Czy Ford Kuga plug-in hybrid to dobry samochód?

Ford Kuga plug-in hybrid

Ford Kuga plug-in hybrid to stylowy, elegancki, komfortowy i wydajny kompaktowy crossover SUV typu plug-in hybrid. Dzięki zasilaniu zarówno gazem, jak i energią elektryczną, pozwala użytkownikom obniżyć rachunki za paliwo i ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Czy Ford Kuga plug-in hybrid jest dobrym samochodem?

Tak, Ford Kuga plug-in hybrid to doskonały samochód. Ma wygodne wnętrze i jest bardzo zaawansowany technologicznie. Jednak niektórym osobom może nie przypaść do gustu, ponieważ jest dość kompaktowy i ma niewielką przestrzeń bagażnika. Ponadto, jest powolny i mało niezawodny. Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonały samochód i dobry kierowca na co dzień.

Historia Forda Kuga plug-in hybrid

Ford Kuga plug-in hybrid to kompaktowy SUV typu crossover produkowany przez firmę Ford. Ford Kuga jest produkowany od 2008 roku do chwili obecnej. Jednak Ford Kuga plug-in hybrid został wprowadzony w trzeciej generacji, która trwa od 2019 roku do chwili obecnej.

Linia hybrydowa obejmuje trzy opcje, do których należą Kuga plug-in hybrid, Kuga EcoBlue hybrid oraz Kuga hybrid. Należy pamiętać, że Ford Kuga plug-in hybrid jest sprzedawany jako Ford escape i jest dostępny tylko na rynku europejskim i amerykańskim, ale nie na rynku chińskim.

Cechy Forda Kuga plug-in hybrid

Wygląd

Jeśli chodzi o wygląd, Ford Kuga plug-in hybrid to pięknie zaprojektowany samochód o nowoczesnym wyglądzie. Wnętrze również wygląda ładnie, ale nie dorównuje większości konkurentów. Mimo braku polotu w środku, Ford nadrobił braki we wnętrzu, zapewniając, że jest ono bardzo zaawansowane i intuicyjne.

Ford Kuga PHEV crossover SUV ma rozstaw osi 105,9 cala, długość od 178,4 do 178,8 cala, szerokość od 72,4 do 73,1 cala i wysokość od 66,7 do 67,0 cali.

  Ford Mustang Mach-E Niezawodność

Osiągi

Hybrydowa Kuga plug-in zapewnia tradycyjny zasięg silnika spalinowego oraz wydajność i wyrafinowanie elektrycznego układu napędowego. Dzięki temu ma lepsze osiągi i większy zasięg. Dzięki 2,5-litrowemu silnikowi rzędowemu Duratec i akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 14,4 kWh, które łącznie osiągają moc 222 KM i moment obrotowy 155 lb-ft.

Należy pamiętać, że moc i moment obrotowy różnią się w zależności od wersji Forda Kuga Plug-in hybrid. Ponadto, samochód osiąga prędkość maksymalną 124 mph i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w zaledwie 9,2 sekundy. Niska prędkość wynika z ospałej skrzyni biegów.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Ford Kuga plug-in hybrid nie jest zbyt wygodnym samochodem, ponieważ jest to kompaktowy SUV typu crossover. Mimo to jest wygodny i może pomieścić do pięciu osób. Jedynym problemem jest to, że nie jest wystarczająco przestronny dla wysokich osób i ma ograniczoną przestrzeń bagażnika. Jeśli więc chcesz przewozić dużo bagażu, ten samochód nie będzie dla Ciebie idealny.

Samochód ten jest jednak wyposażony w wiele komfortowych funkcji, które sprawiają, że jazda nim jest przyjemna. Niektóre z nich to intuicyjne funkcje zwiększające komfort i wspomagające kierowcę, takie jak bezprzewodowa ładowarka, wbudowany modem FordPass Connect oraz system informacyjno-rozrywkowy Ford SYNC 3.

Niektóre z funkcji wspomagających kierowcę to technologie centrowania na pasie ruchu, Stop & Go oraz rozpoznawanie znaków drogowych.

