektowania średniej wielkości sedana i że Fusion będzie jednym z najbardziej efektownych samochodów w swoim segmencie.

Będzie występował w formach użytkowych, w tym w podwyższonym kombi, które może rywalizować z takimi tuzami jak Audi Quattro All-road. Futuryzm, bezpieczeństwo, design i technologia to filary, na których zostanie zbudowany nowy Fusion.

Czy Ford Fusion jest lepszy od swoich konkurentów?

Ten segment obfituje w mnóstwo opcji i naprawdę trudno jest wybrać zwycięzcę. Możemy powiedzieć, że odkąd Fusion został technicznie wycofany z produkcji, inne samochody z tego segmentu, takie jak Accord czy Toyota Camry zdołały pokonać Fusion. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak immanentny Fusion będzie się z nimi porównywał.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z