Czy Hyundai Palisade to dobry samochód?

Czy Hyundai Palisade to dobry samochód?

Hyundai Palisade to średniej wielkości rodzinny SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony w 2018 roku i został zaprojektowany do sprzedaży głównie w USA. Nazwa Palisade jest inspirowana Pacific Palisades, serią nadmorskich klifów, które można znaleźć w południowej Kalifornii. Palisade rzeczywiście wydaje się sprzedawać naprawdę dobrze, ale czy Hyundai Palisade to dobry samochód?

Tak, Hyundai Palisade jest jednym z najlepszych średniej wielkości rodzinnych SUV-ów, które można kupić już teraz, ponieważ jest ceniony naprawdę dobrze, dostaje dobre silniki, wygląda dobrze, oferuje mnóstwo miejsca i jest dość niezawodny. Palisade jest największy samochód osobowy można dostać od Hyundai w tej chwili, co oznacza, że pochodzi również z trzech rzędów siedzeń.

Może nie jest to prawdziwy off-roader jak niektóre inne większe SUV-y, ale Palisade posiada napęd AWD, który powinien wystarczyć do okazjonalnych spacerów po chodniku lub w śniegu. Palisade prowadzi się tak, jak wygląda, co oznacza, że z pewnością czujesz ciężar samochodu i że Twoja pozycja za kierownicą jest naprawdę wysoka.

Podsumowując, Hyundai Palisade to naprawdę dobry SUV średniej wielkości, który oferuje wszystko, czego można oczekiwać od SUV-a tej wielkości. Jest to dobrze zaokrąglony pakiet, który dostaje mnóstwo wyposażenia w praktycznie wszystkich poziomach trim.

Hyundai Palisade – Silnik

Hyundai Palisade jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,8 l z bezpośrednim wtryskiem, który osiąga moc 295 KM i moment obrotowy 216 lb-ft. Silnik ten można mieć albo stały system FWD dla tych, którzy nie dbają o AWD i chcą zaoszczędzić paliwo lub z AWD. Moim zdaniem kupowanie tak dużego SUV-a bez systemu AWD jest nie do przyjęcia.

  Hyundai Tiburon Niezawodność

Silnik 3.8L V6 to znany silnik Hyundai’a, który pochodzi z serii silników Lamba, czyli serii silników, które były stosowane głównie w modelach Hyundai’a z wyższej półki, takich jak Equus czy Genesis. Silnik ten jest skojarzony z gładką 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która pozwala Palisade zwrócić do 19MPG w mieście, 25MPG na autostradzie lub 21MPG łącznie.

Według ostatnich statystyk, Palisade może wkrótce zostać wyposażony w mniejszy 4-cylindrowy silnik benzynowy 2,2L, który będzie oferował ten sam poziom wydajności, ale z niższą emisją Co2 i lepszą wydajnością. Na innych rynkach Palisade jest nawet dostępny z silnikiem diesla, ale diesle w USA są zarezerwowane tylko dla pickupów i samochodów użytkowych.

Hyundai Palisade – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, to Hyundai Palisade zdecydowanie dostarcza, ponieważ wygląda naprawdę dobrze. Od razu widać, że Hyundai zaprojektował Palisade z myślą o rynku amerykańskim, ponieważ jego pudełkowaty design i długi przedni nos dowodzi. Wnętrze Hyundai Palisade wygląda naprawdę luksusowo i jest wypełnione niesamowitą technologią, która znacznie podnosi wrażenia z jazdy.

Podwozie i zawieszenie Hyundai Palisade jest również imponujące, ponieważ samochód jest wygodny i stosunkowo zgodny z przepisami. Oczywiście, samochód często wchodzi w zakręty, ale można się tego spodziewać po samochodzie tej wielkości.

Hyundai Palisade – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Hyundai Palisade wydaje się być lepszy niż większość średnich i dużych SUV-ów na rynku. Istnieje kilka problemów, o których warto mówić, ale większość z nich wynika z braku konserwacji lub są to problemy, które są / będą rozwiązane z przyszłymi iteracjami.

  Hyundai Elantra Niezawodność

Przede wszystkim właściciele skarżą się na to, że silnik jest zdecydowanie zbyt głośny i wibruje przy wyższych prędkościach. Systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent martwego pola, asystent utrzymania pasa ruchu i automatyczne hamowanie mogą czasami aktywować się losowo. Właściciele stwierdzili również, że Palisade cierpi na pewne problemy związane z wyposażeniem oraz pewne problemy z elektryką.

Hyundai Palisade – wartość i praktyczność

Cena fabrycznie nowego Hyundai Palisade zaczyna się od 33 150 dolarów, natomiast najdroższe modele mogą z łatwością osiągnąć 50 000 dolarów. Za tę cenę nie można znaleźć wielu kompetentnych SUV-ów średniej wielkości, dlatego Palisade jest tak dobrą ofertą. Używane przykłady można mieć za jeszcze mniej pieniędzy niż to, co jest naprawdę kuszącą perspektywą.

Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ Palisade posiada trzy rzędy siedzeń, duży bagażnik, niesamowitą widoczność i jest naprawdę łatwym samochodem do wsiadania i wysiadania. Ma wiele cech przyjaznych rodzinie, które sprawiają, że jest to naprawdę dobry samochód osobowy w ogóle.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Palisade to luksusowy SUV?

Hyundai Palisade nie jest luksusowym SUV-em i jest to widoczne po cenie samochodu. Jednak Palisade dostaje pewne luksusowe cechy, takie jak światła LED, dużo przestrzeni, fajne elementy wnętrza i wszystkie niezbędne czujniki i technologie bezpieczeństwa i wygody.

Sam silnik jest również naprawdę dobry, ponieważ oferuje 300 KM i jest V6. Jest to dość rzadkie w pojazdach nieluksusowych, ponieważ silniki te są zazwyczaj gładsze, mocniejsze i bardziej przyjemne w prowadzeniu niż małe jednostki 4-cylindrowe.

  Hyundai Accent Niezawodność

Jakie SUV-y rywalizują z Hyundai Palisade?

Hyundai Palisade konkuruje z Hondą Pilot, która kosztuje od 38 000 do 52 000 dolarów i również posiada silnik V6. Subaru Ascent 2022 dostaje turbodoładowany płaski silnik 4-cylindrowy i kosztuje od 32 000 do 45 000 dolarów, ale wiele osób uważa, że należy do zupełnie innej kategorii. Nowa Kia Telluride rywalizuje z Palisade z głową, zwłaszcza że dostaje również ten sam silnik.

Toyota Highlander jest również poważnym konkurentem zarówno Pilot i Palisade, zwłaszcza, że dostaje V6 i jest dostępny z hybrydą. Cena Highlandera jest niemal identyczna z ceną Palisade, co dodatkowo czyni z tych dwóch śmiertelnych konkurentów.

Czy Kia Telluride jest lepsza od Hyundai Palisade?

Kia Telluride bije Palisade, jeśli chodzi o design, wnętrze, przestrzeń ładunkową, niezawodność, cenę i zużycie paliwa. Z drugiej strony, Palisade jest bardziej komfortowy, lepiej się prowadzi i jest bezpieczniejszy. Jeśli chcesz wybrać między tymi dwoma, powinieneś wybrać, która z tych cech ma dla Ciebie większe znaczenie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z