Oszczędność paliwa

Ponieważ Ford Kuga PHEV jest zasilany zarówno gazem, jak i energią elektryczną, jest bardzo oszczędny. Według oceny EPA jego łączny przebieg wynosi 105 mil na godzinę. To znakomity wynik, ponieważ samochód jest praktyczny, przestronny i charakteryzuje się wysokimi osiągami. Dzięki kompaktowej konstrukcji jest to idealny samochód do codziennej jazdy.

  Lata, których należy unikać w przypadku Forda Edge - najlepsze i najgorsze lata

Cena

Ford Kuga plug-in hybrid nie jest ani tanim, ani drogim kompaktowym SUV-em. Jego cena początkowa wynosi około 33 900 USD. Należy pamiętać, że ceny różnią się w zależności od roku modelowego i wersji. Ford Kuga plug-in hybrid ST-Line jest droższy od wersji podstawowej.

FAQ

Jak długo działa Ford Kuga plug-in hybrid?

Hybrydowy Ford Kuga plug-in został zbudowany z myślą o trwałości. Akumulator został skonstruowany tak, aby zachować trwałość i sprawność przez cały okres eksploatacji samochodu. Niezależnie od tego, Ford udziela gwarancji na akumulator wysokonapięciowy, która trwa 8 lat lub 100 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Jak działa Ford Kuga plug-in hybrid?

Ten SUV jest wyposażony w silnik elektryczny i silnik gazowy. Jego działanie polega na przełączaniu między silnikiem elektrycznym a silnikiem gazowym w celu napędzania samochodu. Czasami wykorzystuje połączenie obu tych rozwiązań. Ponadto, hamowanie odzyskowe doładowuje akumulator i nie wymaga podłączania do sieci elektrycznej. Niemniej jednak, podłączenie do sieci powoduje szybsze ładowanie.

Jakie są najczęstsze problemy związane z Fordem Kuga plug-in hybrid?

Ford Kuga PHEV to bardzo wydajny, przyjemny i niezawodny samochód. Ma jednak również kilka problemów, o których właściciele powinni wiedzieć. Niektóre z nich to problemy z palącym się sprzęgłem, problemy z akumulatorem, przegrzewanie się silnika, usterka uszczelki drzwi, problemy ze skrzynią biegów, problemy z zaworem EGR i wiele innych.

Czy Ford Kuga plug-in hybrid szybko traci na wartości?

Tak, Ford Kuga jest jednym z samochodów hybrydowych, które dobrze utrzymują swoją wartość przez długi czas. Jednak Ford Kuga plug-in hybrid jest obecny na rynku od mniej niż 10 lat, więc trudno jest określić, jak dobrze zachowuje swoją wartość. Niemniej jednak, jak na razie jest dobrze.

  Ford Bronco Niezawodność

Jaka jest różnica między samochodem hybrydowym a samochodem hybrydowym typu plug-in?

Główna różnica między standardowym samochodem hybrydowym a samochodem hybrydowym typu plug-in polega na tym, że standardowy samochód hybrydowy wykorzystuje silniki gazowe do ładowania akumulatorów podczas jazdy. Ponadto, aby zmaksymalizować oszczędność paliwa, samochody te wykorzystują silniki gazowe i elektryczne na przemian.

Natomiast samochody hybrydowe typu plug-in wykorzystują większe akumulatory, które są zwykle ładowane za pomocą gniazda 120 V lub 240 V. Należy pamiętać, że do ładowania hybrydowego SUV-a Kuga typu plug-in można użyć zwykłej lub szybkiej ładowarki.

Podsumowanie

Ford Kuga plug-in hybrid compact crossover SUV to samochód dający wiele radości z jazdy, paliwooszczędny i praktyczny. Ma jednak ograniczoną przestrzeń bagażnika, a także kilka problemów, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Głównym problemem, z jakim boryka się ten samochód, jest przegrzewanie się akumulatora. Pomijając niewielką przestrzeń bagażnika i przegrzewający się akumulator, jest to ładny samochód.

Ford Kuga plug-in hybrid jest tańszy w utrzymaniu i ma bardzo duży zasięg. Emituje też mniej dwutlenku węgla i pozwala zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Podsumowując, jest to nadal doskonały samochód, a odpowiednia konserwacja zapewni jego dłuższą żywotność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z