Czy Hyundai Creta to dobry samochód?

Hyundai Creta

Hyundai Creta (znany również jako Hyundai ix25 na rynku chińskim) to subkompaktowy rodzinny crossover SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony na rynek BRICS w 2014 roku. Pierwszy model był w produkcji do 2019 roku, kiedy został zastąpiony przez obecny model. Ogólnie rzecz biorąc, Creta zdołała stać się dużym sukcesem dla Hyundai, ponieważ liczby sprzedaży dowodzą tego w dużym stopniu. Czy zatem Hyundai Creta jest dobrym samochodem?

Hyundai Creta jest rzeczywiście naprawdę dobrym samochodem dla tego, czym jest, ale nie jest idealny. Celem dzisiejszego artykułu jest powiedzieć, co trzeba wiedzieć o Creta i zdecydować, czy samochód jest rzeczywiście dobry dla Ciebie. Creta jest dostępna z kilkoma silnikami, większość z nich jest napędzana benzyną z jednym silnikiem diesla, jak również.

Projekt jest zgodny z obecnym językiem projektowania Hyundai, co sprawia, że Creta wygląda nowocześnie i dość atrakcyjnie ogólnie. Wnętrze mogłoby zrobić z wyższej jakości materiałów, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to przyzwoity wyglądający samochód. Niezawodność jest w porządku, jeśli obecny czas jest czymś do zrobienia, podczas gdy długoterminowa niezawodność jest nadal tajemnicą.

Wartość, Creta wydaje się być w porządku, jak to nie jest zbyt drogie od nowego, ale jest w stanie zachować swoją wartość naprawdę dobrze na rynku 2nd hand. Praktyczność jest naprawdę dobra jak na samochód z tego segmentu, co jest głównie zasługą jego pudełkowego języka projektowania.

  Najczęstsze problemy z Hyundaiem i30N

Hyundai Creta – Układ napędowy

Hyundai Creta jest dostępny z kilkoma różnymi silnikami, z których większość to silniki benzynowe. Linia benzynowa zaczyna się od mniejszego, 3-cylindrowego silnika 1.0L, który oferuje 120 KM i jest dostarczany z 6-biegowym manualem. Następny w kolejce jest 1,4L turbo 4-cylindrowy z 140 KM, który można mieć z 6-biegową ręczną lub 7-biegową skrzynią DCT.

1,5L 4-cylindrowy turbo wypycha 115 KM i jest dostępny z CVT lub 6-biegową skrzynią manualną. 2.0L 4-cylindrowy jest najmocniejszym silnikiem top-spec i wypycha 170 KM i jest dostępny tylko z 6-biegową automatyczną. Wszystkie modele Creta są FWD, co jest wstydem dla wielu, ponieważ brak AWD jest często dealbreaker dla wielu właścicieli SUV.

Jak wspomniano, można również zdecydować się na jeden silnik wysokoprężny, 1,5L turbodoładowany 4-cylindrowy o mocy 115 KM. Ten również można mieć z 6-biegową manualną lub automatyczną. Creta jest w stanie zwrócić średnio od 26MPG do 36MPG, co jest przyzwoitym wynikiem jak na kompaktowego SUV-a.

Hyundai Creta – Design i prowadzenie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Creta wygląda podobnie jak wszystkie inne modele Hyundai, co oznacza, że wygląda futurystycznie i dość elegancko. Reflektory są dzielone i wyglądają naprawdę podobnie do tych, które można znaleźć w znacznie większym SUV-ie Santa Fe. Wnętrze jest ładnie rozplanowane, ale jakość jest nieco gorsza niż w przypadku globalnych modeli Hyundai.

Wrażenia z jazdy są na równi z innymi samochodami z tego segmentu, co oznacza, że Creta prowadzi się w dość chłodny sposób, bez żadnych szczególnych cech charakteru. Jest to wygodny i łatwy w prowadzeniu rodzinny subkompaktowy SUV, nie jest samochodem wyczynowym, ani nie stara się nim być w żaden sposób, w żadnym kształcie, czy formie.

  Niezawodność Audi vs Hyundai - które rozwiązanie jest lepsze

Hyundai Creta – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Creta jest w większości przypadków stosunkowo bezawaryjna. Większość właścicieli jest zadowolona z tego, jak Creta się sprawuje, dlatego nie ma zbyt wielu doniesień o jej zawodności. Nie oznacza to jednak, że Creta jest wolna od usterek, ponieważ żaden samochód nie jest wolny od usterek.

Najczęstsze problemy z Cretą są związane z awarią cewek zapłonowych, awarią turbosprężarki, problemami z ekranem infotainment i potencjalnymi problemami z jakością wykonania wnętrza. Podsumowując, Hyundai robi naprawdę niezawodne samochody i Creta nie jest inna.

Hyundai Creta – wartość i praktyczność

Możesz spodziewać się zapłacić Rs.10.44 – 18.24 Lakh w Indiach, gdzie Creta cieszy się największym powodzeniem. Za tę cenę dostajesz niezawodnego, przestronnego i stosunkowo nowoczesnego SUV-a, który może zadowolić większość ludzi, zwłaszcza jeśli chcą po prostu niezawodnej maszyny do transportu z punktu A do punktu B.

Jeśli chodzi o praktyczność, Creta jest w porządku, ponieważ siedzi do czterech dorosłych bez zbyt wielu problemów. Przestrzeń ładunkowa jest również przyzwoita, ale przydałoby się trochę więcej miejsca na nogi w drugim rzędzie siedzeń.

Sekcja FAQ

Czy istnieje lista oczekujących na Hyundai Creta?

Jak wspomniano, Hyundai Creta jest naprawdę popularnym samochodem w wielu częściach Azji, dlatego też zdobycie go nie będzie tak szybkie, jak niektórzy by sobie tego życzyli. Oznacza to, że powinieneś czekać między 5-6 miesięcy, aby odebrać dostawę Creta, który nie jest zaskakujący dla tak popularnego samochodu w tak dużym rynku.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Getz

Przechodząc przez używaną trasę jest szybsze i łatwiejsze, ale jeśli chcesz nowy Creta natychmiast, jesteś prawdopodobnie będzie musiał zapłacić marże, które nie zawsze są na rozsądnej stronie rzeczy.

Czy Hyundai Creta jest dobrym samochodem na długie dystanse?

Hyundai Creta to dobry samochód na długie dystanse, ponieważ oferuje stosunkowo mocne i wydajne silniki, cichą kabinę i wystarczająco dużo udogodnień, aby zapewnić Ci rozrywkę na długie godziny. Nie jest to samochód luksusowy, ale jest wystarczająco dobry do długiej jazdy po autostradzie.

Czy Hyundai Creta jest bezpiecznym samochodem?

Hyundai Creta jest ogólnie bezpiecznym samochodem, ale nie jest tak bezpieczny jak wiele innych SUV-ów Hyundai. Mówi się, że ochrona dzieci w Hyundai Creta nie jest tak dobra, jak w większości innych modeli Hyundai, co dla niektórych może być łamaczem przepisów.

Jednak to nie znaczy, że Hyundai Creta wykonane słabo jeszcze, że nie jest tak bezpieczne, jak wiele innych modeli Hyundai są.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z