Czy hybrydy plug-in Volvo są niezawodne?

Volvo ma w swojej ofercie sześć samochodów hybrydowych typu plug-in i wszystkie są dość niezawodne.

Volvo zawsze cieszyło się dobrą reputacją, jeśli chodzi o niezawodność swoich samochodów, ale reputacja ta znacznie się pogorszyła po problemach z XC90. Jednak pomimo problemów z XC90, problemy związane z układami hybrydowymi są rzadkością w samochodach Volvo. Volvo daje również ośmioletnią gwarancję na pakiet akumulatorów, co jest dodatkowym atutem, jeśli chodzi o niezawodność.

Ogólna niezawodność Volvo

Volvo jest niezawodną marką ze względu na swoje czynniki bezpieczeństwa i trwałości. Nawet karoseria samochodów Volvo jest wykonana w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Volvo jest jednym z najbezpieczniejszych producentów samochodów na świecie. Niezawodność nie zależy jednak wyłącznie od cech bezpieczeństwa. Dużym czynnikiem są również koszty napraw i problemy występujące w samochodach.

Pod względem niezawodności Volvo wypada średnio, ale i tak wyprzedza wielu swoich konkurentów. Bezpieczeństwo i luksusowe wyposażenie dają Volvo przewagę nad innymi. Zajmuje 23 miejsce w rankingu niezawodności wśród 40 marek samochodów. Reliability Index przyznał im również dość przeciętny wynik 127 punktów.

Volvo Hybrids: Niezawodność różni się w zależności od modelu

Volvo wkroczyło na pole systemów elektrycznych całkiem niedawno. Po raz pierwszy wprowadzili system hybrydowy w modelu XC90 w 2015 roku. Od tego czasu kontynuują zwrot w kierunku wyłącznie samochodów elektrycznych i hybrydowych. Z wyjątkiem XC90, samochody hybrydowe Volvo są ogólnie uważane za niezawodne ze względu na niski poziom skarg na systemy hybrydowe.

Model XC90 został określony przez Consumer Reports jako najmniej niezawodny samochód. Poza tym, samochody Volvo radzą sobie dobrze, zwłaszcza kompaktowy SUV XC40. Model S60 jest uważany za najbardziej niezawodny wśród hybrydowych samochodów Volvo typu plug-in.

Ocena niezawodności hybrydowych modeli Volvo nie jest taka sama, ale nieznacznie się różni.

  Audi S8 Niezawodność

Volvo XC90 Doładowanie

XC90 ma swoje plusy i minusy. Samochód jest nazywany przez Volvo najlepszym SUV-em, ale również najmniej niezawodnym według badań. XC90 to duży 7-miejscowy SUV z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. XC90 borykało się z problemami z padającym akumulatorem. Zgłoszono 4 takie problemy. Samochód miał również wiele problemów z automatycznym układem hamulcowym, układem przeniesienia napędu i oponami.

Model 2004 był najgorszy pod względem ilości skarg. Samochód borykał się z poważnymi problemami z układem przeniesienia napędu, który był podatny na awarie mogące prowadzić do poważnych uszkodzeń. Niektóre z tych problemów zostały naprawione w nowszych modelach, ale nadal utrzymują się w pewnym stopniu do dziś. J.D. Power przyznał XC90 średnią przewidywaną ocenę niezawodności na poziomie 71 na 100.

Volvo XC60 Doładowanie

XC60 jest dość niezawodne w porównaniu do XC90. Jednak boryka się z pewnymi problemami z modułem sterowania wentylatorem silnika, co może mieć wpływ na działanie klimatyzacji. W niektórych rzadkich przypadkach, silnik samochodu nawet zatrzymał się z powodu tego problemu. W 2021 roku, XC60 miał średni wynik 71 przez J.D. Power.

Inne kwestie obejmują niektóre problemy z wyciekami płynu wspomagania kierownicy. Przyczyną tego wycieku było złącze pomiędzy wspomaganiem kierownicy a przekładnią kierowniczą. Na szczęście tylko niewielka liczba osób zgłosiła ten problem i Volvo szybko wydało decyzję o wycofaniu produktu z rynku.

W niektórych egzemplarzach XC60 występował również problem ze skrzynią biegów. W samochodzie nie znaleziono żadnych problemów z akumulatorem.

Volvo S60 Doładowanie

Model S60 jest zdecydowanie najbardziej niezawodnym z obecnych modeli Volvo. Samochód napotkał pewne problemy z jego pierwszą generacją, ale druga generacja rozwiązała większość jego problemów. Jednak niektóre znane problemy z przekładnią były nadal obecne również w S60. Według J.D. Power jego niezawodność wynosi 78 punktów, co jest wynikiem przeciętnym.

