Czy Hyundai Kona to dobry samochód?

Czy Hyundai Kona to dobry samochód?

Hyundai Kona to subkompaktowy crossover SUV wyprodukowany przez Hyundai w 2017 roku. Od tego czasu Kona jest w ciągłej produkcji i wygląda na to, że nadal sprzedaje się jak szalona. Jest dostępny jako zwykły samochód z silnikiem spalinowym, hybryda, a nawet jako pełnoprawny EV. Czy zatem Hyundai Kona to dobry samochód?

Hyundai Kona jest naprawdę dobrym samochodem dla tego, co jest, co oznacza, że jeśli tego typu samochody cię interesują, będziesz cieszyć się Kona. Po pierwsze, fakt, że można uzyskać Kona jako albo samochód benzynowy, samochód hybrydowy, lub EV mówi wiele o tym, jak dobrze zaokrąglone ten samochód jest. Wygląda naprawdę nowocześnie, ponieważ pasuje do współczesnego języka projektowania samochodów miejskich.

Niezawodność, Kona jest naprawdę dobra, ale są lepsze modele Hyundai tam. Najczęstsze problemy związane są z silnikiem samochodu, akumulatorem EV Kona, problemami elektrycznymi z kontrolą prędkości i systemami wspomagającymi martwe pole oraz problemami z hamulcami. Jeśli utrzymasz samochód, powinieneś być bardziej niż zadowolony z niego.

Aspekt wartości jest prawdopodobnie jednym z głównych powodów, dla których Kona sprzedaje się tak dobrze. Po prostu daje ci dużo wartości za twoje pieniądze. Praktyczność jest również naprawdę dobra dla swojej klasy, ale nie jest to nic specjalnego w ogóle. W sumie Kona to naprawdę dobrze zaokrąglony samochód, który ma wiele rzeczy do zaoferowania wielu potencjalnym nabywcom czającym się w tym segmencie rynku.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Hyundai Kona – Jednostka napędowa

Linia silników Hyundai Kona rozpoczyna się od rzędowego 3-cylindrowego silnika o pojemności 1,0 l i mocy 120 KM oraz 126 funtów momentu obrotowego. Ten silnik jest skojarzony z 6-biegowym manualem i stałym FWD i jest w stanie zwrócić do 45MPG łącznie. Kolejny silnik to rzędowa 4-cylindrowa jednostka 1.6L o mocy 177 KM i 195lb-ft momentu obrotowego. Ten pochodzi z 7-biegową automatyczną, AWD, i połączone 35MPG max.

Możesz dostać 1,6L jako hybryda, jak również, który dostaje silnik elektryczny, który oferuje 141 KM i 195lb-ft momentu obrotowego, jak również, ale MPG jest do 50MPG połączone. Wreszcie, można również przejść do dwóch modeli elektrycznych z baterii wielkości 39kWh lub 64kWh. Bateria 64kWh pochodzi z silnikiem 205 KM, podczas gdy 39kWh pochodzi z silnikiem 135 KM.

Możesz spodziewać się około 279 mil zasięgu z większą baterią lub 180 mil z mniejszą baterią. Oba z nich są FWD. W sumie Kona występuje w wielu różnych wariantach, co oznacza, że raczej łatwo jest znaleźć model, który pasuje do osobistego scenariusza użytkowania.

Hyundai Kona – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, możemy z łatwością powiedzieć, że Kona pasuje do nowoczesnego świata hip crossoverów, ale też niekoniecznie jest to wygląd. Samochód wygląda ok, ale nie ma w nim nic szczególnego. Jest mniej więcej taki sam jak wnętrze. Jeśli chcesz lepiej wyglądających modeli Hyundai, powinieneś skupić swoją uwagę na gamie Ioniq.

  Hyundai Accent Niezawodność

Pod względem jezdnym Kona prowadzi się bez szczególnego nacisku na cokolwiek. To w miarę komfortowe auto, ale wcale nie jest to samochód luksusowy. Nie jest też szczególnie sportowy, co oznacza, że raczej nie zakochasz się w Konie na krętej drodze.

Hyundai Kona – Niezawodność i częste problemy

Niezawodność modelu Kona jest dość przyzwoita, ponieważ samochód nie ma żadnych większych problemów. Dobrą wiadomością jest to, że utrzymanie Kony nie jest drogie ani trudne, dlatego większość ludzi powinna utrzymywać go z łatwością. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić, doświadczysz garści problemów, ale tego należy się spodziewać.

Najczęstsze problemy związane są z hamulcami samochodu, systemami elektrycznymi i czujnikami, takimi jak te kontrolujące martwe pole samochodu i adaptacyjny tempomat. Silnik jest podatny na zapłon, a bateria w modelu Kona EV jest znana z tego, że czasami wybucha bez wyraźnego powodu.

Hyundai Kona – wartość i praktyczność

Możesz oczekiwać, że zapłacisz między 20 000 a 23 000 dolarów za zwykłego Kona, podczas gdy modele Kona EV zaczynają się od 30 000 dolarów, zwłaszcza w przypadku większej wersji bateryjnej. W tej cenie, to ma sens, aby przejść do ICE lub hybrydowej wersji Kona, podczas gdy Kona EV jest nieco zbyt drogie, aby być łatwo zalecane.

Praktyczność jest tak dobra jak w przypadku wszystkich innych samochodów z tego segmentu, co oznacza, że może być lepiej, ale samochód oferuje wszystko, czego potrzebujesz i jest również przyzwoitym samochodem rodzinnym.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Equus

Sekcja FAQ.

Jakie samochody rywalizują z Hyundai Kona?

Stwierdziliśmy już, że jest to jeden z najpopularniejszych segmentów samochodów, co oznacza, że wiele osób jest zainteresowanych kupnem takich samochodów. Najpoważniejszymi konkurentami Kony są Kia Seltos, Ford EcoSport, Chevy Trax, Jeep Renegade, Fiat 500X, Toyota CH-R, Honda HR-V i Nissan Kicks.

Wszystkie te samochody dzielą tę samą filozofię rynkową i są podobne na wiele różnych sposobów, co oznacza, że przywiązanie do marki odgrywa ogromną rolę, jeśli chodzi o podjęcie decyzji, który z nich kupić.

Czy Hyundai Kona jest większy od Kia Sportage?

Nie, Kia Sportage to większy SUV, co oznacza, że jest większy, szerszy, wyższy, dłuższy i cięższy. Oferuje również więcej miejsca do siedzenia i znacznie większą przestrzeń bagażnika. Niektórzy ludzie porównują te dwa samochody łeb w łeb, ale w rzeczywistości Kia Sportage jest samochodem z wyższego segmentu rynku w porównaniu do Kony.

Jaka jest różnica między Hyundai Kona SE a Hyundai Kona SEL?

Hyundai Kona SE jest niższym modelem wykończeniowym, ponieważ SEL otrzymuje różne funkcje bezpieczeństwa, których modele SE nie posiadają. Bezkluczykowy start i funkcje klucza zbliżeniowego są również standardem w SEL, ale brakuje na SE. Możesz również wybrać Limited trim, który jest najwyższym poziomem wykończenia dla Kona. Limited trim dostaje większy silnik i szyberdach jako standard.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z