Czy Jeep Patriot to dobry samochód?

Jeep Patriot

Jeep Patriot to pięknie wyglądający kompaktowy crossover SUV o wyjątkowych osiągach i przestronnej kabinie. Ma przypominać Jeepa Grand Cherokee, ale w przeciwieństwie do niego jest dość tani w utrzymaniu.

Ponadto Jeep Patriot jest wysoki, ma doskonały prześwit i charakterystyczny dla marki Jeep grill. Niemniej jednak, jeśli szukasz mocnego terenowego SUV-a, Jeep Patriot nie jest jednym z tych samochodów. Podobnie jak większość samochodów, Jeep Patriot ma też kilka problemów, z którymi zainteresowani nabywcy powinni być gotowi się zmierzyć.

Mimo że Jeep Patriot jest oceniany jako samochód o niezawodności nieco powyżej średniej, jego utrzymanie jest tańsze. Roczne utrzymanie Jeepa Patriot będzie kosztować użytkownika około 596 dolarów. To taniej, biorąc pod uwagę, że wiele SUV-ów wymaga co najmniej 650 dolarów rocznego utrzymania.

Historia Jeepa Patriota

Jeep Patriot to kompaktowy SUV typu crossover produkowany przez firmę Jeep. Jest wyposażony w silnik z przodu z możliwością wyboru napędu na koła przednie lub wszystkie koła. Samochód ten zadebiutował w kwietniu 2006 roku na New York Auto Show. Pojazd ten był produkowany w latach 2007-2017.

Dodatkowo, Jeep Patriot oferowany jest z dwoma różnymi silnikami czterocylindrowymi i dwoma rodzajami skrzyni biegów do wyboru. Zainteresowani nabywcy mogą wybrać 5-biegową skrzynię manualną lub CVT. Natomiast osoby, które chcą mieć automatyczną skrzynię biegów, powinny wybrać model wyprodukowany po 2014 roku, ponieważ w 2014 roku producent dodał opcję 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Cechy Jeepa Patriota

Wygląd

Pod względem wyglądu Jeep Patriot nie należy do najlepiej wyglądających kompaktowych SUV-ów typu crossover na rynku. Mimo to, nadal wygląda dobrze i ma przyzwoite wnętrze. Niektóre z cech, którymi może się pochwalić, to 16-calowe felgi aluminiowe, kierownica pokryta winylem, przyciemniane szyby i składane tylne kanapy.

  Częste problemy z samochodem Jeep Gladiator

Osiągi

Jeep Patriot jest oferowany w trzech różnych modelach: Sport, Latitude i Limited. Wariant sport jest samochodem o najmniejszych osiągach, zaraz za nim plasuje się wariant Latitude. Wariant limited jest natomiast modelem o najlepszych osiągach. Niektóre z różnic między tymi modelami to rozmiar kół i moc silnika.

Patriotem o najlepszych osiągach jest Patriot High Altitude z silnikiem rzędowym o pojemności 2,4 litra i mocy maksymalnej 172 KM i momencie obrotowym 165 lb-ft. Z drugiej strony, Patriot jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik rzędowy-4 o mocy maksymalnej 158 KM i momencie obrotowym 141 lb-ft.

Komfort i bezpieczeństwo

Jeep Patriot nie jest zbyt dużym samochodem. Mimo to jest bardzo wygodny, ponieważ może pomieścić do pięciu osób. Ponadto, jest wyposażony w pięcioro drzwi. Kilku użytkowników skarżyło się jednak, że samochód ma niewielką przestrzeń bagażową, co może nie sprzyjać długim podróżom lub osobom, które chcą przewozić dużo bagażu.

Samochód ma w sumie 23 stopy sześcienne. Po złożeniu drugiego rzędu przestrzeń bagażowa wynosi 46 stóp sześciennych. Po złożeniu wszystkich siedzeń ma 53,5 stopy sześciennej. Jest to całkiem przyzwoity wynik, ale nie tak duży jak u większości konkurentów.

