Czy Jeep Cherokee to dobry samochód?

eep Cherokee

Jeep Cherokee jest jednym z najbardziej odważnych małych SUV-ów na rynku. Oferuje dużą przestrzeń ładunkową, doskonałe możliwości holowania, przestronną kabinę, wygodne fotele i przyzwoitą wydajność paliwową. Czy jednak Jeep Cherokee jest dobrym samochodem?

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Cherokee to przyjemny kompaktowy SUV. Jest idealny dla osób poszukujących małego samochodu terenowego o znakomitych możliwościach holowania i niskim zużyciu paliwa. Co więcej, ma doskonałą kabinę i dużą przestrzeń ładunkową. Mimo to, ma też kilka wad, takich jak słabe osiągi i niska niezawodność.

Historia Jeepa Cherokee

Jeep Cherokee jest jednym z kilku SUV-ów oferowanych przez Jeepa. Samochód ten był formalnie sprzedawany jako Jeep Wagoneer, ale zmienił nazwę na Jeep Cherokee. Nazwa samochodu pochodzi od plemienia Indian Cherokee z Ameryki Północnej.

Jeep produkuje Jeepa Cherokee od 1974 roku do chwili obecnej. Obecnie samochód jest w piątej generacji i na przestrzeni lat przeszedł wiele modyfikacji. Ma też większe rodzeństwo, określane jako Jeep Grand Cherokee, które jest większe i mocniejsze.

Cechy charakterystyczne Jeepa Cherokee

Wygląd

Jeep Cherokee nie jest najlepiej wyglądającym samochodem w swojej klasie, ale wygląda elegancko. Ponadto ma ładne wnętrze, ale dość wybrakowane w porównaniu z głównymi rywalami, takimi jak Hyundai Tucson i Volkswagen Tiguan. Należy pamiętać, że niektóre elementy wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego różnią się w zależności od wybranego przez kierowcę wariantu wyposażenia Cherokee.

Mimo że Jeep Cherokee nie jest tak przestronny jak jego rywale, ma większe nadwozie i wymiary. Jego rozstaw osi wynosi 106,5 cala, długość 182 cale, szerokość 73,2 cala, a wysokość 65,7 cala.

  Jeep Grand Wagoneer Niezawodność

Osiągi

To jeden z obszarów, w którym Jeep Cherokee ma braki. Jeep Cherokee jest dostępny w różnych wersjach wyposażenia, ale większość konkurentów przewyższa go osiągami. Podstawową wersją wyposażenia jest Jeep Cherokee Altitude, a najwyższą wersją jest Jeep Cherokee Limited 4X4. Inne popularne wersje to X, Latitude i Trailhawk.

Podstawowy Jeep Cherokee jest wyposażony w silnik V-6 o pojemności 3,2 litra, który osiąga maksymalną moc 271 KM i moment obrotowy 239 lb-ft. Z kolei wersja limitowana Jeepa Cherokee Limited jest wyposażona w silnik rzędowy o pojemności 2,4 litra, który osiąga moc 180 KM i moment obrotowy 171 lb-ft.

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Cherokee nie jest samochodem o najlepszych osiągach w swojej klasie. Samochody takie jak Honda CR-V, VW Tiguan i Mazda CX-5 radzą sobie znacznie lepiej.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeep Cherokee może i jest większy na zewnątrz niż większość jego rywali, ale w środku jest znacznie mniejszy. Na przykład, ma mniejszą przestrzeń ładunkową niż Honda CR-V i Ford Escape. Ponadto w kabinie panuje wrażenie ciasnoty z powodu małych okien i wysokich parapetów.

Po złożeniu tylnych siedzeń Jeep Cherokee oferuje łącznie 54,7 cala przestrzeni ładunkowej, co jest przyzwoitym wynikiem.

Oszczędność paliwa

Jednym z największych problemów związanych z posiadaniem samochodu typu SUV jest fakt, że zużywa on dużo paliwa. Nie dotyczy to jednak Jeepa Cherokee, ponieważ należy on do najbardziej paliwooszczędnych samochodów na rynku. Według klasyfikacji EPA osiąga on 19 miligramów na godzinę w mieście, 27 miligramów na autostradzie i 22 miligramy łącznie.

