Czy Jaguar F-Types drogie do utrzymania?

Utrzymanie Twojego Jaguara to świetny sposób, aby zapobiec kosztownym naprawom. Jaguar F-Types nie są drogie w utrzymaniu w ciągu pierwszych kilku lat, jeśli trzymać się z regularnym harmonogramem konserwacji.

Podobnie jak inne samochody, trzeba zmienić swój F-pace’s olej silnikowy, filtr, płyn hamulcowy, i kilka innych rzeczy, aby zapewnić, że pojazd działa sprawnie. Jednak koszty konserwacji wzrastają wraz z wiekiem samochodu lub gdy nie wykonujesz jej na czas.

Koszty utrzymania Jaguara F-Type

Koszty utrzymania Jaguara F-Type są zazwyczaj niskie w pierwszym roku eksploatacji. Ale zauważysz znaczny wzrost cen w miarę starzenia się samochodu. Ponieważ samochód pracuje w czasie, różne części staną się słabe i będą wymagały odmłodzenia. Dobrym przykładem jest rotacja kół. Być może nie trzeba będzie tego robić w pierwszym roku, ale potrzeba może pojawić się w drugim roku.

Najbardziej popularną konserwacją Jaguara F-Type jest wymiana oleju, której towarzyszy wymiana filtrów i inne drobne rzeczy. Należy pamiętać, że konserwacja może stać się kosztowną naprawą, jeśli nie zostanie wykonana na czas.

W ciągu pierwszych pięciu lat, prawdopodobnie wydasz około 8,000 dolarów na konserwację swojego Jaguara F-Type. Regularna konserwacja, którą należy przeprowadzać w modelu typu F obejmuje:
● Wymiana oleju
wymianę filtrów
Ustawienie kół lub rotacja opon
Przeglądy
Wymiana opon

Wymiana oleju

Większość typów Jaguara F wymaga wymiany oleju pomiędzy 7000 a 10 000 mil. Jednakże, możesz sprawdzić instrukcję obsługi swojego właściciela, aby uzyskać zalecenia producenta dotyczące terminu wymiany oleju i rodzaju oleju, który należy stosować. Należy pamiętać, że rozmiar silnika i rodzaj oleju decydują o tym, ile wydasz podczas wymiany oleju.

Olej w pełni syntetyczny jest zwykle droższy od konwencjonalnego, a silnik ośmiocylindrowy zużywa więcej oleju niż silnik czterocylindrowy. Mimo to spodziewaj się, że wydasz na to zadanie od 300 do 340 dolarów. Obejmuje to części i robociznę, z części jest około $260-$274 i pracy około $50-$70.

  Polestar vs Jaguar niezawodność - co jest lepsze?

Wymiana filtra

Filtr jest zazwyczaj wymieniany podczas wymiany oleju. Więc koszt jest dodawany razem z całkowitym kosztem robienia wymiany oleju. Jednakże, jeśli wykonujesz pracę samodzielnie, potrzebujesz tylko części. Filtry oleju są sprzedawane w cenie od 5 do 15 dolarów.

Wyrównanie kół lub rotacja opon

Ponieważ przednia część pojazdu przenosi większość jego ciężaru, istnieje prawdopodobieństwo, że przednie opony będą się szybko zużywać. Rotacja opon zapobiega nierównomiernemu zużyciu opon i wydłuża ich żywotność. Specjaliści zalecają, aby rotację opon przeprowadzać podczas każdej wymiany oleju.

Większość ludzi robi to co 5000 mil, lub generalnie między 3000 a 7000 mil, w zależności od częstotliwości jazdy. Warto jednak zapoznać się z instrukcją obsługi, w której znajdziesz informacje o tym, kiedy producent zaleca rotację kół. Wyrównanie kół w modelu F-Type może kosztować od 20 do 225 dolarów, w zależności od tego, ile kół obracasz i od stawki eksperta.

Kontrola pojazdu

Kontrola pojazdu polega na sprawdzeniu, jak sprawują się różne części samochodu. Podczas gdy kontrola może być wykonana raz w roku, większość profesjonalistów zaleca, aby zrobić jeden podczas każdej wymiany oleju. Można to zlecić specjaliście lub zrobić to samemu.

Koszt posiadania tego zrobić przez eksperta różni się od sklepu do sklepu, ale może być tak niskie, jak $ 15 do $ 30. Podczas tej kontroli należy sprawdzić następujące elementy:
● Poziom płynów.
Węże
Filtry powietrza
Pasy
Akumulator
Głębokość bieżnika
Ciśnienie w oponach

Wymiana opon

Niektórzy ludzie czekają z wymianą opon aż do momentu, kiedy ich F-Type się zepsuje. Jednak inni, gdy tylko wyczują, że tracą przyczepność lub opona nie działa już tak, jak powinna, decydują się na nowe opony. Koszt czterech opon to zazwyczaj wydatek rzędu 1000$ – 1600$, w zależności od marki.

