Czy istnieje 4-drzwiowy kabriolet BMW?

Czy istnieje 4-drzwiowy kabriolet BMW?

Obecnie nie produkuje się 4-drzwiowych kabrioletów BMW, a ostatni egzemplarz został wyprodukowany w latach 1939-1941, był to BMW 335 2-türig Kabriolett.

Głównym powodem, dla którego nie ma 4-drzwiowych kabrioletów BMW, jest fakt, że Podwozie pojazdów jest odpowiedzialne za utrzymanie samochodu razem. Bez górnego dachu dłuższe pojazdy stają się niestabilne, więc większość producentów skłania się obecnie ku dwudrzwiowym kabrioletom.

Największy kabriolet BMW: M850i xDrive Convertible

Pomimo tego, że M850i nie jest 4-drzwiowym kabrioletem, jest największym kabrioletem produkowanym obecnie przez BMW. Seria 8 jest flagowym okrętem technologicznym BMW, w którym zawsze pojawiają się pierwsze innowacyjne rozwiązania, zanim trafią one do kolejnych modeli BMW.

BMW M850i xDrive Convertible o imponującej mocy 523 KM pod maską, monstrualnym momencie obrotowym 553 lb-ft i długości 191 cali jest największym kabrioletem produkowanym obecnie przez BMW. Przy szerokości 53 cali i wysokości 111 cali jest całkiem spory i zapewnia wystarczająco dużo miejsca na nogi dla wszystkich pasażerów.

Osłona przeciwwiatrowa doskonale radzi sobie z utrzymaniem wiatru z dala od niego, nawet przy prędkościach autostradowych. Kolejną dobrą niespodzianką jest fakt, że samochód jest bardzo stabilny, pomimo braku dużej części nadwozia, w porównaniu do większości innych kabrioletów.

BMW M850i: Silnik i skrzynia biegów

Wyposażony w 4,4L silnik benzynowy twin-turbo V8, M850i Convertible może pochwalić się 523 KM pod maską i osiąga od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 3,5 sekundy, a ćwierć mili pokonuje w 11,8 sekundy, co czyni go jednym z najszybszych BMW na świecie.
Tryb sportowy jest dostępny i ku naszemu zaskoczeniu, jazda pozostaje płynna, nawet na najtrudniejszych zakrętach, wybojach i wybojach.

  Który silnik BMW jest najlepszy?

Oprócz 4,4-litrowego M850i, dostępne są również inne silniki do kabrioletów serii 8, takie jak BMW 840i, 3,0 L B58 l6 i 3,0 L B57 l6 diesel z turbodoładowaniem. Wszystkie opcje silnikowe pochodzą z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

BMW 850i: Wnętrze

Wnętrze BMW 850i, jak można się spodziewać, jest eleganckie i stylowe i znacznie mniej dramatyczne niż ostry wygląd zewnętrzny pojazdu. Skórzana deska rozdzielcza jest precyzyjnie obszyta i otoczona pięknymi chromowanymi elementami wykończeniowymi, ładnie wpasowującymi się w klimat wnętrza.

System inforozrywki to niesamowity standardowy 10,3-calowy ekran dotykowy, który jest wyposażony w najnowszą generację systemu iDrive. Jest on nie tylko niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze, ale posiada również opcję sterowania gestami i głosem. Dzięki temu możesz bezpiecznie sterować funkcjami samochodu, nawet podczas jazdy.

Apple CarPlay jest dołączony do rocznej subskrypcji po zakupie, ale Android Auto jest nadal niedostępne.

BMW 850i posiada nisko umieszczone siedzenie kierowcy, dzięki czemu kierowca czuje się całkiem komfortowo na drodze, niezależnie od prędkości. To sprawia, że szybka jazda jest bardzo przyjemna, ale ogranicza pole widzenia w więcej niż jeden sposób.

Przestrzeń nad głową i na nogi z przodu jest bardzo duża, nawet dla większych osób i wysokich dorosłych. Z tyłu zmieszczą się dwie osoby, ale nie zapewni im to tyle miejsca na nogi, ile prawdopodobnie by chcieli. Szczerze mówiąc, jest bardziej odpowiedni dla kilku toreb podróżnych niż pasażerów. Ale czyż nie jest tak w większości kabrioletów?

  Czy BMW E46 jest niezawodne?

BMW 850i ma większy bagażnik niż większość kabrioletów, w którym z łatwością zmieści się kilka małych walizek, ale najprawdopodobniej będzie miał problemy z przewiezieniem czegoś większego.

BMW 850i Convertible: Ceny i ostateczny werdykt

W porównaniu z modelami konkurencyjnych marek w segmencie dużych luksusowych kabrioletów, BMW 850i jest relatywnie tańsze od Mercedesa Klasy S Cabriolet i Bentleya Continentala GTC. Jego cena jest zbliżona do ceny Porsche 911.

Uczciwym werdyktem byłoby umieszczenie BMW w środku stawki. Daje więcej przyjemności z jazdy niż Bentley i Mercedes, ale mniej niż Porsche.

Mówiąc o luksusie, pozostaje w tyle za wnętrzem Klasy S i Bentleya Continentala, ale niektórzy twierdzą, że BMW 850i przewodzi Porsche pod tym względem.

Jeździ trochę twardo jak na luksusowy kabriolet i nie zapewnia takiej przestrzeni z tyłu, jaką można uzyskać w normalnym samochodzie, ale ma solidną jakość wykonania i wiodący na świecie system informacyjno-rozrywkowy.

Czy obecnie produkowane są 4-drzwiowe kabriolety?

Najczęściej kupowanym 4-drzwiowym kabrioletem w USA w ostatnich latach był Jeep Wrangler Unlimited, który w 2006 roku pozbył się plastikowego dachu. Hummer oferuje duży SUV, który nie ma dachu. Ale jeśli szukasz mniejszego samochodu typu konsumenckiego, Chrysler 300 C 2010 jest dobrym kabrioletem z czterema drzwiami.

BMW Convertible FAQ

Jaki jest najtańszy kabriolet BMW?

Najtańszym nowym kabrioletem BMW jest BMW serii 2 z 2020 roku, którego ceny zaczynają się od około 40 000 dolarów. Drugim najtańszym modelem jest BMW serii 4, sprzedawany w przybliżonej cenie 54 000 dolarów. Drugie miejsce dzieli z BMW Z4, którego cena waha się pomiędzy 48 000 a 52 000 dolarów.

  Niezawodność BMW vs. Infiniti - które jest lepsze?

Jakie są najbardziej niezawodne kabriolety BMW?

Jednymi z najbardziej niezawodnych kabrioletów BMW, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, są kabriolety BMW serii 2 z 2020 roku oraz kabriolety BMW serii 4 z 2020 roku. Wykorzystują one elektrycznie składany dach typu hardtop zamiast dachu typu soft-top, co sprawia, że wyglądają bardzo naturalnie i są bardziej niezawodne niż większość samochodów z tego segmentu dzięki bardziej masywnej karoserii.

Jakie są najlepsze kabriolety BMW, które można kupić?

Na przestrzeni lat wielu recenzentów przyznało, że BMW 507 i BMW Z3 są wyposażone w kuloodporne silniki i wytrzymały wiele kilometrów po upływie gwarancji. Dodatkowo, F12 BMW M3 i E46 BMW M3 są bardzo często chwalone przez swoich właścicieli za to, że działają bez najmniejszej niepewności. BMW Z8 roadster to kolejny samochód do rozważenia, który otrzymał wiele nagród za najlepiej wyglądający samochód roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z