Czy Hyundai Ioniq 4 to dobry samochód?

Czy Hyundai Ioniq 4 to dobry samochód?

Oryginalny Hyundai Ioniq 4 został po raz pierwszy wydany jeszcze w 2016 roku, otrzymał ładne odświeżenie w 2020 roku, a jego produkcja została wstrzymana w 2022 roku. Teraz Ioniq 4 jest kuszącym samochodem do kupienia na rynku wtórnym, ponieważ oferuje świetny stosunek jakości do ceny, jest naprawdę niezawodny i naprawdę wydajny. Czy zatem Hyundai Ioniq 4 to dobry samochód?

Tak, Hyundai Ioniq 4 jest naprawdę dobrym samochodem z kilku wyraźnych powodów. Na początek, samochód występuje w dwóch różnych wariantach, które obejmują hybrydowy i elektryczny układ napędowy. Po drugie, Ioniq 4 jest naprawdę fajnie wyglądającym samochodem, znacznie lepiej wyglądającym niż jego główny rywal, Toyota Prius.

Wnętrze Ioniq 4 wydaje się być dość przyzwoite, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę samochodu. Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, są dość zgodne z wieloma innymi samochodami w tym segmencie. Niezawodność jest dość przyzwoita, ale są pewne kwestie, o których warto porozmawiać bardziej szczegółowo.

Aspekt wartości jest naprawdę kuszący, ponieważ Ioniq 4 był i nadal jest tanią hybrydą do kupienia. Praktyczność jest również naprawdę dobra, ponieważ samochód oferuje miejsca siedzące dla maksymalnie czterech osób z dość sporą przestrzenią bagażnika, dobrą widoczność i całkiem sporo funkcji przyjaznych rodzinie.

Hyundai Ioniq 4 – Jednostka napędowa

Hyundai Ioniq 4 występuje w dwóch różnych wariantach. Pierwszy z nich to hybrydowy 1.6 GDI HEV, który wyposażony jest w hybrydowy 4-cylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem o pojemności 1580 cm3 i mocy 105 KM. Ten silnik jest skojarzony z silnikiem elektrycznym, który popycha łączną moc w kierunku 141 KM i 125lb-ft momentu obrotowego. 65MPG to maksymalny łączony MPG można uzyskać z tego modelu.

  Hyundai Genesis Coupe Niezawodność

To również pochodzi wyłącznie z systemem FWD i 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem. Inną wersją, którą można dostać jest w pełni elektryczny Ioniq 4 z baterią 28kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 120 KM i 217lb-ft momentu obrotowego. Szybkie ładowanie tej baterii do 80% przy użyciu ładowarki o mocy 70kW zajmuje około 20 minut.

Zwykłe wolne ładowanie zajmuje nieco mniej niż 5 godzin. Ta wersja jest również napędzana wyłącznie na przednie koła i może osiągnąć 0-60mph w mniej niż 10 sekund, podczas gdy wersja hybrydowa zajmuje nieco więcej niż 10 sekund.

Hyundai Ioniq 4 – Design i podwozie

Hyundai Ioniq 4 wygląda naprawdę fajnie w środku i na zewnątrz, znacznie bardziej niż można by sądzić po samochodzie o jego metce cenowej. Hyundai nigdy nie był marką znaną z produkcji najlepiej wyglądających samochodów, ponieważ zawsze skłaniał się ku użyteczności i niezawodności w przeciwieństwie do designu i stylu.

Wrażenia z jazdy również nie są niczym szczególnym. Samochód prowadzi się mniej więcej tak samo jak Toyota Prius lub inny samochód z tego segmentu, co oznacza, że nie jest to najbardziej dynamiczny, ani najbardziej luksusowy i komfortowy samochód.

Hyundai Ioniq 4 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Ioniq 4 jest stosunkowo niezawodnym samochodem, ale istnieje wiele innych modeli Hyundai, które są znacznie bardziej niezawodne niż Ioniq 4. Ioniq 4 rozpoczął ogromną zmianę w filozofii produktu Hyundai i wprowadził markę do nowych technologii, co nieuchronnie oznacza problemy z niezawodnością.

  Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Jako takie, najczęstsze problemy z niezawodnością są związane z tym, że samochód nie chce przyspieszyć lub traci moc. Inne problemy obejmują problemy ze skrzynią biegów, problemy z układami elektrycznymi samochodu, problemy z wyposażeniem samochodu oraz problemy z systemami nawigacji i GPS w Ioniq 4.

Hyundai Ioniq 4 – wartość i praktyczność

Kiedy Ioniq 4 pojawił się po raz pierwszy, natychmiast stał się jednym z najpopularniejszych samochodów hybrydowych/elektrycznych za mniej niż 30 tys. dolarów na rynku. Powodem, dla którego Ioniq 4 odniósł taki sukces jest to, że jest to tylko jeden z bardzo niewielu samochodów, które można nawet kupić w tym przedziale cenowym. Toyota Prius jest tym drugim. Jako takie, oba te są nadal popularne na rynku 2nd hand jako punkt wejścia dla EV i hybryd.

Praktyczność również wydaje się być naprawdę dobry, ponieważ samochód oferuje wystarczająco dużo miejsca do siedzenia i dość dużo miejsca w bagażniku, jak również. Skośna linia dachu trochę narusza przestrzeń pasażerską z tyłu, ale nie ma się czym przejmować, ponieważ samochód jest wystarczająco długi, aby pomieścić wyższych pasażerów ze względną łatwością.

Sekcja FAQ

Dlaczego Hyundai zaprzestał produkcji modelu Ioniq 4?

W ubiegłym roku Hyundai ogłosił całkowite wstrzymanie sprzedaży Hyundai Ioniq Electric na rynku amerykańskim, a następnie całkowicie wstrzymał produkcję Hyundai Ioniq 4 hybrid, jak również. Powód, dla którego to zrobili jest prosty: Hyundai wychodzi z 11 nowych modeli EV do roku 2030, co oznacza, że po prostu nie ma już miejsca dla Ioniq 4.

  Hyundai Elantra GT Niezawodność

Ioniq 4 był samochodem, który wprowadził Hyundaia w tę erę samochodów hybrydowych i EV, a teraz nadszedł czas, aby nowe modele pojawiły się i poprawiły nad Ioniq 4.

Ile mil oferuje Hyundai Ioniq 4?

Jeśli w pełni naładować baterię Ioniq 4 EV, jesteś patrząc na około 170 mil na pełnym ładowaniu, który nie wydaje się trochę za słaby według współczesnych standardów. Teraz jesteśmy przyzwyczajeni do samochodów mających 200, 300, a czasem nawet 400 mil zasięgu na jednym ładowaniu, co sprawia, że Ioniq 4 czuje się niesamowicie datowany.

Jeśli jednak używasz swojego samochodu do codziennej jazdy i codziennych dojazdów do pracy, i masz tendencję do ładowania go, gdy jest zaparkowany w garażu, 170 mil zasięgu Ioniq 4 powinno być więcej niż wystarczające dla 99% ludzi.

Jak długo może wytrzymać akumulator Hyundai Ioniq?

Hyundai twierdzi, że jego baterie są dobre przez co najmniej 100 000 mil lub 10 lat ciągłego użytkowania. Każdy samochód będzie inny, ale Hyundai uważa, że powinieneś być w stanie uzyskać co najmniej 8-10 lat ciągłego użytkowania z akumulatora Ioniq. Zależy to również od tego, ile cykli ładowania wykonasz i jak dobrze utrzymasz samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z