Biorąc pod uwagę, że Jeep Cherokee to samochód terenowy, jest on bardzo oszczędny. Dzięki temu użytkownicy zaoszczędzą trochę gotówki.

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk Niezawodność

Cena

Jeep Cherokee jest znacznie droższy niż większość jego konkurentów. Na przykład, podstawowa wersja Jeepa, Cherokee Altitude, kosztuje 31 500 USD, a najbardziej zaawansowana wersja, Cherokee Limited 4X4, kosztuje 40 400 USD.

Porównując tę kwotę z ceną Volkswagena Tiguana (27 600 USD) lub Hondy CR-V (27 580 USD), można stwierdzić, że Jeep Cherokee jest nieco droższy. Wręcz przeciwnie, te dwa samochody mają lepsze osiągi niż Cherokee.

FAQ

Jak niezawodny jest Jeep Cherokee?

Jeśli chodzi o niezawodność, Jeep nie wypada zbyt dobrze. Wiele agencji zajmujących się niezawodnością ocenia Jeepa Cherokee jako jeden z najmniej niezawodnych kompaktowych SUV-ów na rynku. Consumer Reports ocenia Jeepa Cherokee jako samochód o niezawodności poniżej średniej, natomiast J.D. Power ocenia ten sam samochód jako samochód o niezawodności nieco powyżej średniej.

Jaka jest różnica między Jeepem Cherokee a Jeepem Grand Cherokee?

Główną różnicą między Jeepem Cherokee a Jeepem Grand Cherokee jest ich wielkość. Jeep Grand Cherokee to średniej wielkości SUV, natomiast Jeep Cherokee to mały lub kompaktowy SUV. Ponadto, Grand Cherokee jest mocniejszy i droższy od Cherokee.

Czy Jeep Cherokee ma wiele problemów?

Jeep Cherokee ma kilka problemów, o których powinni wiedzieć jego właściciele lub zainteresowani nabywcy. Niektóre z nich to zgaśnięcie silnika, wycieki oleju silnikowego, problemy ze skrzynią biegów, nieprawidłowo działająca elektrycznie podnoszona klapa, problemy ze składanymi lusterkami, problemy z zawieszeniem i opóźniona zmiana biegów.

Jaki jest wysoki przebieg Jeepa Cherokee?

Wysoki przebieg Jeepa Cherokee to 150 000 mil lub więcej. Pomimo tego, że Jeep Cherokee jest mniej niezawodny niż większość jego rywali, samochód ten jest w stanie utrzymać się przez długi czas. Większość użytkowników poinformowała, że po przejechaniu ponad 150 000 mil zaczęły pojawiać się poważne problemy. Tak więc, jeśli samochód ten jest dobrze utrzymany, może służyć przez długi czas.

  Najczęstsze problemy z Jeep Cherokee

Który samochód jest lepszy – Jeep Cherokee czy Volkswagen Tiguan?

To zależy od tego, czego szukasz. Przede wszystkim, Jeep Cherokee jest nieco droższy od Volkswagena Tiguana. Z drugiej strony, Jeep Cherokee oferuje pełną przygód jazdę i jest lepszym samochodem terenowym. Mimo to, Tiguan ma bardziej przestronne i ekskluzywne wnętrze w porównaniu z Cherokee.

Jeśli chodzi o łatwość konserwacji, to Jeep Cherokee wygrywa. Mimo to Volkswagen Tiguan ma przestronniejsze wnętrze i większą przestrzeń ładunkową.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Cherokee jest jednym z najlepszych kompaktowych SUV-ów na rynku. Samochód jest przestronny, elegancki, luksusowy, ma dużo przestrzeni ładunkowej i znakomitą zdolność holowania. Co więcej, jest tańszy w utrzymaniu niż większość jego konkurentów.

Mimo to samochód ten nie jest niezawodny, ponieważ większość agencji ocenia jego niezawodność na poziomie poniżej średniej. Ponadto jest to jeden z najgorzej prowadzących się samochodów w swojej klasie, ponieważ konkurenci, tacy jak Honda CR-V, Range Rover Evoque i Volkswagen Tiguan, osiągają lepsze wyniki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z