Czy Hyundai Accent to dobry samochód?

Czy Hyundai Accent to dobry samochód?

Hyundai Accent został po raz pierwszy zaprezentowany w 1994 roku jako subkompaktowy sedan Hyundai, który miał podbić świat. Teraz, w swojej piątej iteracji, Accent jest sprzedawany na całym świecie w formie hatchbacka lub sedana. Jest to samochód, który obiecuje wiele rzeczy w naprawdę przystępnej cenie. Czy więc Hyundai Accent to dobry samochód?

Hyundai Accent jest rzeczywiście dobrym samochodem, ponieważ oferuje naprawdę wspaniałe doświadczenie na prawie wszystkich frontach za cenę, która nie może być łatwo pobita. Dostaje przyzwoite silniki, które nie są zbyt spragnione paliwa, przyzwoitą skrzynię biegów i wszystkie inne istotne mechaniki samochodu, jak powinny być.

Samochód wygląda fajnie w środku i na zewnątrz z ciekawymi wyborami projektowymi i stosunkowo dobrymi materiałami budowlanymi jak na tę cenę. Wyposażenie jest naprawdę dobre, ponieważ Accent może być wyposażony w mnóstwo technologii, elementów bezpieczeństwa i wygody. Niezawodność jest niemal doskonała, ponieważ Accent ma stosunkowo niewielką liczbę problemów, z których większość nie jest wcale poważna.

Wartość jest wysoka, niezależnie od tego, czy kupujemy samochód używany, czy nowy. Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ samochód oferuje dużo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku. Podsumowując, Accent to naprawdę dobry kierowca na co dzień, ogólnie dobry samochód.

Hyundai Accent – Silnik

Jedynym silnikiem, jaki można dostać w Hyundai Accent jest 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.6L i mocy 120 KM oraz 113lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten jest sparowany z automatyczną skrzynią biegów CVT i stałym napędem na przednie koła. EPA szacuje, że Hyundai Accent może zwrócić do 33MPG w mieście i 41MPG na autostradzie, co jest naprawdę dobrą liczbą dla małego silnika benzynowego.

  Hyundai Genesis Niezawodność

8,5-sekundowy czas 0-60mph nie jest czymś, czym można się chwalić, ale jest więcej niż wystarczający dla samochodu takiego jak Accent. W rzeczywistości, silnik cierpi na brak mocy w średnim zakresie obrotów, co może czasami wpływać na zdolność samochodu do wyprzedzania. Tak czy inaczej, jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu silników w tego typu samochodach, więc naprawdę nie ma na co narzekać ani czym się chwalić.

Dobrą rzeczą jest to, że cały zespół napędowy jest dość niezawodny, tani w utrzymaniu i może przetrwać znaczną ilość czasu z tylko minimalną wymaganą konserwacją.

Hyundai Accent – Design i podwozie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Hyundai Accent nie jest samochodem, który będzie przyciągał zbyt wiele uwagi na firmowym parkingu, ale też nikogo nie urazi. Jest to ładnie zaprojektowany samochód z subtelnymi i ciekawymi detalami stylistycznymi, które tworzą spójną całość. Wnętrze jest dobrze urządzone i jak na auto z tego segmentu jest jak najbardziej w porządku.

Jeśli chodzi o układ jezdny i zestrojenie zawieszenia, Accent skłania się ku komfortowi, nie kładąc nacisku na osiągi. Jest to samochód łatwy w prowadzeniu, który naprawdę dobrze radzi sobie z nierównościami i jest dość wygodny zarówno w mieście, jak i na autostradzie.

Hyundai Accent – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, to możemy spokojnie powiedzieć, że Accent jest naprawdę niezawodnym samochodem. Większość ankiet i wykresów umieszcza Accenta w pierwszych 10% wszystkich samochodów z tego segmentu, co jest najlepszym wynikiem jaki może uzyskać samochód. Powodem, dla którego Accent jest tak niezawodny jest to, że Hyundai skupia się na niezawodności i łatwości obsługi bardziej niż większość producentów samochodów.

  Hyundai Palisade Niezawodność

Najczęstsze problemy związane są z różnymi elementami wyposażenia, takimi jak zardzewiałe lusterka skrzydłowe lub zużyte uszczelki wokół pokrywy bagażnika, które mogą przepuszczać wodę. Poduszki powietrzne to również coś, na co wielu właścicieli skarży się często, natomiast skrzynia biegów, elektryka samochodowa i problemy z przyspieszeniem to również częste skargi.

Hyundai Accent – wartość i praktyczność

Jeśli chodzi o wartość, Hyundai Accent jest naprawdę dobry, ponieważ oferuje całkiem sporo za pieniądze. Należy do segmentu ekonomicznego, co oznacza, że nie jest to samochód luksusowy. Posiada jednak bogate wyposażenie, z którego większość jest nawet w standardzie. Używanego Accenta można znaleźć za naprawdę niską cenę, dlatego ten samochód jest naprawdę popularny na rynku samochodów używanych.

Praktyczność jest w porządku jak na tę klasę, ponieważ Accent ma dużo miejsca do siedzenia. Przestrzeń bagażnika jest przeciętna, w tym segmencie są lepsze i gorsze samochody. Widoczność jest również w porządku, a samochód ma w standardzie kilka przyjaznych rodzinie funkcji.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Accent jest samochodem rodzinnym?

Hyundai Accent może być naprawdę dobrym samochodem rodzinnym, ale większe rodziny mogą walczyć o przestrzeń. Wspomnieliśmy już, że samochód posiada pewne cechy przyjazne rodzinie, takie jak zamykane tylne szyby, porty USB, gniazdko elektryczne i łatwo dostępne punkty mocowania IsoFix.

Drzwi również otwierają się ładnie i szeroko, co oznacza, że wsiadanie do Accenta jest naprawdę łatwe. Do tego wszystkiego musimy jeszcze wspomnieć, że samochód jest stosunkowo wygodny i cichy, ale nigdzie nie zbliża się do poziomu samochodów luksusowych tej wielkości.

  Niezawodność Audi vs Hyundai - które rozwiązanie jest lepsze

Czy Hyundai Accent jest bezpieczny?

Jak wspomniano w tym artykule, Hyundai jest marką, która bardzo skupia się na niezawodności, ale priorytetem jest dla nich również bezpieczeństwo. Dlatego też Accent jest samochodem ocenionym na 5 gwiazdek, jeśli chodzi o ochronę przed kolizją, ponieważ oferuje ogromną pasywną osłonę przedziału pasażerskiego i mnóstwo aktywnych funkcji bezpieczeństwa.

Zła wiadomość jest taka, że większość z tych funkcji to wyposażenie dodatkowe, ale tak jest w przypadku większości samochodów.

Jakie samochody rywalizują z Hyundai Accent?

Kilka godnych uwagi rywali Hyundai Accent to Chevrolet Sonic Sedan, Nissan Versa, Toyota Yaris Sedan i Kia Rio Sedan. Hyundai Accent jest najtańszym samochodem spośród wszystkich wymienionych tutaj, co od razu pokazuje, że Accent może z łatwością wybić się ponad swój limit wagowy. Podsumowując, Accent jest naprawdę dobrym samochodem, jeśli lubisz tego typu samochody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z