Czy Hyundai Elantra to dobry samochód?

Czy Hyundai Elantra to dobry samochód?

Hyundai Elantra jest jednym z najdłużej produkowanych przez Hyundai sedanów, co oznacza, że jest również jednym z najpopularniejszych sedanów z plakietką Hyundai. Po raz pierwszy wprowadzony na początku lat 90-tych, Elantra jest teraz w jego 7 generacji. Najnowsza Elantra została ujawniona niecałe dwa lata temu i pokazała, że Hyundai nie próżnuje, jeśli chodzi o design. Więc, czy Hyundai Elantra to dobry samochód?

Tak, Hyundai Elantra jest w rzeczywistości naprawdę dobry samochód, ponieważ łączy wiele korzyści w jednym pakiecie. Na początek, samochód dostaje wyrafinowane, wydajne i dość wyrafinowane silniki, które nie są zbyt potężne, ale odpowiednie. Projekt widział wielką poprawę z najnowszym Elantra, która wygląda jak to zostało zaprojektowane dla roku 2050.

Niezawodność jest również całkiem dobra, jak w przypadku większości modeli Hyundai. Najczęstsze problemy związane są z silnikiem samochodu, układem kierowniczym, poduszkami powietrznymi, hamulcami i różnymi elementami elektroniki samochodowej. Wartości te są naprawdę dobre, jak również, zwłaszcza z używanych modeli ostatniej generacji, które są sprzedawane jak szalony.

Praktyczność jest na punkcie z większością innych samochodów z tego segmentu, co oznacza, że Elantra oferuje dużo miejsca siedzącego i dużo miejsca w bagażniku. Widoczność jest naprawdę dobra, a samochód jest wyposażony w kilka przyjaznych rodzinie funkcji w całym.

Hyundai Elantra – Silnik

Nowy Hyundai Elantra jest dostępny z trzema różnymi silnikami, z których wszystkie są zasilane benzyną lub hybrydami. Podstawowy model Hyundai Elantra posiada rzędowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,6 l i mocy 204 KM oraz 194 funtów momentu obrotowego. Pochodzi on z 6-biegową manualną lub 7-biegową automatyczną w zależności od rynku i listy opcji.

  Hyundai Nexo Niezawodność

Najmniej wydajny silnik benzynowy to 2.0L 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 150 KM i 132lb-ft momentu obrotowego. Otrzymuje on fabrycznie 7-biegowy automat CVT. Prawdopodobnie najbardziej interesującą opcją silnika jest Elantra Hybrid, która bierze inny 1,6L 4-cylindrowy silnik i łączy go z silnikiem elektrycznym dla łącznej mocy około 180-190 KM.

Wszystkie modele Elantra pochodzą z trwałego systemu napędowego na przednie koła. Najbardziej wydajny jest silnik hybrydowy, którego maksymalne łączne MPG wynosi 54MPG. Model 2.0L może zwrócić do 37MPG, natomiast 4-cylindrowy 1.6L do 30MPG.

Hyundai Elantra – Design i podwozie

Najnowszy model 2020/21 Elantra wygląda o wiele lepiej niż wszystkie inne modele, które go poprzedzały. Dzięki sporemu restylingowi nowa Elantra wygląda naprawdę futurystycznie, co oznacza, że będzie przyciągać uwagę. Wnętrze nowej Elantry jest również naprawdę interesujące, dobrze wyposażone w fajne akcenty stylistyczne i panele dekoracyjne.

Zawieszenie i podwozie w Elantrze jest nastawione wyłącznie na zapewnienie komfortowej jazdy. Oznacza to, że samochód naprawdę dobrze radzi sobie z niedoskonałościami drogi. Nie jest to samochód sportowy, ani nie próbuje nim być, choć niektórzy mogą tak myśleć, gdy wezmą pod uwagę, że posiada silnik o mocy ponad 200 KM.

