Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Hyundai Tucson to kompaktowy lub średniej wielkości rodzinny SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony w 2004 roku i od tego czasu jest w ciągłej produkcji. Z ponad 7 milionami sztuk sprzedanych na całym świecie, Tucson jest jednym z najbardziej udanych SUV-ów w historii ludzkości. Więc, czy Hyundai Tucson jest dobrym samochodem?

Tak, Hyundai Tucson jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ oferuje naprawdę dobrze zaokrąglone doświadczenie w cenie, która jest naprawdę trudno pokonać w tym segmencie. Wszystkie oferowane silniki są zaawansowane, wydajne i stosunkowo mocne. Stylistyka zewnętrzna jest naprawdę futurystyczna z fajnie wyglądającymi akcentami stylistycznymi w całym samochodzie.

Wnętrze jest również dobrze wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie. Niezawodność wydaje się być naprawdę dobra, jak w przypadku większości modeli Hyundai w dzisiejszych czasach. Istnieją pewne kwestie, o których warto mówić, zwłaszcza te związane z silnikiem, skrzynią biegów, elektroniką, wyposażeniem i systemem klimatyzacji.

Jeśli chodzi o wartość jawną, to naprawdę trudno jest pokonać Tucson z jego sub 30.000 dolarów ceny początkowej. Używane przykłady są również sprzedaje się naprawdę dobrze i udaje im się utrzymać ich wartość korzystnie. Praktyczność jest również bardzo dobra dzięki czterem dużym siedzeniom, dużej ilości miejsca w środku i naprawdę dużej przestrzeni bagażnika.

Hyundai Tucson – Jednostka napędowa

Hyundai Tucson jest dostępny z jedną opcją benzynową, ale ten silnik może być również skojarzony z silnikiem elektrycznym. Silnik ten mierzy 1,6L pojemności skokowej i jest silnikiem 4-cylindrowym. To wystarczy, aby Tucson wypchnąć 150 KM i 184lb-ft momentu obrotowego. Z prawie 40PMG połączone, Tucson jest bardzo wydajny dla tego, co jest.

  Hyundai Kona Niezawodność

Można również uzyskać Tucson jako konwencjonalny hybrydowy lub plug-in hybrydowy. Konwencjonalny hybrydowy dostaje silnik 1,6L i silnik elektryczny dla łącznej mocy 230 KM i 258lb-ft momentu obrotowego. Wersja plug-in dostaje ten sam układ, ale jest w stanie zaoferować 265 KM i 260lb-ft momentu obrotowego. Obie te wersje oferują ponad 40MPG łącznie.

FWD jest standardem na całym pokładzie, a jedyną opcją skrzyni biegów jest 6-biegowa skrzynia automatyczna. Podsumowując, układ napędowy Tucsona nie jest niczym szczególnym, ale jest wystarczający.

Hyundai Tucson – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, Tucsonowi udaje się wyglądać naprawdę dobrze. Hyundai podniósł poprzeczkę w ostatnich latach, co oznacza, że modele Hyundai wyglądają teraz naprawdę futurystycznie i przyciągają wzrok. Wnętrze Tucsona jest także naprawdę dobrze zaprojektowane, z dobrze wyglądającym układem i wystarczającą ilością technologii nawet dla właścicieli zaawansowanych technicznie.

Wrażenia z jazdy są dla większości osób nijakie, ale tego właśnie oczekujemy od takiego samochodu. Jest to wygodny rodzinny SUV, który nie próbuje być off-roaderem, ani sportowym SUV-em. Podsumowując, jeśli jesteś przyzwyczajony do takich samochodów, to Tucson nie będzie się od nich różnił.

Hyundai Tucson – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Tucson udaje się być naprawdę niezawodnym samochodem, jeśli chodzi o większość właścicieli. Hyundai jest znany z tworzenia niezawodnych samochodów od dziesięcioleci i Tucson nie jest inny. Istnieją pewne problemy, o których warto mówić, ale w sumie Tucson jest na szczycie gry niezawodności w tym segmencie.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Do najczęstszych problemów należą problemy z silnikiem, skrzynią biegów, układem klimatyzacji, elektryką i wyposażeniem. Hyundai przeprowadził kilka akcji ratunkowych dla Tucsona i większość z nich rozwiązała szereg problemów.

Hyundai Tucson – wartość i praktyczność

Ceny Hyundai Tucson zaczynają się od 25.350 dolarów za podstawowy model SE, natomiast modele z najwyższym wyposażeniem kosztują ponad 37.000 dolarów. W tej cenie naprawdę nie można znaleźć wielu samochodów, które mogą konkurować z Tucsonem. Używane egzemplarze są również bardzo popularne, co oznacza, że Tucsonowi udaje się naprawdę dobrze zachować swoją wartość, zwłaszcza na rynku amerykańskim.

Pod względem praktyczności Tucson jest również bardzo dobry dzięki dużej ilości miejsc we wnętrzu, wielu schowkom i sprytnym rozwiązaniom praktycznym, które sprawiają, że samochód jest naprawdę dobry do użytku rodzinnego. Widoczność jest doskonała dzięki wyżej położonemu środkowi ciężkości, co również korzystnie wpływa na wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Tucson jest tego wart?

Poniżej 30 000 dolarów, twoje kompaktowe i średniej wielkości opcje SUV są dość ograniczone, co oznacza, że nie można naprawdę znaleźć pakietu, który da ci wszystko. Jednak Hyundai Tucson jest najbliższą rzeczą, którą można dostać do wszystkiego w tym przedziale cenowym, zwłaszcza najnowszy model Tucson, który poprawił się nad ostatnim dość dużo.

Jako takie, to rzeczywiście warto rozważyć zakup Hyundai Tucson, ponieważ jest to naprawdę dobry all-around SUV. Wiele rodzin na całym świecie wybiera Tucsona jako podstawowy środek transportu, ponieważ daje dużo, ale nadal nie kosztuje dużo.

  Hyundai Elantra GT Niezawodność

Czy Hyundai Tucson jest luksusowym SUV-em?

Nie, nie jest. Prawdą jest, że marki z poziomu ekonomicznego zmniejszają lukę między luksusowymi samochodami wysokiej klasy a przystępnymi cenowo samochodami, ponieważ najnowsze osiągnięcia w technologii luksusowych samochodów znajdują się w większości pod skórą, gdzie nie można ich zauważyć wzrokiem. Dlatego luksusowy SUV nie zawsze musi wyglądać najlepiej, jak to miało miejsce dekadę temu.

Hyundai Tucson to naprawdę dobrze zaprojektowany samochód i ma sens, dlaczego ludzie uważają, że wypełnia on lukę między luksusowymi SUV-ami a przystępnymi cenowo SUV-ami z poziomu ekonomicznego.

Czy Hyundai Tucson jest samochodem terenowym?

Biorąc pod uwagę fakt, że Tucson nie oferuje AWD i fakt, że nie oferuje żadnych opcji off-roadingowych, można bezpiecznie powiedzieć, że nie jest to off-roader w żaden sposób. Dawno minęły czasy, kiedy wszystkie SUV-y były projektowane jako utylitarne, ponieważ większość z nich nie jest.

Tucson naprawdę nie jest niczym lepszym niż Hyundai Sonata, z wyjątkiem nieco wyższego prześwitu. Nie zamierzasz uzyskać całą masę użytkowania z Tucson na bitej ścieżce, co oznacza, że 99% właścicieli kupuje je do innych celów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z