  Jakie jest najbardziej niezawodne Volvo?

Volvo S90 Doładowanie

S90 to samochód typu executive w kształcie sedana wyprodukowany przez Volvo. Samochód napotkał pewne problemy, takie jak pożary silnika, które doprowadziły Volvo do wycofania około 70.000 sztuk w Wielkiej Brytanii. S90 ma stosunkowo niską ocenę niezawodności, wynoszącą zaledwie 2 gwiazdki na 5 możliwych według J.D. Power. Jednakże, nie ma prawie żadnych skarg zgłoszonych na baterie modelu hybrydowego.

Volvo V60 Doładowanie

Seria 60 kombi jest dość znana ze swojego bezpieczeństwa. Samochód ma jedno z najlepszych wnętrz i luksusowych odczuć wśród innych wozów. Z pewnością napotkał pewne problemy, ale pomiary bezpieczeństwa i luksus tego wozu przewyższają te problemy.

Volvo V90 Recharge

Wyposażony w standardowe funkcje bezpieczeństwa Volvo, ten wagon jest również znany ze swojego luksusu i komfortu. Samochód ten jednak cierpi w punktacji niezawodności, podobnie jak S90. J.D. Power przyznał mu ocenę poniżej średniej 2,5 na 5. To naprawdę wpływa na jego niezawodność, ale nadal jest to dobra opcja dla luksusowego wozu.

Średnia niezawodność, ale najwyższy poziom bezpieczeństwa

Samochody Volvo mają przeciętne oceny niezawodności, ale niektóre modele osiągają bardzo dobre wyniki. Warto zauważyć, że Volvo wciąż wyprzedza innych rywali, takich jak Audi, BMW, Jaguar i Mercedes. Volvo oferuje najlepsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania zderzeniami, co sprawia, że wiele osób wybiera Volvo jako pierwszy wybór.

Istnieją pewne problemy, które są powszechne we wszystkich modelach, takie jak awaria skrzyni biegów. Poza tym, hybrydy Volvo są dobrym zakupem. Zwłaszcza, jeśli priorytetem są dla Ciebie funkcje bezpieczeństwa. Luksus i komfort Volvo są również znane. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i luksusie, to zdecydowanie wybierz Volvo.

  Chrysler 200 Niezawodność

FAQ

Jakie są wady samochodów hybrydowych?

Samochody hybrydowe napędzane są mieszanką energii elektrycznej i silnika na paliwo kopalne. Dzięki temu uzyskuje się bardzo niską emisję dwutlenku węgla i lepsze zużycie paliwa. Istnieją jednak pewne minusy samochodów hybrydowych, w tym:

  • Są mniej wydajne – Nie są tak potężne jak normalne silniki benzynowe. Hybrydy mają lepsze przyspieszenie, ale są ogólnie mniej wydajne.
  • Hybrydy są droższe – Są one znacznie droższe niż normalne samochody oparte na benzynie. Powodem tego są drogie akumulatory.
  • Słabe prowadzenie – samochody hybrydowe są podatne na gorsze prowadzenie niż inne konwencjonalne samochody.
  • Niebezpieczne wypadki – w przypadku poważnego wypadku, akumulator o wysokim napięciu może okazać się dla Ciebie śmiertelny.
  • Drogie akumulatory – akumulatory okazują się dość drogie, gdy trzeba je wymienić.

Czy energia elektryczna jest konieczna?

Samochody są dużym źródłem zanieczyszczeń w całym naszym ekosystemie. Samochody emitują węgiel z dwutlenkiem węgla, tlenkiem węgla, azotem i innymi oparami wody, które są bardzo szkodliwe dla naszego środowiska. Trudno jest zamknąć nasz przemysł, ale możemy ograniczyć nasze emisje przez samochody.

Czy samochody hybrydowe są lepsze od elektrycznych?

Samochody hybrydowe i EV mają swoje wady i zalety. Samochody elektryczne są o wiele droższe niż samochody hybrydowe. Samochody hybrydowe mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz ograniczyć zużycie paliwa i zależy Ci na emisji spalin, ponieważ emitują one przynajmniej mniej dwutlenku węgla niż konwencjonalne samochody. Samochody elektryczne pozwalają zaoszczędzić więcej pieniędzy na paliwie, ponieważ są zasilane energią elektryczną i okazują się wydajne w dłuższej perspektywie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z