Efektywność paliwowa

Większość SUV-ów nie jest paliwooszczędna. Jeep Patriot jest jednak bardzo oszczędny. Posiada znakomity wynik wg EPA: 23 miligramy w mieście, 30 miligramów na autostradzie i 25 miligramów łącznie. Należy pamiętać, że im bardziej zaawansowana wersja wyposażenia, tym mniejsza oszczędność paliwa.

  Jeep Grand Cherokee SRT Niezawodność

Dlatego najbardziej paliwooszczędnym modelem Jeepa Patriot jest Sport FWD, a najmniej paliwooszczędnym wariantem jest Patriot High Altitude 4X4. Ten ostatni ma wskaźnik EPA wynoszący 20 mpg w mieście, 25 mpg na autostradzie i 22 mpg łącznie.

Cena

Jest to jeden z najtańszych kompaktowych SUV-ów na rynku. Co więcej, jest bardzo tani w utrzymaniu. Cena różni się jednak w zależności od kupowanego wariantu. Za wariant sportowy trzeba będzie zapłacić około 19 000 USD, a za wariant High Altitude około 27 900 USD.

FAQ

Dlaczego Jeep Patriot został wycofany z produkcji?

Ten SUV typu crossover został wycofany z produkcji, ponieważ nie sprzedawał się dobrze. Mimo że samochód był przyzwoity, z dobrymi osiągami i tani, brakowało mu wielu technologii. W rezultacie wiele osób uznało go za nieatrakcyjny, ponieważ Jeep nie zrobił prawie nic, aby udoskonalić technologię w tym samochodzie.

Gdy porównamy Jeepa Patriota z jego rywalami, okaże się, że byli oni znacznie bardziej zaawansowani i dysponowali lepszymi technologiami. Na przykład Honda CR-V i Subaru Forester.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Patriot?

Jeep Patriot jest bardzo niezawodnym samochodem i nie odnotowuje wielu problemów. Niemniej jednak, ma on również kilka typowych problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Należą do nich problemy z elektryką, skrzynią biegów, rdza, awaria przegubów kulowych, przedwczesna awaria przekładni CVT i problemy z silnikiem.

Jak szybki jest Jeep Patriot?

Jeep Patriot 2017 jest najszybszym samochodem z tej linii. W przeciwieństwie do starszych modeli, które potrzebowały 10,7 sekundy, aby przyspieszyć od 0 do 60, ten samochód potrzebuje zaledwie 8,2 sekundy. Ponadto jego prędkość maksymalna wynosi 126 mil na godzinę, w porównaniu do poprzednika, który osiągał 112 mil na godzinę.

  Jeep Patriot Niezawodność

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Jeepa Patriota?

Jeep Patriot 2017 wyróżnia się jako najbardziej niezawodny rok modelowy. W przeciwieństwie do większości swoich poprzedników, samochód ten zgłasza mniej problemów, mimo że jest bardziej zaawansowany technologicznie. Z kolei najmniej niezawodnym rokiem modelowym Jeepa Patriot jest model 2008. Ten samochód ma wiele problemów, które zmuszą Cię do spędzenia większej ilości czasu w garażu i wydania większej ilości pieniędzy.

Po jakim czasie w Jeepie Patriot zaczynają pojawiać się problemy?

Niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy już po przejechaniu 40 mil. Jeśli więc chcesz, aby Twój samochód miał mniej problemów lub wytrzymał ponad 200 000 mil, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Ponadto należy przestrzegać dobrych nawyków jazdy. Niezależnie od tego, większość Jeepów Patriotów zaczyna mieć problemy po przejechaniu 100 000 mil.

Podsumowanie

Jeep Patriot nie jest idealnym SUV-em, ale jest jednym z najlepiej używanych SUV-ów Jeepa, jakie można kupić. Zawdzięcza to swoim znakomitym osiągom, świetnej kabinie i niskiemu zużyciu paliwa. Jak większość samochodów, również ten pojazd ma swoje problemy, do których należą problemy z silnikiem, skrzynią biegów i układem elektrycznym.

Podsumowując, jest to wyjątkowy samochód, który będzie służył bardzo długo, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. Co więcej, jest tańszy w utrzymaniu, ale nie nadaje się do jazdy w terenie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z