Czy Hyundai ix35 to dobry samochód?

Hyundai ix35

Hyundai ix35 to kompaktowy SUV produkowany przez firmę Hyundai od 2009 roku. Model ix35 był kiedyś modelem globalnym, ale Hyundai zmienił nazewnictwo Hyundai ix35 na Hyundai Tucson dla rynku zachodniego, aby przesunąć percepcję nabywców w kierunku bardziej premium perspektywy. W każdym razie, Hyundai ix35 jest już od dłuższego czasu, ale czy Hyundai ix35 to dobry samochód?

Powiedziałbym, że Hyundai ix35 jest więcej niż tylko dobrym samochodem, nawet jeśli istnieją pewne różnice w różnych generacjach. Model ix35 zawsze był bardzo przestronnym samochodem, o wystarczająco dużych rozmiarach, aby zmieścić cztery dorosłe osoby i sporo rzeczy z tyłu. Oferowane silniki zawsze były wydajne, mocne i dość zaawansowane.

Pod względem stylistycznym wcześniejsze modele ix35 wyglądały nieco nijako, ponieważ wcześniejszy język projektowania Hyundaia nie był niczym, czym można by się chwalić. Jednak, gdy spojrzymy na obecnego Hyundaia ix35 w Chinach, od razu widać, że podąża on za nowoczesnym językiem Hyundaia, dzięki czemu nowy chiński ix35 wygląda naprawdę dobrze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Niezawodność jest dobra w przypadku ix35, co zawsze miało miejsce w przypadku ix35. Wcześniejsze modele są teraz naprawdę przystępne i prezentują dobrą wartość na rynku samochodów używanych. Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ otrzymujesz wystarczająco dużo miejsca na większość sytuacji.

Istnieją również pewne problemy z Hyundai ix35.

Hyundai ix35 – Układ napędowy

Jeśli chodzi o wybór silnika, można wybrać modele benzynowe lub wysokoprężne, ponieważ hybrydowe modele Hyundai nie były czymś, kiedy ix35 był w pobliżu. To powiedziawszy, obecny ix35 tylko w Chinach jest wyposażony w małe silniki benzynowe lub silnik hybrydowy. Silnik 1,6L 4-cylindrowy benzynowy 135 KM jest podstawowym, podczas gdy silnik 2,0L 4-cylindrowy jest top-spec, ponieważ oferuje 163 KM.

  Samochody podobne do Hyundai Ioniq 5

Jeśli wolisz olej napędowy, możesz wybrać między 1,7L 4-cylindrowy z 116 KM lub 2,0L 4-cylindrowy z 136 KM lub 184 KM dla modeli top-spec. Model ix35 był oferowany z 6-biegową skrzynią manualną jako standardową, ale możesz wybrać automatyczną, jeśli chcesz.

Napęd na przednie koła jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli ix35, natomiast napęd AWD jest dołączany do modeli o najwyższej specyfikacji z automatyczną skrzynią biegów lub jest dostępny jako opcja w modelach o niższej specyfikacji z mniejszymi silnikami. MPG-wise, 25-35MPG to zakres dla silników benzynowych, podczas gdy silniki wysokoprężne mogą zwrócić więcej niż 45MPG w najlepszym przypadku.

Hyundai ix35 – Design i jazda

W kwestii designu od razu widać, że Hyundai nie był zainteresowany robieniem postępów w starszych modelach ix35, ponieważ wyglądają one trochę nijako i nie zapadają w pamięć. Wnętrze to w dużej mierze ta sama historia, ponieważ nie robi nic szczególnie specjalnego, wygląda jak narzędzie. Nowsze modele Hyundai, w tym model ix35 China, są znacznie lepiej wyglądające pod każdym kątem.

Doświadczenie jazdy z ix35 jest jak z każdym innym kompaktowym SUV tam, co oznacza, że toczy się trochę i nie czuje się tak stabilny, jak coś takiego jak sedan lub samochód sportowy. Ponadto jest to dość wygodny samochód i łatwy w prowadzeniu, zwłaszcza modele z automatycznym napędem AWD.

