Czy Jeep Compass to dobry samochód?

Jeep Compass

Jeep jest jedną z najbardziej szanowanych marek samochodów typu SUV na rynku. Producent ten produkuje jedne z najbardziej niezawodnych, trwałych i mocnych samochodów, które mogą pojechać wszędzie, niezależnie od terenu i pogody. Niemniej jednak, czy Jeep Compass jest dobrym samochodem?

Tak, Jeep Compass jest jednym z najlepszych kompaktowych SUV-ów typu crossover na rynku. Pomimo swoich rozmiarów, ta terenowa bestia ma przestronną kabinę i przestrzeń ładunkową, jest niezawodna i paliwooszczędna. Ma też różne wersje wykończeniowe, co pozwala różnym użytkownikom wybrać samochód odpowiadający ich potrzebom.

Przy wszystkich wyjątkowych cechach Jeepa Compassa, ma on również kilka problemów, o których powinni wiedzieć jego właściciele lub zainteresowani nabywcy. Na przykład, awaria TIPM, przeciekający dach, problemy z zawieszeniem, awaria łożysk kół i wiele innych.

Mimo że większość Jeepów jest zawodna, Jeep Compass jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Jeepa na rynku. Niektórzy z jego rywali to Volkswagen Tiguan, Ford Escape i Honda CR-V.

Historia Jeepa Compassa

Jeep Compass to kompaktowy crossover SUV produkowany przez firmę Fiat Chrysler Automobiles. Model ten został wprowadzony na rynek w 2007 roku i wcześniej był określany jako Jeep Patriot. Obecnie Jeep Compass doczekał się drugiej generacji.

Ponadto samochód występuje w różnych modelach podstawowych, takich jak Sport, Latitude, Altitude i Limited. Jest to 5-drzwiowy SUV typu crossover, który może pomieścić do pięciu osób. Samochód ten należy do tej samej kategorii co Jeep Cherokee, ale mają one wiele różnych cech.

Cechy Jeepa Compassa

Wygląd

Jeep Compass wygląda bardziej elegancko niż większość jego rywali, w tym Jeep Cherokee. Ten kompaktowy SUV ma bardzo atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Ponadto, wnętrze jest ekskluzywne i dobrze wyglądające, dzięki czemu jest bardzo wygodne. A dzięki dużej przestrzeni ładunkowej jest to jeden z najlepszych małych crossoverów na rynku.

  Jeep Grand Cherokee SRT Niezawodność

Osiągi

Jeep Compass nie jest samochodem o najlepszych osiągach na rynku. Ma jednak kilka wariantów, co pozwala użytkownikom wybrać samochód, który najlepiej spełni ich potrzeby. Najmniej wydajnym wariantem jest Jeep Compass Altitude FWD, natomiast najlepszym modelem jest Jeep Compass Trailhawk 4X4.

Podstawowy wariant, czyli Altitude FWD, jest wyposażony w silnik rzędowy o pojemności 2,4 litra i mocy maksymalnej 177 KM i momencie obrotowym 172 lb-ft. Z drugiej strony, najmocniejsza wersja wyposażenia, Trailhawk 4X4, również posiada podobne parametry techniczne. W odróżnieniu od podstawowej wersji wyposażenia ma on jednak napęd na cztery koła, a nie na przednie.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeep Compass może i jest kompaktowym SUV-em, ale jest wystarczająco przestronny, aby zapewnić komfort pięciu pasażerom. Ponadto, posiada najwyższej klasy kabinę wyposażoną w najnowsze funkcje i technologie. A jeśli jesteś miłośnikiem spędzania czasu na świeżym powietrzu lub lubisz dużo podróżować, samochód ma wystarczająco dużo miejsca w bagażniku, aby pomieścić bagaże.

Oszczędność paliwa

W przeciwieństwie do większości swoich rywali, Jeep Compass jest bardzo wydajnym samochodem. W ocenie EPA osiąga 22 mpg w mieście, 31 mpg na autostradzie i łącznie 25 mpg. W porównaniu z konkurencją, Jeep Compass jest bardzo wydajnym samochodem.