Hyundai Elantra – Niezawodność i częste problemy

Pod względem niezawodności, Elantra jest naprawdę dobrym samochodem. Oczywiście, zdarzają się jej pewne problemy, ale można się tego spodziewać w przypadku praktycznie wszystkich samochodów. Dobrą wiadomością jest to, że większość problemów z Elantrą wynika z tego, że nie jesteś wystarczająco ostrożny z terminową konserwacją. W związku z tym, jeśli utrzymasz go wystarczająco dobrze, są szanse, że nie zostaniesz zaskoczony.

  Hyundai Ioniq hybrid Niezawodność

Najczęstsze problemy związane są z silnikiem i układem chłodzenia silnika. Samochód cierpi również z powodu problemów związanych z poduszkami powietrznymi, wadliwego systemu wspomagania kierownicy, problemów z hamulcami i różnych problemów elektrycznych z systemem infotainment i pakietem łączności telefonicznej w samochodzie.

Hyundai Elantra – wartość i praktyczność

Pod względem wartości trudno narzekać na Elantrę, ponieważ samochód rezyduje w przystępnej grupie cenowej. Są one popularne w całych Stanach Zjednoczonych dzięki temu, że są niedrogie, a jednocześnie ciekawe i dobrze wyposażone. Oznacza to również, że używane przykłady Hyundai Elantra sprzedają się naprawdę dobrze, jak również. Ogólnie rzecz biorąc, stosunek jakości do ceny w przypadku Elantry jest doskonały.

Praktyczność jest na równi z większością innych samochodów z tego segmentu, co oznacza, że Elantra oferuje sporą przestrzeń siedzącą i dość hojną przestrzeń bagażnika, jak również. Bez względu na to, jak na to spojrzeć, Elantra jest naprawdę dobrym samochodem, w którym wiele rzeczy idzie na plus. Dlatego też jest to jeden z najbardziej udanych sedanów Hyundai wszech czasów.

Sekcja FAQ

Jak długo może wytrzymać Hyundai Elantra?

Naprawdę trudno jest przewidzieć, jak długo może trwać jakikolwiek samochód, ponieważ zbyt wiele zmiennych może kołysać rzeczywistość w jedną lub drugą stronę. Pewne jest to, że Elantra może z łatwością wytrzymać kilkaset tysięcy mil, jeśli odpowiednio o nią zadbasz. Ponadto, samochód nie jest naprawdę wszystko, że drogie w utrzymaniu, które dalej powinny ułatwić Ci go używać przez długi czas.

  Hyundai Genesis Coupe Niezawodność

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś ostrożny ze sposobem jazdy, a jeśli nie utrzymać samochód w odpowiednim czasie, nie zamierzasz dostać tyle użyć z Elantra. W sumie sprowadza się to do tego, jak dobrze o niego zadbasz.

Czy Hyundai Elantra jest samochodem luksusowym?

Chociaż Elantra dostaje mnóstwo zestawów z fabryki i dlatego, że wygląda naprawdę fajnie, to po prostu nie jest to samochód luksusowy. Samochody luksusowe zwracają większą uwagę na szczegóły, a ogólna jakość budowy i ostateczne wykończenie są znacznie bardziej zaawansowane niż w samochodach z plakietką Hyundai.

Jeśli jesteś zainteresowany luksusem Hyundai, powinieneś skupić swoją uwagę na marce Genesis, która produkuje kilka zabójczo wyglądających luksusowych samochodów z błogosławieństwem Hyundai’a.

Czy Hyundai Elantra jest bezpiecznym samochodem?

Z pewnością tak. Powodem, dla którego Elantra zdobyła nagrodę North American Car Of The Year jest to, że jest to dobrze zaokrąglony samochód, który nie uznaje kompromisów. Otrzymuje 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa, wygląda fajnie, dobrze się prowadzi, jest niezawodna, ma dobrą cenę… Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, nie da się zignorować faktu, że Elantra to ogólnie naprawdę dobry samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z