Czy Hyundai Veracruz to dobry samochód?

Hyundai Veracruz

Hyundai Veracruz to pełnowymiarowy rodzinny siedmiomiejscowy SUV, który był w produkcji w latach 2006-2016, kiedy został zastąpiony przez Hyundai Palisade. Veracruz niekoniecznie jest najciekawszym SUV-em tam, ponieważ nie robi nic szczególnie wyjątkowego, ale internet jest pełen ludzi mówiących, że Veracruz jest jednym z najlepszych samochodów, które kiedykolwiek posiadali. Więc, czy Hyundai Veracruz jest dobrym samochodem?

Tak, Hyundai Veracruz jest dobrym samochodem, ponieważ ma mocne silniki, dużo miejsca i jest naprawdę niezawodnym samochodem. Ceny używane są teraz naprawdę przystępne, co sprawia, że ten 7-miejscowy SUV jest okazją dla tych, którzy chcą pół-nowoczesny samochód, ale są napięte na budżet.

Design-wise, Veracruz nie jest w kształcie dobrze wyglądający samochód, ale to również nie będzie nikogo obrazić. Wnętrze jest naprawdę wysokiej jakości, do tego stopnia, że może rywalizować z autami marek bardziej premium. Niezawodność to również naprawdę ważny powód, dla którego Veracruz jest tak popularny. Jasne, istnieją pewne wspólne problemy, ale żaden z nich nie jest naprawdę poważny.

Ceny z drugiej ręki są teraz niezwykle przystępne, co oznacza, że nie ma zbyt wielu innych SUV-ów w tym przedziale cenowym. Praktyczność jest doskonała, ponieważ Veracruz jest duży 7-miejscowy SUV z doskonałą widocznością i akrów przestrzeni magazynowej. Dzięki wysokiemu prześwitowi wsiadanie i wysiadanie z Veracruz jest niezwykle łatwe.

Hyundai Veracruz – Układ napędowy

Hyundai Veracruz posiada dwie różne opcje silnikowe, jedną z nich jest diesel, a drugą benzyna. Silnik benzynowy mierzy 3,8L pojemności skokowej i jest silnikiem 6-cylindrowym. Wypycha 260 KM i 256lb-ft momentu obrotowego i pochodzi z FWD w standardzie. AWD był dostępny jako opcja dla wszystkich modeli i wykończeń.

  Czy Hyundai Palisade to dobry samochód?

Silnik Diesla to 3.0L V6 o mocy 240 KM i imponującym momencie obrotowym 331lb-ft. Ten silnik również był standardowo wyposażony w FWD, ale AWD był dostępny jako opcja. Wydajność nie jest tak naprawdę tym, z czego słyną te pełnowymiarowe SUV-y, co oznacza, że należy spodziewać się około 20MPG w najlepszym wypadku. Wszystkie wersje wyposażone są w 6-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Hyundai Veracruz – Design i podwozie

Moim zdaniem największym problemem Veracruz jest wygląd zewnętrzny, ponieważ nie wygląda on wcale ekscytująco. Naprawdę nie ma nic na Veracruz, który krzyczy „projekt” i po prostu pozostawia cię prosząc o więcej. Współczesne duże SUV-y Hyundai, takie jak Santa Fe i Palisade wyglądają miliard razy lepiej, ponieważ faktycznie mają solidną tożsamość projektową.

Wnętrze jest mniej więcej takie samo z punktu widzenia designu, ale nikt nie zaprzeczy, że materiały użyte wewnątrz Veracruz nie mają sobie równych. Zawieszenie i układ jezdny są skoncentrowane na komforcie i łatwości obsługi, co oznacza, że Veracruz czuje się trochę nudny za kierownicą, ale również czuje się bezpiecznie i dobrze kontrolowany.

