Czy GLA to samochód dla kobiet?

Niektóre osoby lubią samochody sportowe, inne wolą sedany i SUV-y, a jeszcze inne zadowalają się małym hatchbackiem. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz, czy masz rodzinę, czy spędzasz dużo czasu za kierownicą, no i oczywiście od stanu konta bankowego.

Mercedes Benz GLA jest jednym z najbardziej pożądanych subkompaktowych SUV-ów na rynku i jest dość popularny zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Niesprawiedliwe jest stwierdzenie, że GLA to samochód dla kobiety, ponieważ nie został on zaprojektowany z myślą o mężczyznach lub kobietach.

W przeszłości było kilka samochodów, które zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet i można śmiało powiedzieć, że wszystkie z nich zawiodły. Współcześni producenci chcą, aby ich produkty przemawiały do jak najszerszej grupy odbiorców i dlatego konkretny samochód nigdy tak naprawdę nie jest prowadzony tylko przez kobiety lub tylko przez mężczyzn.

GLA jest dość małym SUV-em, a sam Mercedes stosuje kobiecy język projektowania w swoich nowszych samochodach. Dlatego niektórzy uważają, że GLA to samochód dla kobiet. Jednak zarówno mężczyźni, jak i kobiety w równym stopniu lubią samochody takie jak GLA.

Kobiety kontra mężczyźni: Preferencje dotyczące zakupu samochodów

Według wielu danych dostępnych online, mężczyźni podchodzą do zakupu samochodu z większym zrozumieniem, co oznacza, że mężczyźni wiedzą dokładnie, jakiego samochodu chcą, zanim go kupią. Nie oznacza to, że kobiety tego nie robią, ale różnice są na tyle znaczące, że warto o nich wspomnieć.

Mężczyźni są bardziej emocjonalne podczas zakupu samochodów, co oznacza, że są one bardziej skłonne do zakupu wizerunku świadomych samochodów, podczas gdy kobiety grać bezpiecznie, idą na użyteczność dużo więcej. Istnieje 1,4 mln więcej kobiet posiadających prawo jazdy niż mężczyzn i większość decyzji o zakupie samochodu jest rzeczywiście podejmowana przez kobiety.

  Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

Mężczyźni również płacą więcej pieniędzy na ubezpieczenie, ponieważ mają tendencję do prowadzenia droższych samochodów, ulegają większej liczbie wypadków i częściej prowadzą samochód pod wpływem alkoholu. Jest raczej jasne, że mężczyźni i kobiety różnią się, jeśli chodzi o kupowanie samochodów.

Innym czynnikiem, o którym warto wspomnieć jest to, że mężczyźni zazwyczaj cieszą się niższą ceną wyjściową w salonie samochodowym. Kobiety zwracają również większą uwagę na niezawodność i bezpieczeństwo pojazdu, podczas gdy mężczyźni łatwiej ulegają wpływom jednej lub drugiej strony, w zależności od wizerunku.

Kobiety vs mężczyźni: Preferencje dotyczące marek samochodów

Jak wspomniano wcześniej, mężczyźni są bardziej świadomi wizerunku przy zakupie samochodów i jest to raczej oczywiste w momencie, gdy spojrzymy na najpopularniejsze marki w zależności od płci. Najbardziej zdominowaną przez mężczyzn marką samochodową jest Ferrari z 93,6% wszystkich nabywców będących mężczyznami, podczas gdy Maserati i Porsche również mają ponad 80% męskiej publiczności.

Najpopularniejszą marką dla kobiet jest Mini, którego ponad 48% nabywców to kobiety. Kia jest na drugim miejscu z 46,8%, a Honda na trzecim z 46%. Jeśli chodzi o konkretne modele, najpopularniejszym samochodem wśród kobiet w USA jest VW Tiguan, ponieważ ponad 60% nabywców to kobiety.

Prawie 80% wszystkich modeli VW Golf Cabriolet zostało kupionych przez kobiety, podczas gdy Honda Civic, Nissan Altima i Jeep Grand Cherokee są bardziej popularne wśród kobiet. Kobiety preferują samochody, które są trwałe, bezpieczne, niezawodne i oferują świetny stosunek jakości do ceny.

