Czy Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Czy Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Hyundai jest na rolce ostatnio, jeśli chodzi o projektowanie samochodów. Ioniq 5 jest powszechnie uważany za jeden z najlepiej wyglądających EV, które kiedykolwiek wyszły, a nowy Ioniq 6 jest jeszcze lepiej wyglądający. Ioniq 6 idzie na sprzedaż, miejmy nadzieję, że do końca 2022 roku, i wydaje się, że będzie sprzedawać naprawdę dobrze. Czy zatem Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Tak, Hyundai Ioniq 6 jest z pewnością naprawdę dobrym samochodem z wielu różnych powodów. Na początek, dostaje dwa różne rozmiary baterii w zależności od potrzeb, z których oba są dużo dla większości ludzi. Wygląd zewnętrzny jest naprawdę fajny dzięki pochyłej linii dachu i naprawdę zgrabnej sylwetce. Wnętrze nie jest tak ekscytujące, ale nadal jest naprawdę fajne.

Jeśli chodzi o jazdę, to naprawdę nie możemy jeszcze powiedzieć, ponieważ Ioniq 6 nie był prowadzony przez wiele osób. Co możemy powiedzieć, to że dzieli platformę z Ioniq 5, ale Ioniq 6 powinien być nieco bardziej dynamiczny i komfortowy. Niezawodność jest również nadal tajemnicą, ale Ioniq 6 powinien być również dość podobny do Ioniq 5, który jest rzeczywiście niezawodny samochód.

Cena, Ioniq 6 jest prawdopodobnie będzie kosztować między 45.000 dolarów i 55.000 dolarów w zależności od poziomu wykończenia idziesz na. W tej cenie, naprawdę nie ma żadnych bardziej ekscytujących elektrycznych sedanów tam. Praktyczność jest naprawdę dobra, ale samochód jest trochę powstrzymywany, ponieważ nie dostaje przedniej przestrzeni bagażnika w ogóle.

  Czy Hyundai Ioniq 4 to dobry samochód?

Hyundai Ioniq 6 – Jednostka napędowa

Jak wspomniałem na początku, Ioniq 6 dostanie albo silnik o mocy 53kWh, albo większy 77kWh. Oba będą dostępne jako samochody z napędem RWD lub AWD. Moc wzrasta do 325 KM dla modelu o najwyższej specyfikacji, który może również zrobić maksymalnie około 370 mil na pełnym ładowaniu. Wszystkie modele Ioniq 6 będą również wspierać szybkie ładowanie 350kW, które może naładować samochód do 80% w zaledwie około 20 minut lub tak.

Powolne ładowanie prawdopodobnie potrwa od 6 do 9 godzin w zależności od baterii, którą wybierzesz. Hyundai twierdzi, że Ioniq 6 będzie jednym z najbardziej wydajnych EV tam dzięki przewidywanej 4,4 mil na jednym kWh. Jest to możliwe dzięki naprawdę niskiemu współczynnikowi oporu, częściowo osiągniętemu przez sposób, w jaki dach samochodu opada ku ziemi.

Można oczekiwać, aby osiągnąć 60mph z postoju w nieco ponad 5 sekund, które z pewnością jest przyzwoite tempo, ale nigdzie w pobliżu na samochody takie jak Tesla Model 3 Performance. W sumie Ioniq 6 będzie miał mniej więcej taki sam układ napędowy jak Ioniq 5.

Hyundai Ioniq 6 – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, to Ioniq 6 po prostu nie można krytykować, bo wygląda naprawdę fajnie. Niektórzy twierdzą nawet, że nowy Mercedes EQS wygląda mniej jak Mercedes niż Hyundai Ioniq 6. Wnętrze Ioniq 6 jest również naprawdę dobrze urządzone, ale nie ma zbyt wielu różnic z Ioniq 5 poza stałą konsolą środkową w przeciwieństwie do ruchomej w Ioniq 5.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 4

Wrażenia z jazdy są tajemnicą, ale niektóre źródła podają, że Ioniq 6 sprawia wrażenie wygodniejszej, cichszej i nieco bardziej opanowanej wersji Ioniq 5. Ma to jak najbardziej sens, ponieważ te dwa samochody mają tę samą platformę, te same silniki i naprawdę podobny układ zawieszenia.

Hyundai Ioniq 6 – niezawodność i częste problemy

Aby właściwie ocenić niezawodność samochodu, musi minąć po prostu kilka lat. Oznacza to, że o Ioniq 6 wciąż nie możemy nic powiedzieć, bo jeszcze nawet nie wszedł do sprzedaży. To, co możemy powiedzieć, to że powinien być naprawdę podobny do Ioniq 5, który z pewnością jest ogólnie niezawodnym samochodem.

Niektórzy narzekają na to, że Ioniq 6 występuje tylko w formie sedana, że wciąż nie ma nic konkretnego na temat modelu performance oraz na to, że nie występuje z przednim bagażnikiem. Produkcja jest stale opóźniana, co również jest frustrujące dla tych, którzy chcą Ioniqa 6 asap.

Hyundai Ioniq 6 – Wartość i praktyczność

Ioniq 6 kosztuje od 45 000 do 55 000 dolarów w zależności od poziomu wykończenia, na który się zdecydujesz. W tym przedziale cenowym nie ma tak naprawdę żadnych innych samochodów, które mogłyby naprawdę rywalizować z Ioniqiem 6. Praktyczność, Ioniq 6 wydaje się być naprawdę dobry, ale niektórzy narzekali, że tylna przestrzeń siedząca jest nieco zbyt niska, prawdopodobnie w celu zrekompensowania pochyłej linii dachu, i oczywiście, brak przedniego bagażnika.

  Hyundai Tucson Niezawodność

Sekcja FAQ

Kiedy pojawi się Hyundai Ioniq 6?

Hyundai Ioniq 6 trafi do sprzedaży miejmy nadzieję do końca 2022 roku. Mówimy miejmy nadzieję, bo produkcja była już kilka razy opóźniana z nieznanych przyczyn. Hyundai twierdzi, że z autem wszystko jest w porządku, więc prawdopodobnie jest to spowodowane zakłóconymi łańcuchami dostaw, problemami z mikroprocesorami lub jednym z miliona innych międzynarodowych utrudnień w tym czasie.

Czy Hyundai Ioniq 6 jest dostępny jako hybryda?

Nie, Hyundai Ioniq 6 jest również dostępny tylko jako samochód elektryczny, co jest nieco mylące, ponieważ Hyundai oferuje Ioniq 5 zarówno jako EV i hybrydy. Hyundai powiedział również, że nie planują oferować Ioniq 6 jako hybrydy w najbliższym czasie albo. Szanse są takie, że Hyundai zamierza zarezerwować linię Ioniq ściśle dla samochodów elektrycznych w przyszłości.

Czy Hyundai Ioniq 6 jest samochodem luksusowym?

Współczesne samochody są tak zaawansowane, że mają tendencję do dość częstego wypełniania luk. W związku z tym, samochód z tego segmentu może być obecnie uważany w pewnym sensie za samochód luksusowy po prostu ze względu na wszystkie technologie i postępy, które oferuje. Jednak luksusowy samochód to coś więcej, a Ioniq 6 po prostu nim nie jest. Tak, samochód wygląda niesamowicie i oferuje wiele wartości za pieniądze, ale samochody luksusowe to zupełnie coś innego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z