  Jaguar XJR575 Niezawodność

Wymiana opon jest zazwyczaj konieczna po przejechaniu od 15 tys. do 70 tys. mil, w zależności od tego, na jakie opony się zdecydujemy. Opony letnie mają zwykle krótsze przebiegi z uwagi na miękką mieszankę gumy używaną w celu zwiększenia przyczepności.

Inne prace konserwacyjne, które wyglądają jak naprawy

Jeśli Twój F-Type ma specyficzny problem, prawdopodobnie będziesz musiał wydać pieniądze na konserwację, która wygląda jak naprawa. Na przykład, w modelu 2015 F-Type użytkownicy zauważyli usterki czujników parkowania. Są więc szanse, że nadal będziesz wydawać pieniądze na naprawę tego, jeśli nie wiesz, że to faktycznie wina producenta.

Maintenance estimation for a Jaguar F-Type

Zobaczmy, ile mógłbyś wydać na wymianę oleju, opon, geometrię kół i przeglądy Jaguara F-Type w ciągu 5 lat. Zauważ, że przeglądy te mogą odbywać się dwa razy w roku, w zależności od tego, jak często jeździsz.
Koszt utrzymania przez pięć lat dla Jaguara F-Type (części i koszty robocizny wliczone)
Rok pierwszy Rok drugi Rok trzeci Rok czwarty Rok piąty
Wymiana oleju (wraz z wymianą filtra) $280 (czasami, możesz tego nie potrzebować) $280 $280 $280 $280
Rotacja opon $300 $300 $320 $340 $360
Wymiana opon
Istnieje możliwość, że nie będzie potrzebna w pierwszym roku 1300$ (4 opony) – – 1500$
Inspekcja $200 $200 $220 $240 $260
Razem $780 $2080 $820 $860 $2400

Uwaga: powyższa ilustracja zakłada, że zmieniasz olej, obracasz koła, przeprowadzasz ogólną inspekcję co roku i wymieniasz opony raz na trzy lata. Należy również zrozumieć, że inspekcja nie obejmuje wymiany wadliwych części.

To po prostu pociąga za sobą tylko cenę za kontrolę, która w niektórych przypadkach może być wykonana przez Ciebie. Tak więc, szacunkowo, można wydać do 6940 dolarów w ciągu 5 lat, jeśli przeprowadzić konserwację, jak pokazano w powyższej tabeli. Jeśli to się podwoi, koszt utrzymania F-Type’a w ciągu 10 lat może wynieść od 13 880 do 15 000 dolarów.

  Porsche vs. Jaguar: Niezawodność

FAQs

Jak mogę zminimalizować koszty utrzymania mojego F-Type’a?

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie kosztów konserwacji jest samodzielne wykonywanie czynności konserwacyjnych. Na przykład przeglądy i wymiana oleju mogą być wykonywane przez Ciebie. Niektórzy potrafią nawet samodzielnie obracać koła. To automatycznie oznacza oszczędności na kosztach robocizny.

Nie powinieneś jednak próbować wykonywać tych czynności, jeśli nie jesteś uzdolniony mechanicznie. Możesz nie być w stanie dowiedzieć się, co należy zmienić podczas kontroli. Istnieje też prawdopodobieństwo, że nie wykonają Państwo zadania dobrze, a to może w dłuższej perspektywie kosztować Państwa więcej.

Jakie są najczęstsze czynności serwisowe w Jaguarze F-Type?

Jak w przypadku każdego innego samochodu, najczęstszą czynnością serwisową w modelu F-Type jest wymiana oleju wraz z wymianą filtrów. Zaleca się przeprowadzanie wymiany oleju co 7 tys. do 10 tys. mil, w zależności od rodzaju oleju i częstotliwości jazdy. Rotacja opon również jest przydatna, aby uniknąć nierównomiernego zużycia opon i wydłużyć ich żywotność.

Kiedy powinienem dokonywać napraw mojego F-Type’a?

Konserwacja, taka jak przegląd pojazdu, jest przeprowadzana rutynowo, aby sprawdzić stan pojazdu. W ten sposób można wykryć ewentualne usterki i naprawić je na czas, zanim wadliwy element uszkodzi inne podzespoły. Jeśli podczas przeglądu zauważymy wadliwe części, warto od razu przystąpić do naprawy.

W niektórych przypadkach, w miarę jazdy samochodem, osiągi mogą się zmniejszać, co powinno być sygnałem, że coś nie działa tak, jak powinno. Innym sposobem na wykrycie wadliwych elementów lub akcesoriów jest zapalenie się określonej kontrolki na desce rozdzielczej. Czasami można również wyczuć lub nawet usłyszeć pewne odgłosy dochodzące z pojazdu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z