  Mercedes AMG S63 Klasa Niezawodność

Mężczyźni z kolei wolą samochody, które dobrze wyglądają, są wytrzymałe i zorientowane na technologię. Samochody takie jak GLA są popularne wśród wszystkich, ale mężczyźni częściej kupują GLA.

Mercedes Benz GLA – świetny samochód dla każdego

Poprzednia generacja Mercedesa GLA była trochę mieszana, ponieważ nie była tak naprawdę luksusowa ani jakościowa. Jednak najnowsza generacja GLA to zupełnie inna historia, ponieważ udało mu się zaoferować kilka ważnych cech wiodących w klasie, takich jak najlepsze wnętrze w swojej klasie i najbardziej komfortowa jazda.

Praktyczność nie jest mocną stroną GLA, co oznacza, że Audi Q3 oferuje zarówno więcej miejsca do siedzenia, jak i znacznie więcej przestrzeni ładunkowej. Jednak GLA nadal udaje się sprzedawać lepiej niż Q3. Inni konkurenci z tej klasy to BMW X1 i Volvo XC40.

BMW X1 ma już trochę lat i nie jest w stanie sprostać konkurencji w swojej klasie. Volvo XC40 to prawdopodobnie najlepszy samochód rodzinny z całej grupy, ale nie sprzedaje się tak dobrze jak Q3 czy GLA.
Podsumowując, GLA to pożądany subkompaktowy/crossover SUV, który jest w równym stopniu doceniany przez mężczyzn i kobiety.

Sekcja FAQ

Czy kobiety lubią samochody sportowe?

Samochody sportowe są doceniane głównie przez ludzi, którzy je kupują, podczas gdy wszyscy inni nie przepadają za nimi. Dzieje się tak dlatego, że samochody sportowe poświęcają zarówno komfort, jak i praktyczność na rzecz sportowej jazdy, a to jest coś, co większości ludzi po pewnym czasie się nudzi.

Samochód sportowy ma tendencję do bycia głośnym, niewygodnym, kompaktowym i drogim w utrzymaniu. Są świetne do oglądania i zabrać na weekendową przejażdżkę, ale jako codzienny kierowca, oferują zbyt wiele kompromisów. To dlatego większość mężczyzn i kobiet początkowo kocha samochody sportowe, ale po pewnym czasie się nimi nudzi. Po prostu nie są one wystarczająco dobre, aby służyć codziennym obowiązkom dla większości ludzi.

  Czy zakup używanego Mercedesa to zły pomysł?

Czy kobiety lubią SUV-y?

W dzisiejszych czasach wszyscy kochają SUV-y, ponieważ są one najbardziej pożądanym segmentem samochodów w tej chwili. SUV-y oferują podniesioną pozycję jazdy, surowy wygląd i wzbudzają zaufanie. Starsze SUV-y były przeznaczone wyłącznie do jazdy terenowej, ale od czasu pojawienia się Mercedesa ML, SUV-y stały się dobrem luksusowym.

Jeśli chcesz kupić samochód, który pokochają wszyscy, SUV jest właściwym wyborem. Poza tym, że są pożądane przez wielu, SUV-y są rzeczywiście świetnymi samochodami do codziennej jazdy, ponieważ mogą dostarczyć w prawie każdym możliwym scenariuszu.

Dlaczego ludzie myślą, że GLA to samochód dla kobiet?

Ludzie uważają, że GLA to samochód dla kobiet, ponieważ GLA jest kompaktowy, przystępny i w pewien sposób pasuje do kobiet. Wbrew powszechnej opinii, kobiety nie przepadają za mniejszymi samochodami, jak sądzi większość mężczyzn.

Prawda jest taka, że większość ludzi, zarówno kobiet jak i mężczyzn, uwielbia większe samochody. GLA rzeczywiście wygląda kobieco, ale prawie każdy Mercedes stosuje kobiecy język projektowania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z