Czy Hyundai Azera to dobry samochód?

Czy Hyundai Azera to dobry samochód?

Hyundai Azera jest jednym z najbardziej interesujących samochodów, które Hyundai oferuje w tych dniach, ponieważ Azera próbuje być luksusowy, ale bez ceny luksusowego samochodu. Jest to średniej wielkości sedan rodzinny, który oferuje dobry silnik i dobre doświadczenie własnościowe. Więc, czy Hyundai Azera jest dobrym samochodem?

Możemy łatwo powiedzieć, że Hyundai Azera jest dobrym samochodem, ponieważ łączy w sobie różne aspekty tego, co czyni dobry samochód w jeden. Na początek, oferowany silnik jest mocny, gładki i wyrafinowany, znacznie bardziej niż większość silników Hyundai. Samochód wygląda również elegancko wewnątrz i na zewnątrz, nie przyciągając zbytnio uwagi ani nie obrażając nikogo.

Wrażenia z jazdy są oczywiście dostrojone do komfortu, ponieważ samochód jeździ po wybojach w godny sposób. Niezawodność jest również bardzo dobra, ponieważ samochód jest wolny od większości problemów. Co prawda, są pewne kwestie, o których warto porozmawiać, ale ogólnie rzecz biorąc, Azera jest tak dobra, jak każdy inny Hyundai z wyższego segmentu.

Wartość jest naprawdę dobra, ponieważ Azerę można teraz znaleźć za naprawdę niską cenę. Nie można ich już kupić w USA, ponieważ przestali je sprzedawać w 2017 roku. Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ Azera oferuje czworo drzwi, dużo miejsca w środku i naprawdę dużą przestrzeń bagażnika.

Hyundai Azera – Jednostka napędowa

Hyundai Azera jest napędzany przez silnik 3,3L V6, który wypycha 293 KM i 255lb-ft momentu obrotowego. Jest to silnik z podwójną głowicą, który stara się być zarówno gładki, jak i responsywny, dzięki czemu zawsze możesz uzyskać moc, gdy jej potrzebujesz. Skrzynia biegów to 6-biegowy automat dopasowany do stałego systemu napędu na przednie koła.

  Hyundai Palisade Niezawodność

Ten silnik jest rzeczywiście gładki i mocny, ale nie jest najbardziej ekonomiczny. Dla 2017 Hyundai, można oczekiwać lepszych wyników MPG jak Azera zwraca około 20MPG w mieście i około 28MPG na autostradzie. Hyundai mógł jednak dać Azerze mniejszy 4-cylindrowy silnik, który nie jest tak paliwożerny, ale wtedy samochód nie czułby się tak jak teraz.

Podsumowując, silnik, skrzynia biegów i reszta układu napędowego Azery są naprawdę dobre i pasują do samochodu tej wielkości. Z pewnością możemy powiedzieć, że większość nabywców luksusowych samochodów doceni większy silnik, ale osoby pragnące większej wydajności już nie.

Hyundai Azera – Design i podwozie

Hyundai Azera przestał być sprzedawany w USA w roku modelowym 2018, co oznacza, że model z 2017 roku jest ostatnim, który można kupić w USA. Azera z tamtej epoki nie wygląda niczym szczególnym, to po prostu Hyundai z czterema drzwiami. Azera jest jednak dostępna na innych rynkach na całym świecie i wygląda naprawdę dobrze w środku i na zewnątrz.

Wrażenia z jazdy są dostosowane do komfortu i łatwości obsługi, co oznacza, że samochód naprawdę dobrze jeździ po wybojach. Azera nie jest samochodem sportowym, ani też nie próbuje objąć podwójnej osobowości komfortowo-sportowej, jest to po prostu wygodny czterodrzwiowy samochód rodzinny.

Hyundai Azera – Niezawodność i typowe problemy

Hyundai to marka znana z produkcji niezawodnych samochodów, co oznacza, że wszystkie ich produkty są niezawodne. Azera to model z wyższej półki, przynajmniej jeśli chodzi o Hyundaia, co nieuchronnie oznacza, że jest bardziej skomplikowany. W związku z tym nie jest tak niezawodny jak większość modeli Hyundai, ale też nie różni się zbytnio.

  Hyundai Genesis Niezawodność

Najczęstsze problemy z Azerą związane są z systemem ABS, który może stanąć w płomieniach, przewodami wykonanymi z soi, które mają tendencję do bycia zjadanymi przez gryzonie, systemem infotainment, poduszkami powietrznymi oraz różnymi elementami wyposażenia i wykończenia wnętrza.

Hyundai Azera – wartość i praktyczność

Ich wartości są obecnie naprawdę dobre, ponieważ Azera została wycofana z produkcji w USA po roku modelowym 2017. Oznacza to, że najnowsze dostępne modele Azery w USA mają już pięć lat. Jako takie, krzywa amortyzacji jest teraz prawdopodobnie nieco złagodzić, co oznacza, że Azera jest naprawdę dobrą propozycją samochodu używanego.

Praktyczność jest na równi z innymi samochodami z tego segmentu, co oznacza wygodne siedzenia dla czterech lub nawet pięciu osób. Bagażnik jest stosunkowo duży i pojemny, co oznacza, że można w nim zmieścić całkiem sporo. Widoczność jest również naprawdę dobra, a w całym samochodzie jest sporo przyjaznych rodzinie funkcji.

Sekcja FAQ

Dlaczego Hyundai zaprzestał sprzedaży modelu Azera w USA?

Jest kilka powodów, dla których Hyundai postanowił zaprzestać sprzedaży modelu Azera w USA. Po pierwsze, SUV-y i crossovery przejmują prym w USA, jeśli chodzi o sprzedaż. Oznacza to, że wszyscy producenci samochodów, w tym Hyundai, chcą się bardziej skupić na SUV-ach i crossoverach niż na średniej wielkości sedanach.

Sprzedaż Azery z roku na rok spadała, a fakt, że Hyundai oferuje również Sonatę i Genesis G80 sprawił, że w gamie po prostu zbyt wiele się pokrywa. W związku z tym Hyundai decyduje, że Azera nie jest już potrzebna.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Azera

Jaka jest różnica między Hyundai Sonata a Hyundai Azera?

Hyundai Sonata jest mniejszym samochodem z tej dwójki, co oznacza, że należy również do niższej grupy cenowej. Aby uaktualnić z Sonaty do Azery w 2017 roku potrzebna była podwyżka o 10 000 dolarów, co oznacza, że te samochody są zupełnie inne. Azera jest większa, lepiej wyposażona i pochodzi z dużo bardziej wyrafinowanego i mocniejszego 6-cylindrowego silnika.

Azera jest sedanem średniej wielkości, co oznacza, że jest dłuższa i szersza niż Sonata, która należy do segmentu kompaktowego do średniej wielkości.

Czy Hyundai Azera jest nadal dostępny?

Jak wspomniano powyżej, Azera nie jest już dostępna w USA. Jednak Azera jest nadal sprzedawana na wielu innych rynkach, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, w Chinach i Korei Południowej. Hyundai oferuje teraz zupełnie nowy model Azery, który wygląda i sprawia wrażenie naprawdę niezłego samochodu. Warto wspomnieć, że Azera na niektórych rynkach znana jest również jako Grandeur.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z