Czy GLA45 to prawdziwe AMG?

Spójrzmy prawdzie w oczy, poprzedni GLA był do bani, zarówno w wersji zwykłej, jak i AMG. Jednak ten nowy to zupełnie inna historia, ponieważ nie tylko jest w stanie utrzymać się w rywalizacji z Audi Q3, BMW X1 i Volvo XC40, ale także dlatego, że bije je wszystkie na głowę pod względem luksusu, atrakcyjności i komfortu.

Oznacza to, że teraz AMG ma świetny samochód na początek, co znacznie ułatwia pracę. GLA to prawdziwy samochód godny Mercedesa, a wersje AMG są zarówno mocne, jak i ekscytujące. Najwyższej klasy GLA 45 AMG jest pełen charakteru i stanowi wspaniałą, miejską rakietę kieszonkową.

GLA 45 AMG jest prawdziwym AMG, ponieważ spełnia wszystkie wymagania, jakie powinno spełniać prawdziwe AMG. Przyznaję, nie pochodzi z ognistym V8, ale V8 jest teraz nie ma nawet dla nadchodzącego C63 AMG. Z ceną wywoławczą 54,500 dolarów, oczekiwania są rzeczywiście wysokie, ale wygląda na to, że GLA 45 je spełnia.

SUV-y typu subcompact/crossover stały się ostatnio niezwykle popularne, co oznacza, że samochody takie jak GLA 45 AMG są w stanie zwabić nowych klientów AMG. Mercedes zdaje sobie sprawę z tego, że GLA jest popularnym samochodem, dlatego też postanowił nadać mu prawdziwie AMG-owy charakter.

Mercedes GLA 45 AMG – pozycjonowanie na rynku

Żyjemy w innej epoce wypełnionej nowymi premierami EV, które obiecują, że zrobią 0-60mph w mniej niż 3 sekundy, nawet jeśli ważą ponad 2,5 tony. Te EV są w stanie wyprzedzić w linii prostej nawet najwyższej klasy modele V8 AMG, co oznacza, że GLA 45 AMG nie ma szans z takimi samochodami.

  Czy Mercedesy to dobre samochody?

To, co GLA 45 potrafi zrobić, to sprawić, że wrażenia z jazdy będą wyjątkowe, nawet podczas postoju. GLA 45 wyposażono w najwyższej klasy kierownicę AMG obszytą skórą, którą można znaleźć również w wysokiej klasy modelu GT63 S AMG. Fotele są stabilne, a całe wnętrze sprawia wrażenie bardziej wyjątkowego, bardziej ekscytującego.

GLA 45 nie jest stworzony do spędzania dni na torze wyścigowym ani na drag stripie. GLA 45 jest o wiele bardziej ekscytujący niż BMW X1 M135i, a Volvo XC40 nie jest nawet w przybliżeniu tak ekscytujące. Audi RS Q3 może stawać w szranki z GLA, ale Q3 nie jest dostępne w sprzedaży w USA.

Jednak GLA 45 AMG ma swoje miejsce na rynku i jest wiele osób, które chcą mieć GLA 45 na własność.

Co czyni prawdziwe AMG, i czy GLA 45 jest prawdziwym AMG?

Nawet AMG musi zmierzyć się z faktem, że duże silniki, głośne wydechy i spragnione paliwa silniki to już przeszłość. Kiedyś prawdziwe AMG to było tylnonapędowe, wolnossące V8, które potrafiło napompować Cię w momencie przekręcenia kluczyka i praktycznie zastąpić Twoją poranną filiżankę kawy.

W dzisiejszych czasach AMG musi znaleźć inne sposoby, musi dostosować się do coraz bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących emisji spalin i hałasu, które praktycznie niszczą istotę tego, czym jest/było prawdziwe AMG. Nowy C63 AMG oferuje zmodernizowaną wersję silnika z GLA 45 AMG i mało kto wątpił w „AMG-ines” C63, aż do teraz.