Hyundai Veracruz – Niezawodność i typowe problemy

Pod względem niezawodności, Veracruz jest naprawdę dobry. Większość wieloletnich właścicieli Veracruz powie Ci, że samochód jest niesamowicie niezawodny i jest w stanie wytrzymać lata ciągłego użytkowania bez konieczności przeprowadzania remontów kapitalnych. Silnik V6 kosztuje nieco więcej w utrzymaniu, a części zamienne są nieco droższe w przeciwieństwie do bardziej regularnych 3 i 4 cylindrowych silników Hyundai.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veloster

Najczęstsze problemy Hyundai Veracruz obejmują problemy z silnikiem, skrzynią biegów, czujnikiem O2, elektryką i różnymi elementami wyposażenia. Jeśli odpowiednio zadbasz o samochód Veracruz, nie ma powodu, dla którego nie miałby on przetrwać kilkudziesięciu lat.

Hyundai Veracruz – wartość i praktyczność

Hyundai Veracruz z 2012 roku można teraz kupić już za 4000 – 5000 dolarów, co jest absolutną okazją. Samochód tak bardzo się zdeprecjonował, że jest teraz tak drogi jak średniej klasy kosz na śmieci. Problem z większości „premium” samochodów, które amortyzują jest to, że cena wejścia staje się niska, ale koszty utrzymania nadal pozostają wysokie. Nie jest to przypadek Veracruz, ponieważ jest to nadal dość tani SUV do uruchomienia.

Praktyczność jest również doskonała, ponieważ otrzymujesz siedem miejsc z dużą ilością miejsca dla dwóch przednich rzędów. Tylne siedzenia są zarezerwowane tylko dla dzieci, ale tak zawsze było w przypadku siedmiomiejscowych SUV-ów. Przestrzeń bagażnika jest również naprawdę duża, co oznacza, że do Veracruza można zapakować wiele rzeczy i nadal mieć wolne miejsce, zwłaszcza jeśli opuścimy trzeci rząd siedzeń.

Sekcja FAQ

Dlaczego Hyundai przestał produkować model Veracruz?

Veracruz po prostu dobiegł końca i nadszedł czas, aby zastąpić go czymś nowszym i bardziej zgodnym z innymi pełnowymiarowymi SUV-ami. W tym miejscu pojawił się Hyundai Palisade, który całkowicie zmienił ofertę pełnowymiarowych SUV-ów Hyundaia. Palisade wygląda o wiele bardziej zdecydowanie i jako taki jest o wiele bardziej interesującym samochodem do posiadania.

  Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Hyundai zrezygnował również z modelu Veracruz z powodu silników, które nie były w stanie spełnić wszystkich norm wydajności w Europie. W sumie Hyundai wiedział, że nadszedł czas, aby zaoferować coś nowszego, bardziej interesującego i bardziej zgodnego z resztą branży.

Czy Hyundai Veracruz to dobry samochód używany?

Hyundai Veracruz jest świetnym samochodem używanym, ponieważ oferuje niesamowitą wartość. Jeśli szukasz siedmiomiejscowego, niezawodnego SUV-a, który nie rozbija banku, naprawdę nie ma wielu innych opcji, które nawet zbliżają się do Hyundai Veracruz.

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy premium pełnowymiarowych, pudełkowych SUV-ów, prawdopodobnie nie spodoba Ci się Veracruz. Najgorszym aspektem Veracruz jest fakt, że nie robi on nic szczególnie wyjątkowego.

Jak długo powinien wytrzymać Hyundai Veracruz?

Jeśli wykonujesz wszystkie swoje regularne przeglądy i odpowiednio dbasz o Veracruz, nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego nie miałby on przejechać co najmniej 250 tys. mil bez konieczności przeprowadzania poważnych remontów. Niektórzy właściciele z dumą mówią, że zgromadzili ponad 300 tys. mil na swoich SUV-ach Veracruz, nie wydając zbyt wiele pieniędzy na konserwację.

Veracruz to naprawdę produkt wysokiej jakości, który powinien przetrwać próbę czasu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z