Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Hyundai i10 to mały miejski hatchback zaprojektowany jako podstawowy Hyundai, który może kupić pieniądze. Model i10 został po raz pierwszy wprowadzony w 2007 roku i nadal jest w ciągłej produkcji. W ciągu ostatniej dekady i pół, i10 spłodził trzy różne generacje, z których wszystkie są nadal popularne. Czy Hyundai i10 jest więc dobrym samochodem?

Hyundai i10 jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ naprawdę dostajesz dużo wartości za pieniądze. Najnowsza generacja modelu i10 występuje tylko w wariantach z silnikiem benzynowym, podczas gdy poprzednie generacje są również dostępne z silnikami diesla. Projekt nie jest w ogóle pamiętny, ale jest to jednoznacznie hatchback Hyundai.

Jeśli chodzi o wnętrze, to jest mniej więcej ta sama historia, jak i10 nie naprawdę dostać wszystkie, że wiele udogodnień w całym. Podwozie i zawieszenie jest dostosowany do komfortu i łatwości użytkowania, co oznacza, że i10 nie jest naprawdę samochód wydajność, ale może trzymać się w zakrętach.

Zarówno niezawodność i wartość są doskonałe, jak i10 udaje się pozostać bezproblemowe przez większość swojego życia, a ponieważ jest naprawdę przystępne, zarówno nowe i używane. Praktyczność jest nieco ograniczona, ponieważ i10 jest technicznie subkompaktowym hatchbackiem, który nie jest przeznaczony do przewożenia pasażerów z tyłu tak często.

Hyundai i10 – Układ napędowy

Najnowsza generacja modelu i10 (od 2019 roku) jest dostępna tylko z silnikami benzynowymi. Podstawowy model i10 wyposażony jest w 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,0 l i mocy 67 KM oraz 70 lb-ft momentu obrotowego, natomiast model o najwyższej specyfikacji posiada 3-cylindrowy silnik rzędowy o mocy 100 KM i 126 lb-ft momentu obrotowego. Obie wersje są wyposażone w 5-biegową skrzynię manualną lub 6-biegowy automat.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Venue

Poprzednia generacja modelu i10 (2013-2019) jest również dostępna z silnikami diesla i benzynowymi. Moc waha się między 66 KM a 90 KM i wszystkie wersje i10, które istnieją, pochodzą wyłącznie z FWD. Wydajność jest doskonała, ponieważ te zwracają do 56MPG, co jest więcej niż dobre dla każdego silnika napędzanego benzyną.

W sumie wiele osób może twierdzić, że i10 zasługuje na odpowiednie leczenie N-Line z potężnym silnikiem. Jednak w końcu jest to samochód miejski, a w i10 dostajemy wszystko, co potrzebne jest do świetnego samochodu miejskiego.

Hyundai i10 – Design i podwozie

Pod względem designu, i10 nie jest naprawdę wyjątkowy w żaden sposób, kształt lub formę, jak to jest ogólnie w przypadku projektowania Hyundai w poprzednich generacjach. Wnętrze jest bardzo podobny, ponieważ nie ma nic specjalnego dzieje się dla niego. To może być dobrze wyposażone, jeśli pójdziesz do modelu wyższej klasy, ale nawet tak, to ma absolutnie nic specjalnego dzieje dla niego.

Podwozie i zestrojenie zawieszenia jest stosunkowo wygodne, ale i10 czuje się dość dynamicznie. Model N-Line otrzymuje jeszcze sztywniejsze sprężyny, dzięki którym i10 znacznie lepiej trzyma się na zakrętach. Jednak nie jest to wszystko tak ekscytujące, ponieważ silnik jest po prostu zbyt słaby.

Hyundai i10 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, i10 jest naprawdę dobry, co pokazuje większość współczesnych wykresów i badań niezawodności. Dzieje się tak dlatego, że i10 jest produkowany przez Hyundai, markę znaną z tego, że stara się jak najlepiej robić niezawodne samochody. Co więcej, i10 jest naprawdę prostym samochodem, który jest zarówno lekki, jak i nieskrępowany, co oznacza, że nie ma wiele, co może pójść źle.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veloster

Najczęstsze problemy z i10 obejmują problemy ze skrzynią biegów, elektryką, hamulcami, klimatyzacją i zawieszeniem. Podsumowując, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, i10 prawdopodobnie będzie Ci służyć przez długi czas.

Hyundai i10 – Wartość i praktyczność

Hyundai i10 to najtańszy i najmniej kosztowny w posiadaniu Hyundai, jaki obecnie istnieje. Oznacza to, że na jego zakup może sobie pozwolić niemal każdy, kto ma pracę. Używane modele są jeszcze tańsze niż to i faktycznie sprzedają się naprawdę dobrze na rynku 2nd hand. Wartość-wise, nie ma naprawdę nic do krytykowania o i10 jak to jest brudny tanie.

Praktyczność z drugiej strony jest znacznie bardziej skomplikowana. i10 jest małym samochodem, który nie jest przeznaczony do przewozu pasażerów z tyłu tak często. Przestrzeń bagażnika jest również naprawdę ograniczona, ale może pomieścić Ciebie i jeszcze jedną osobę na weekendowy wypad. Dobra wiadomość jest taka, że jest mały i można go bez problemu zaparkować w dowolnym miejscu.

Sekcja FAQ.

Jak długo może wytrzymać Hyundai i10?

Niezwykle trudno jest określić, jak długo może wytrzymać każdy samochód, ponieważ składa się na to wiele zmiennych. Jeśli wykonasz wszystkie czynności konserwacyjne, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, możesz oczekiwać, że i10 wytrzyma co najmniej 200 tys. mil. Dobrą wiadomością jest to, że i10 nie jest drogie w utrzymaniu w ogóle i że nowsze generacje i10 są jeszcze lepsze w tym zakresie.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Chociaż było kilka modeli, które wydają się umrzeć w młodym wieku, większość zagrażających życiu problemów i10 były spowodowane przez właścicieli, którzy nie podjęli właściwej opieki nad swoim samochodem. W sumie, jeśli zrobisz swoją należytą staranność, twój i10 prawdopodobnie będzie trwał.

Czy Hyundai i10 jest dobrym samochodem na autostradę?

Można by pomyśleć, że samochód tak mały jak i10 będzie koszmarem do jazdy na autostradzie, ale zdziwisz się, gdy dowiesz się, że jest dokładnie odwrotnie. Model i10, zwłaszcza najnowszy, został zaprojektowany z myślą o aerodynamice, aby samochód był stabilny i dobrze się prowadził przy większych prędkościach.

Dlatego na autostradzie nie poczujesz się, jakbyś prowadził rower, a raczej samochód, który może być również cichy i kontrolowany.

Czy istnieje wersja wyczynowa Hyundai i10?

Hyundai i10 nie występuje w prawdziwym wariancie wydajnościowym, co oznacza, że prawdziwy i10 N po prostu nie istnieje i nie będzie biorąc pod uwagę, że i10 wkrótce zostanie całkowicie wycofany z produkcji. Jednak najbliżej do „wydajności” i10 jest i10 T-GDI, który dostaje 3-cylindrowy silnik o mocy 100 KM.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z