Prawdziwe” AMG odeszło w niepamięć, nie będą już produkować ani jednego nowego głośnego, wolnossącego, tylnonapędowego chuligana, przynajmniej nie dla mas. Prawdziwe AMG to takie, które sprawi, że poczujesz się wyjątkowo i zaoferuje Ci bardziej skoncentrowane wrażenia z jazdy.

  Czy zakup Mercedesa to dobry pomysł?

GLA 45 jest właśnie taką, bardziej wyjątkową wersją zwykłego GLA. W czasach, gdy AMG musi znaleźć sposób na to, jak sprawić, by ciche i małe silniki były wyjątkowe, GLA 45 AMG jest promykiem nadziei, że przyszłe AMG nadal będą ekscytujące i warte swojej ceny, ponieważ silnik M139 w GLA robi wrażenie.

Mercedes GLA 45 AMG: ręcznie wykonany układ napędowy AMG

AMG stara się jak może, aby dostarczyć jak najwięcej emocji z małego, 4-cylindrowego silnika o pojemności 2,0 l, a silnik M139 w GLA 45 jest tego najlepszym przykładem. W pewnym momencie był to najmocniejszy czterocylindrowy silnik na świecie, co świadczy o tym, jak bardzo AMG jest oddane sprawie, aby kierowca czuł się wyjątkowo.

M139 nie jest zwykłym silnikiem Mercedesa o pojemności 2,0 l w przebraniu AMG, lecz prawdziwą jednostką napędową AMG, która uwielbia się rozpędzać do 7 tys. obr/min. Po przełączeniu GLA 45 w tryb sportowy od razu poczujesz, że samochód przybiera na wadze, wydech staje się głośniejszy, a zawieszenie znacznie się usztywnia.

Rolki nadwozia praktycznie znikają, a ośmiobiegowy, dwusprzęgłowy automat błyskawicznie zmienia biegi. Silnik M139 to rzeczywiście prawdziwy silnik AMG, jeśli nie wierzysz, spróbuj sam.

Sekcja FAQ

Czy GLA 45 AMG jest tego wart?

To zależy od tego, kogo pytasz, ponieważ niektórzy powiedzą Ci, że 60 000 dolarów za przyzwoicie wyposażonego 2,0 l subkompaktowego Mercedesa klasy podstawowej to żart. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu i jeśli lubisz platformę GLA, pokochasz GLA 45 AMG.

  2022 Mercedes GLA vs Audi Q5

Jednakże, 54.500 dolarów cena wywoławcza jest rzeczywiście wysoki. Dla miejsca kontekstu, GLE 350 średniej wielkości SUV kosztuje prawie taką samą kwotę. Jeśli jesteś w stanie docenić to, co GLA 45 może zaoferować, to tak, jest tego wart.

Czy Audi RS Q3 jest lepsze od GLA 45 AMG?

Audi RS Q3 nie jest dostępne w USA i prawdopodobnie nie będzie w najbliższym czasie, co oznacza, że GLA 45 AMG jest najlepszym, najpotężniejszym subkompaktowym SUV-em dostępnym obecnie w sprzedaży. Pomiędzy tymi dwoma, powiedziałbym, że RS Q3 jest lepszym samochodem, ponieważ oferuje legendarny 5-cylindrowy silnik.

Jednak kilka testów pokazało, że GLA 45 jest o wiele bardziej dynamiczny i jest w stanie wyprzedzić RS Q3 na zakrętach.

Czy GLA 45 AMG jest lepszy od CLA 45 AMG?

Platforma CLA jest o wiele bardziej skoncentrowana niż platforma GLA na początek, a jeśli jesteś po bardziej ekscytujący i zdolny samochód, CLA jest o wiele lepiej. Jednakże, jeśli chcesz mieszać praktyczność i emocje, GLA jest lepszym wyborem.

CLA oferuje sporo kompromisów, aby być tak dynamiczny, jak to jest, podczas gdy GLA nie. Podsumowując, CLA jest lepszym AMG, ale GLA jest lepszym samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z