Czy Hyundai Getz to dobry samochód?

Hyundai Getz

Hyundai Getz to subkompaktowy samochód miejski, który został wprowadzony po raz pierwszy w 2002 roku i był w ciągłej produkcji do 2011 roku, kiedy to został zastąpiony przez Hyundai i20 w 2012 roku. Getz jest znany pod wieloma nazwami, takimi jak Hyundai Click, Hyundai Getz Prime, Hyundai TB i Inokom Getz. Czy zatem Hyundai Getz to dobry samochód?

Hyundai Getz to naprawdę niedrogi, mały samochód miejski o przyzwoitych rekordach niezawodności. Napędzany jest przez kilka silników benzynowych oraz silnik Diesla, wszystkie są raczej słabe, ale wystarczające jak na tak małe auto. Projekt Getz jest tak nijaki, jak można zaprojektować samochód, ale to jest to, co Hyundai wierzył, że jest najlepszy, gdy samochód wyszedł.

Wnętrze jest bardzo podobną historią, ale jest niesamowicie łatwe do zrozumienia, ponieważ wszystko jest dokładnie tam, gdzie można się tego spodziewać. Wrażenia z jazdy są dokładnie takie, jakich można by się spodziewać po tak małym samochodzie, jest on schłodzony i dość wygodny, ale nie w dynamiczny sposób.

Niezawodność wydaje się być w większości w porządku, ale są pewne kwestie, o których warto porozmawiać. Wartości z nich spadły dość dużo w ciągu ostatnich 10 lat, co jest to, co czyni je okazje te dni. Praktyczność nie jest dobra, ponieważ samochód nie jest w stanie zmieścić wysokich ludzi, a przestrzeń bagażnika jest ograniczona, aby powiedzieć najmniej.

Hyundai Getz – Układ napędowy

W przypadku Hyundai Getz mamy do wyboru kilka silników benzynowych. Zaczynając od podstawowego rzędowego 4-cylindrowego silnika 1.1L, który oferuje 62 KM lub 65 KM w przypadku modelu po faceliftingu. Następny w kolejce jest 1,3L rzędowy 4-cylindrowy, który oferuje 82 KM i 1,4L 4-cylindrowy z 97 KM, który jest zwykle jeden większość ludzi ma tendencję do iść na. Jednak 1,6L 4-cylindrowy z 106 KM jest najlepszy, ponieważ oferuje doskonałą ilość mocy.

  Wszystko o 2023 Hyundai Santa Fe

Wszystkie modele wyposażone są w 5-biegową manualną skrzynię biegów, a moc wysyłana jest tylko na przednie koła. Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, można kupić tylko 1,5L 4-cylindrowy silnik CRDI o mocy 82 KM lub 88 KM. Silniki wysokoprężne są również najbardziej ekonomiczne z całej gromady, ponieważ mogą zwrócić ponad 50MPG US, podczas gdy najbardziej ekonomiczne silniki benzynowe są bliżej 40MPG.

Podsumowując, Getz nie jest niczym szczególnym w dziale układów napędowych, co ma sens, ponieważ Hyundai nigdy nie chciał, aby był. Układ napędowy jest wystarczający dla małego samochodu miejskiego, ale miłośnicy gorących hatchbacków uznają Getza za zbyt wolny.

Hyundai Getz – Design i prowadzenie

Język projektowania Hyundai’a z początku lat 2000 jest znany z tworzenia niezapomnianych samochodów i Getz nie jest inny. Trudno jest uwierzyć, że Hyundai produkuje jedne z najlepiej wyglądających samochodów w latach dwudziestych, a także jedne z najgorzej wyglądających samochodów w latach 2000. Nadwozie jest nijakie i w ogóle nie ma w nim nic ciekawego.

Wnętrze jest równie nijakie, ale sprawia wrażenie stosunkowo dobrze wykonanego i wszystko jest tam, gdzie można się tego spodziewać. Wrażenia z jazdy są również dość potulne i nie są ekscytujące, ale jest to cecha wspólna dla większości samochodów z tego segmentu, zwłaszcza na początku lat 2000, kiedy gorące samochody subkompaktowe nie były tak naprawdę rzeczą.

Hyundai Getz – Niezawodność i częste problemy

Hyundai Getz nie jest tak niezawodny jak współczesne modele Hyundai, ale nie jest też wcale zawodny. W związku z tym jest to stosunkowo solidny samochód, który powinien wytrzymać przez wiele lat. Musimy jednak wspomnieć o kilku bardziej powszechnych problemach, z którymi Getz ma tendencję do cierpienia.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Accent

Należą do nich problemy z zawieszeniem, elektryką, utratą mocy, zgaśnięciem samochodu i z hamulcami, które były dużym problemem w 2003 roku, kiedy Hyundai wycofał Getza z powodu całkowitej utraty ABS. Tak czy inaczej, większość modeli Getz w dzisiejszych czasach została naprawiona i jest wielu mechaników, którzy mogą łatwo pracować na Getz.

Hyundai Getz – wartość i praktyczność

W 2022 roku używany Hyundai Getz może być kupiony za niewiele, ponieważ krzywa amortyzacji sięgnęła dna. Getz nie był szczególnie drogim samochodem na początku, ale teraz, 15 lat później, zakup niektórych używanych modeli Getz jest bardziej przystępny niż zjedzenie wymyślnej kolacji.

Praktyczność nie jest najmocniejszą stroną tego samochodu, co jest rozsądne, ponieważ jest to w końcu samochód subkompaktowy. Wielu właścicieli skarżyło się na brak miejsca do siedzenia zarówno z przodu jak i z tyłu, co oznacza, że wysokie osoby nie będą przepadały za Getzem.

Sekcja FAQ.

Dlaczego Hyundai zaprzestał produkcji modelu Getz?

Powodem, dla którego Hyundai zaprzestał produkcji modelu Getz są słabe wyniki sprzedaży. W 2003 roku w Indiach sprzedawano ponad 3000 samochodów miesięcznie, a w 2009 roku przez 12 miesięcy sprzedano 6500 samochodów.

W tamtym okresie nie udało się osiągnąć sukcesu, ponieważ inni producenci podnieśli poprzeczkę. Getz był również krytykowany za brak miejsca w momencie, gdy się pojawił. Wszystkie te problemy zaczęły stawać się zbyt poważne, aby Getz mógł pozostać w pobliżu.

  Hyundai Ioniq 5 vs Polestar 2 - który jest lepszy?

Czy Hyundai robi dobre samochody kompaktowe?

W 2022 roku katalog Hyundaia jest tak duży, jak to tylko możliwe, ponieważ można w nim kupić każdy typ samochodu. Począwszy od kompaktowych i10 i i20, a skończywszy na ogromnym Hyundai Palisade. Jednak jeśli chodzi o samochody kompaktowe, Hyundai wykonuje naprawdę dobrą robotę, zwłaszcza w przypadku najnowszych modeli.

Czy kompaktowe samochody miejskie mają sens?

To zależy od Twojego scenariusza użytkowania. Jeśli jesteś typem osoby, która spędza większość czasu jazdy w mieście i dojeżdżając z i do pracy, kompaktowy samochód miejski jest właściwie najlepszym typem samochodu, jaki możesz wybrać. Jednak jazda po autostradzie, komfort, przestrzeń siedząca, przestrzeń ładunkowa i udogodnienia są czymś, czego nie będzie można znaleźć w kompaktowych samochodach miejskich.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z