Hyundai ix35 – Niezawodność i częste problemy

Niezawodność jest tym elementem, w którym Hyundai ix35 nie zawodzi, ponieważ udaje mu się pozostać dość niezawodnym samochodem przez większość swojego życia. Jasne, starsze modele o większym przebiegu są o wiele bardziej kruche, ale to ma sens, ponieważ wszystkie samochody muszą w pewnym momencie zacząć mieć problemy. Tak czy inaczej, nie oznacza to, że ix35 jest całkowicie pozbawiony wad, ponieważ jest to niespotykane w przypadku każdego samochodu.

  Hyundai Veloster Niezawodność

Najczęstsze problemy związane są ze skrzypieniem zawieszenia, problemami z tulejami i problemami z dźwignią balansową. Elektryka może być uciążliwa, podczas gdy napinacze pasów bezpieczeństwa są również znane z powodowania problemów. Wycieki paliwa były dużą rzeczą w modelach z lat 2011-2015, podczas gdy sprzęgło i wyskakiwanie biegów były zwyczajem wszystkich starszych modeli ix35, zwłaszcza tych ze skrzynią manualną.

Hyundai ix35 – wartość i praktyczność

W dzisiejszych czasach można kupić używanego ix35 za prawie nic, co czyni go prawdziwą okazją w porównaniu do niektórych nowszych samochodów. Jasne, ix35 sprzed nigdy nie poczuje się tak wyjątkowo, jak czuje się nowy SUV, ale można kupić kilka używanych modeli ix35 za jednego nowego Hyundai Tucson.

Praktyczność jest również dobra, ponieważ ix35 może siedzieć cztery osoby bez żadnych problemów, podczas gdy pięć jest trochę ścisk z tyłu. Z tyłu jest dużo miejsca na ładunek, a widoczność jest naprawdę dobra. Do ix35 łatwo się wsiada i wysiada, a w całym wnętrzu jest mnóstwo schowków.

Sekcja FAQ

Dlaczego Hyundai przestał oferować model ix35?

Jak wspomniano kilka razy w tym artykule, Hyundai nadal oferuje model ix35 na rynek chiński, podczas gdy modele globalne zostały przemianowane na Hyundai Tucson. Oznacza to, że ix35 tak naprawdę nie zniknął, tylko nosi teraz nową nazwę. Kiedy jednak porównamy chińskiego ix35 z globalnym Tucsonem, zobaczymy między nimi całą masę różnic.

Czy Hyundai Tucson jest lepszy od chińskiego ix35?

Wiele osób twierdzi, że ix35 jest w zasadzie tylko chińską wersją Tucsona, co nie do końca jest prawdą, ponieważ Tucson jest ogólnie bardziej zaawansowanym samochodem. Kiedy spojrzysz zarówno na wnętrze, jak i projekt zewnętrzny, możesz natychmiast zauważyć, że Tucson jest znacznie bardziej nowoczesnym samochodem, mimo że obecny ix35 został ujawniony w 2017 roku, podczas gdy Tucson został ujawniony 2 lata później.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Accent

Chiński ix35 jest gdzieś pomiędzy drugą a trzecią generacją Tucsona i powinniśmy zobaczyć nowy egzemplarz w nadchodzącym roku lub dwóch.

Czy Hyundai ix35 jest bezpieczny?

Naprawdę ważną częścią zakupu starszego samochodu używanego jest to, jak bezpieczny jest, ponieważ Hyundai nie miał wszystkich nauk bezpieczeństwa i technologii z powrotem w 2009 roku. Mimo to, ix35 otrzymał 5-gwiazdkowe oceny bezpieczeństwa na całym pokładzie, co oznacza, że jest to rzeczywiście naprawdę bezpieczny samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z