Cena

Cena Jeepa Compassa różni się w zależności od wersji wyposażenia i roku produkcji. Podstawowy model, czyli Jeep Compass Altitude FWD kosztuje około 31 700 USD, natomiast najwyższy poziom wyposażenia, Jeep Compass Trailhawk 4X4 kosztuje około 34 800 USD. Podsumowując, model ten jest sporo tańszy od większości swoich rywali.

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk Niezawodność

FAQ

Jak niezawodny jest Jeep Compass?

Jeep Compass jest jednym z najbardziej niezawodnych SUV-ów na rynku. Agencje zajmujące się niezawodnością, takie jak Consumer Report, przyznały mu ocenę 4 na 5, co jest świetnym wynikiem. Większość agencji ocenia go powyżej średniej, co jest rzadkością, ponieważ większość Jeepów plasuje się w okolicach średniej lub poniżej średniej.

Poza tym roczny koszt utrzymania tego samochodu wynosi 526 USD, czyli prawie tyle samo, ile wynosi średnia dla większości samochodów.

Jaki jest wysoki przebieg dla Jeepa Compassa?

Każdy Jeep Compass z przebiegiem ponad 150 000 mil ma wysoki przebieg. Dzieje się tak, mimo że w większości modeli Jeep Compass problemy pojawiają się już po przejechaniu 25 000 mil. Jeśli Jeep Compass jest właściwie konserwowany, poważne problemy z jego eksploatacją mogą pojawić się dopiero po przejechaniu 150 tys. mil. Niektóre z nich mogą nawet przekroczyć 200 tys. mil.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Compassem?

Jeśli jesteś właścicielem Jeepa Compassa lub zamierzasz kupić używany model, ważne jest, abyś znał niektóre problemy, z którymi możesz się spotkać po drodze. Typowe problemy, z którymi powinni się spotkać właściciele Jeepa Compassa, to przegrzewająca się przekładnia CVT, głośne hamulce, brak możliwości uruchomienia silnika, awaria TIPM i awaria łożyska koła.

Przed zakupem używanego Jeepa Compassa należy zidentyfikować niektóre z problemów, z którymi można się spotkać po drodze, aby uniknąć niespodzianek. Niemniej jednak, usuwanie problemów z Jeepem Compassem jest dość łatwe i niedrogie.

  Najczęstsze problemy z Jeep Grand Cherokee

Czy Jeep Compass jest samochodem 7-miejscowym?

Nie, Jeep Compass nie jest samochodem siedmiomiejscowym, lecz pięciomiejscowym. Jeśli chcesz Jeepa z 7 miejscami, musisz zdecydować się na Jeepa Grand Cherokee L. W tej chwili jest to jedyny model Jeepa, który ma 7 miejsc w standardzie. Mimo to Jeep planuje wprowadzić na rynek indyjski w czerwcu 2022 roku kolejny model siedmiomiejscowy – Jeep Meridian.

Który samochód jest lepszy – Jeep Cherokee czy Jeep Compass?

Zaskakująco, te dwa kompaktowe SUV-y crossover Jeepa należą do tej samej klasy. Konkurują z takimi samochodami jak Range Rover Evoque, Volkswagen Tiguan i Honda CR-V. Jednak model Compass jest bardziej kompaktowy i stylowy niż Cherokee. Z drugiej strony, Cherokee jest idealny do jazdy w terenie, ponieważ ma większą moc.

Ponadto, Jeep Cherokee jest nieco większy od Jeepa Compassa o 10 cali. Z drugiej strony, Jeep Compass ma dobre wnętrze i wygląda bardziej ekskluzywnie niż Jeep Cherokee.

Podsumowanie

Jeep Compass to dobry samochód dla osób poszukujących kompaktowego, niezawodnego i paliwooszczędnego terenowego SUV-a typu crossover. Ponadto ma przestronną kabinę, w której zmieści się nawet pięciu pasażerów, a jego doskonałe możliwości holowania sprawiają, że jest świetnym pojazdem do jazdy w terenie.

Podobnie jak większość samochodów, Jeep Compass ma jednak różne problemy, z którymi zainteresowani nabywcy powinni się zapoznać. Niektóre z nich to awaria TIPM, awaria łożysk kół, przeciekający dach i problemy z zawieszeniem. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra inwestycja, ponieważ może przemierzyć każde miejsce.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z