Czy istnieje 7-miejscowe Renault?

renault espace 2023

Samochody z siedmioma miejscami są zazwyczaj droższe i większe niż zwykłe samochody pięciomiejscowe, dlatego większość marek produkujących samochody 7-miejscowe należy do luksusowej części segmentu. Najczęstsze samochody siedmiomiejscowe należą do segmentu pełnowymiarowych SUV-ów, ale można również znaleźć samochody 7-miejscowe w segmencie minivanów, średniej wielkości SUV-ów, a nawet kilka kompaktowych SUV-ów z siedmioma miejscami.

W przypadku Renault, to naprawdę nie jest luksusowa marka, ani nie jest znana z produkcji dużych samochodów rodzinnych, ponieważ większość modeli Renault jest kompaktowa, ale czy istnieje 7-miejscowe Renault? Tak, w rzeczywistości istnieje kilka modeli Renault dostępnych z siedmioma miejscami, takich jak Renault Espace, Renault Grand Scenic i nadchodzący Renault Grand Austral, który zastępuje ustępujący Renault Kadjar.

Renault Escape to duży, pięciodrzwiowy MPV (samochód wielozadaniowy) przeznaczony przede wszystkim do użytku rodzinnego. W związku z tym oferuje naprawdę obszerne wnętrze z dużą ilością miejsca. Dzięki temu może wygodnie zabrać nawet siedmiu pasażerów. Grand Scenic to również duży MPV z siedmioma miejscami, ale jest nieco mniejszy niż Espace.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym modelem będzie nadchodzące nowe Renault Astral, które będzie dostępne z siedmioma miejscami jako opcja. Nie będzie to duży SUV, a raczej bardziej kompaktowy. Powinien być jednak wystarczająco przestronny dla siedmioosobowej rodziny.

Renault Espace

Renault Espace po raz pierwszy pojawiło się w połowie lat 80. jako duży pięciodrzwiowy MPV, a później doczekało się czterech nowych generacji aż do teraz. Espace jest dostępny w dwóch konfiguracjach, zwykły Espace z pięcioma miejscami oraz model Grand Espace, który charakteryzuje się dłuższym rozstawem osi, aby zaoferować więcej miejsca siedzącego i pomieścić siedem miejsc.

  Czy Renault Captur to dobry samochód?

Najnowsza generacja Espace jest mieszanką crossovera, sedana i SUV-a, ale Renault twierdzi, że następna generacja będzie pełnoprawnym SUV-em. Espace posiada dwa silniki benzynowe, rzędowy 4-cylindrowy 1,6L lub rzędowy 4-cylindrowy 1,8L o mocy 200 KM lub 225 KM w przypadku większej jednostki.

Espace jest również dostępny z trzema silnikami wysokoprężnymi, małym 1.6L 4-cylindrowym w konfiguracji single lub twin-turbo lub 2.0L 4-cylindrowym. Moc oceniana jest na poziomie od 130 KM do 200 KM. W sumie Espace został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie, co oznacza, że nie stara się być dynamiczny.
Posiada dość długą listę elementów bezpieczeństwa czynnego, czego należy się spodziewać, ponieważ Espace jest jednym z droższych modeli Renault, które można kupić. Wreszcie, niezawodność wydaje się być w porządku w przypadku dwóch ostatnich generacji Espace, podczas gdy wcześniejsze są nieco uciążliwe.

Renault Grand Scenic

Renault Grand Scenic to mały MPV, który został po raz pierwszy wprowadzony w 1996 roku. Jeszcze w 2016 roku wyszła ostatnia generacja Scenica, która wciąż jest dostępna jako nowa w salonach Renault w całej Europie. Renault postanowiło zaprzestać produkcji „zwykłego” Scenica, aby w pełni go zelektryfikować w roku modelowym 2024.

Podobnie jak w przypadku Espace, Scenic może być dostępny jako zwykły Scenic lub Grand Scenic, który charakteryzuje się większym nadwoziem z większą ilością miejsca oraz dostępnością siedmiu miejsc. Grand Scenic jest dobry dla młodszych rodzin, ale nie jest tak przestronny, jak Espace, który od początku został zaprojektowany jako siedmiomiejscowy.

  Najczęstsze problemy z Renault Kadjar

Pod względem stylistycznym Grand Scenic wygląda podobnie do Espace, tylko jest mniejszy. Wnętrze jest w zasadzie takie samo jak w Espace, co oznacza, że wygląda co najwyżej dobrze. Oferowane silniki to benzynowy 4-cylindrowy 1.2L o mocy 114-130 KM lub 4-cylindrowy 1.3L turbo o mocy 150 KM.

Można również wybrać jeden z trzech silników wysokoprężnych, 4-cylindrowy 1,5L, 4-cylindrowy 1,6L lub 4-cylindrowy 1,7L o mocy do 160 KM. Niezawodność jest w porządku w przypadku Grand Scenic, nic więcej, nic mniej.

Renault Austral

Odkąd Renault zaprzestało produkcji Kadjara, czekamy na upadek Australa, który początkowo miał być pięciomiejscowy, ale wygląda na to, że Renault zamierza oferować go również z siedmioma miejscami. Austral obiecuje być większy niż Kadjar, co oznacza, że prawdopodobnie będzie to najbardziej komfortowy i przestronny SUV w ofercie Renault.

O modelu Austral nie wiadomo zbyt wiele poza tym, że będzie większy, dłuższy i wyższy. Można też liczyć na kilka modeli hybrydowych, natomiast silniki diesla prawdopodobnie zostaną całkowicie wycofane.

Sekcja FAQ

Czy Renault tworzy komfortowe samochody?

Tak, Renault robi wygodne samochody, mimo że w żadnym wypadku nie można ich uznać za samochody luksusowe. Renault jest jedną z tych marek, które starają się zapakować jak najwięcej korzyści w stosunkowo przystępny pakiet. Dzięki temu cała filozofia marki jest całkiem sensowna i popularna zarówno wśród młodszych rodzin, jak i osób prywatnych.

Nie znajdziesz sztuczek technologicznych, takich jak aktywne zawieszenie, prawdziwe fotele masujące, wysokiej jakości szyta i przedłużona skóra lub drewniane wykończenia wewnątrz Renault, ale Renault nie próbuje być marką luksusową, co oznacza, że zamierzają zaoferować Ci dobre komfortowe doświadczenie całkowicie zgodne z ceną.

  Najczęstsze problemy z Renault Scenic

Kiedy Renault Austral pojawi się na rynku?

Renault Austral przychodzi do większości rynków na całym świecie w 2023 roku, co oznacza, że Austral jest obecnie robi drogę do rynku. Renault ma nadzieję sprzedać tonę tych, ponieważ Austral powinien reprezentować next-gen Renault z futurystycznym designem, dużo technologii i wydajne silniki hybrydowe.

Oznacza to, że Austral będzie prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym SUV-em w swoim segmencie, więc możemy się spodziewać, że na początku będzie się sprzedawał naprawdę dobrze.

Dlaczego Renault zaprzestało produkcji modelu Scenic?

Renault zaprzestało produkcji Scenica, ponieważ chcą go przeprojektować od podstaw. W związku z tym Scenic powróci w 2024 roku, ale tylko jako pełnoprawny pojazd elektryczny, ponieważ Renault ma również nadzieję na ponowne ułożenie całej swojej linii w celu uzyskania minimalnej emisji CO2.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z