Czy Hyundai Venue to dobry samochód?

Hyundai Venue to subkompaktowy SUV / crossover, który został po raz pierwszy ujawniony z powrotem w 2019 roku i jest nadal produkowany dzisiaj. Jest to najtańszy i najmniejszy SUV, który można kupić z odznaką Hyundai, co oznacza wiele, biorąc pod uwagę, jak popularna jest ta marka i jak popularne są SUV-y w ogóle. Więc, czy Hyundai Venue jest dobrym samochodem?

Hyundai Venue jest naprawdę dobry SUV biorąc pod uwagę ile kosztuje. Dostaje przyzwoity silnik, który może teraz być najbardziej ekscytującym silnikiem tam, ale na pewno dostaje pracę bez żadnych problemów. Projekt jest do osobistego gustu, ale Venue wygląda jak prawdziwy SUV, który nie jest czymś, co można powiedzieć o wielu innych SUV w tym segmencie.

Niezawodność-wise, Hyundai Venue jest naprawdę dobry, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jak dobrze będzie radzić sobie w długim okresie. Są pewne kwestie, o których warto mówić, zwłaszcza te związane z pasami bezpieczeństwa, skrzynią biegów, elektryką i oświetleniem zewnętrznym.

Value-wise, jesteś naprawdę coraz dużo z Venue, ponieważ kosztuje mniej niż 20.000 dolarów. Praktyczność jest przyzwoita, ale pasażerowie na tylnych siedzeniach prawdopodobnie będą czuć się nieco ciasno. Widoczność jest doskonała, podobnie jak wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

Hyundai Venue – Silnik

Hyundai Venue jest dostępny z trzema różnymi opcjami silnika w zależności od rynku. Dwa z tych silników są napędzane benzyną, podczas gdy jedna wersja otrzymuje silnik wysokoprężny. W USA dostajemy tylko 1,2L benzynowy silnik rzędowy 4-cylindrowy o mocy 121 KM i 113lb-ft momentu obrotowego. To jest w porządku dla samochodu, ale to naprawdę nie jest nic, aby chwalić.

  Hyundai Tucson Niezawodność

0-60mph zajmuje mniej niż 9 sekund, co jest dobre, ale prędkość maksymalna jest ograniczona do zaledwie 115mph. Ten silnik jest skojarzony z CVT automatycznej skrzyni biegów z 7 biegów, podczas gdy inne rynki również dostać opcje ręczne, jak również. Venue jest ściśle FWD samochód, który oznacza, że to naprawdę nie jest SUV w najprawdziwszej formie, ponieważ nie jest przeznaczony do off-roading w ogóle.

W sumie, układ napędowy, który dostajemy z Venue jest w porządku dla tego typu samochodu. Musimy również wziąć pod uwagę początkową cenę, ponieważ naprawdę nie można kupić wielu innych SUV-ów w tej cenie w ogóle.

Hyundai Venue – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, Venue wygląda przyzwoicie pod każdym kątem, ale nie jest też niczym szczególnym. Zaprojektowali go, aby wyglądał jak Hyundai, ale nie jest tak ekscytujący jak niektóre inne większe SUV-y Hyundai. Wnętrze jest dobrze wyposażone, niektórzy mogą nawet powiedzieć, że zbyt dobrze, biorąc pod uwagę cenę. W sumie, jeśli chodzi o wygląd, Venue nie wzburzy żadnych emocji, ale też nikogo nie urazi.

Podwozie i zawieszenie są dostosowane wyłącznie do komfortu i łatwości użytkowania, co oznacza, że Venue dość mocno wchodzi w zakręty. Z pewnością zauważysz przeniesienie ciężaru podczas szybszego pokonywania zakrętów, co od razu powie Ci, że nie jest to sportowy SUV w żadnym wypadku.

Hyundai Venue – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Venue jest doskonały, ponieważ udaje mu się osiągnąć prawie najwyższy poziom doświadczenia do tego momentu. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ Hyundai jest znany z tworzenia niezawodnych samochodów. Tak było i nadal jest w przypadku niemal wszystkich nowoczesnych modeli Hyundai. Są jednak pewne kwestie, o których warto porozmawiać bardziej szczegółowo.

  Hyundai Elantra Niezawodność

Na początek, samochód ma tendencję do cierpienia z powodu różnych problemów z silnikiem, takich jak te związane z pasami bezpieczeństwa. Hyundai nawet wycofał Venue z tego samego powodu. Inne problemy to przyciemnione reflektory, problemy z aktywnymi systemami bezpieczeństwa oraz problemy z przekładnią CVT.

Hyundai Venue – wartość i praktyczność

Z ceną wyjściową poniżej 20 000 dolarów, Venue jest jednym z najtańszych SUV-ów, jakie można teraz kupić, co z pewnością wydaje się obiecujące. Używane modele można nawet mieć za 14.000 dolarów lub nawet mniej, co jest wielką wartością. W sumie nie można oczekiwać zbyt wiele od SUV-a za 20 000 dolarów, ale można się zdziwić, ponieważ Venue posiada wiele udogodnień.

Praktyczność nie jest na najwyższym poziomie, ale tego należy się spodziewać po małym SUV-ie. Miejsce na przednich siedzeniach jest bardziej niż przyjazne, natomiast miejsce dla pasażerów z tyłu jest nieco ciasne. Przestrzeń w bagażniku jest wystarczająca, widoczność jest naprawdę dobra, a samochód posiada sporo przyjaznych rodzinie funkcji.

Sekcja FAQ

Który model Hyundai Venue powinienem kupić?

Powinieneś pójść na całość i kupić model Limited o najwyższym standardzie za 24 000 USD, ponieważ ma on wszystko, co można dostać w modelach z niższej półki, a ponadto znacznie lepiej wyglądające kolory nadwozia i materiały tapicerki wewnętrznej. Otrzymasz także system nawigacji, bezprzewodową ładowarkę, podgrzewane przednie fotele, 17-calowe felgi i efektowne wstawki z tkaniny na siedzeniach.

Jeśli pójdziesz na modele z niższej półki, będziesz obniżać swoje doświadczenie dość mocno. Jasne, 24 000 dolarów nie jest tak „tanie” jak 20 000 lub 21 000 dolarów, ale prawdopodobnie będziesz w stanie powiedzieć, że dodatkowe kilka tysięcy było tego warte, zwłaszcza jeśli planujesz używać swojego samochodu jako codziennego kierowcy.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Sonata

Jak wydajny jest Hyundai Venue?

Wydajność jest niezwykle ważnym aspektem współczesnego samochodu produkowanego masowo, co oznacza, że Venue jest również dość wydajny. Możesz spodziewać się około 29MPG w mieście i 33MPG na autostradzie, co jest przyzwoite, ale są inne samochody z tego segmentu, które mogą zrobić jeszcze lepiej.

Na przykład, Nissan Kicks może zwrócić do 31MPG w mieście i około 36MPG na autostradzie. Nawet jeśli różnica nie jest ogromna, będziesz w stanie powiedzieć różnicę.

Czy Hyundai Venue otrzyma Apple CarPlay i Android Auto?

Dobrą wiadomością jest to, że nie będziesz musiał uaktualnić, aby uzyskać Apple CarPlay i Android Auto w swoim Hyundai Venue, ponieważ oba te są dostępne z nawet modeli klasy podstawowej. Wszystkie modele Venue otrzymują 8-calowy ekran dotykowy prosto z fabryki, co nie jest czymś, co można dostać we wszystkich samochodach z tego segmentu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z