Czy Kia EV6 to dobry samochód?

Kia EV6

Kia EV6 to pierwszy całkowicie elektryczny samochód od Kia. Kia jest znana z tworzenia jednych z najbardziej niezawodnych i niezawodnych samochodów na rynku. Ale czy Kia EV6 jest dobrym samochodem?

Tak, Kia EV6 to świetny samochód, jeśli szukasz przestronnego, stylowego, wydajnego, wygodnego, bezpiecznego, niezawodnego i niedrogiego w pełni elektrycznego kompaktowego crossovera SUV. Wręcz przeciwnie, może nie być tak atrakcyjna dla osoby szukającej luksusowego, wysoce zaawansowanego i dużego SUV-a.

Historia Kia EV6

Kia EV6 to akumulatorowo-elektryczny kompaktowy crossover SUV. Jest produkowany przez firmę Kia i jest w produkcji od 2021 roku do chwili obecnej. Poza tym jest to pierwszy całkowicie elektryczny pojazd Kia i jest oparty na Electric Global Modular Platform (E-GMP), który jest podobny do Hyundai Ioniq 5.

Ponadto, Kia EV6 należy do pierwszego modelu, który zostanie nazwany zgodnie z nową nomenklaturą zaprojektowaną dla linii samochodów elektrycznych Kia, która będzie obejmować zakres od EV1 do EV9. Co więcej, Kia EV6 została uznana za europejski samochód roku 2022.

Cechy Kia EV6

Wygląd

Kia EV6 wygląda spektakularnie i stylowo. Dzięki takim cechom jak elegancki przedni grill, zlicowane klamki drzwi, matowo czarne akcenty zewnętrzne, 19-calowe felgi, tylne światła LED, tylny spojler i eleganckie, elektrycznie składane lusterka boczne. Jest to jeden z najlepiej wyglądających samochodów w swojej klasie.

Oprócz tego, że ma ładne wnętrze, z zewnątrz również wygląda znakomicie, a do tego posiada podwójną 12,3-calową panoramiczną łączność, Apple CarPlay, 6-głośnikowy system audio, dwustrefową automatyczną kontrolę klimatu, pochylaną i teleskopową kolumnę kierownicy, bezprzewodową ładowarkę do telefonu i 5 portów USB.

  Kia Sorento Niezawodność

Kia EV6 ma rozstaw osi 114,2 cala, długość 184,8 cala, szerokość 74,4 cala i wysokość 61,0 cala. Należy pamiętać, że niektóre opcje wykończeniowe mają różne długości, szerokości i wysokości. Na przykład, Kia EV6 GT ma wysokość 60,8 cala.

Osiągi

Podczas gdy Tesla oferuje jedne z najlepiej działających all-elektrycznych SUV-ów, Kia EV6 nie jest daleko. To dlatego, że ma różne poziomy wykończenia do wyboru z różną wydajnością. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze osiągi, rozważ wybór modelu Kia EV6 GT. Ten samochód dostarcza aż 576 KM, a przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje zaledwie 3,2 sekundy.

Z kolei trim podstawowy, czyli lekki trim z mniejszą baterią dostarcza do 167 KM. Na dodatek przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje ponad 4,5 sekundy.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Dzięki łącznej przestrzeni w kabinie wynoszącej 103 stopy sześcienne, Kia EV6 jest dość przestronnym samochodem. Może pomieścić do pięciu pasażerów i ma przyzwoitą, ale nie wielką przestrzeń bagażnika. To dlatego, że pochodzi z łącznej 28 stóp sześciennych przestrzeni za tylnymi siedzeniami i 54 stóp sześciennych przestrzeni, gdy tylne siedzenia są złożone. I choć pod przednim bagażnikiem jest miejsce, to nie jest ono tak ogromne jak u większości jego rywali.

Bezpieczeństwo

Kia EV6 może nie być tak bezpieczna jak Tesla lub Mercedes, ale jest również wyposażona w garść funkcji bezpieczeństwa. Posiada kilka technologii wspomagających kierowcę, w tym automatyczne światła drogowe i automatyczne hamowanie awaryjne. Inne oferowane funkcje bezpieczeństwa to standardowy tempomat adaptacyjny, asystent utrzymania pasa ruchu, standardowy system monitorowania martwego pola i system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu.

  Czy Kia Seltos to dobry samochód?

Zasięg i wydajność

Kia EV6 dostępna jest z dwoma wariantami baterii: małym pakietem 58,0-kWh oraz większym pakietem 77,4-kWh. Mniejszy pakiet oferuje zasięg wg EPA do 232 mil, natomiast większy akumulator oferuje zasięg do 310 mil. Jeśli jednak wybierzemy wyczynowy model Kia EV6 GT, otrzymamy 206 mil.

Cena

Kia EV6 jest oferowana w tym samym przedziale cenowym, co jej konkurenci. Podstawowy trim, który jest lekkim modelem idzie za około 43.000 dolarów, podczas gdy high-performance trim, który zdarza się być GT idzie za około 69.000 dolarów.

FAQ

Czy warto kupić Kia EV6?

Tak, warto kupić Kia EV6. Dzięki znakomitemu zasięgowi, nowoczesnym funkcjom, przestronnej kabinie, wygodnym fotelom, wydajności i eleganckiemu wyglądowi zewnętrznemu. Dodatkowo samochód ten jest tani w utrzymaniu, szybki i daje wiele radości z jazdy. Jeśli jednak szukasz niedrogiego samochodu, Kia EV6 nie jest tak przystępna w porównaniu do swoich rywali.

Jak szybka jest Kia EV6?

Moc i trakcja tworzona przez dwusilnikowy system EV6 GT z napędem na wszystkie koła umożliwiają naprawdę genialne osiągi. Kia EV6 GT może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3,2 sekundy. Co więcej, Kia EV6 zwiększyła swoją prędkość ze 114 mph do 161 mph. Jest to jeden z najlepszych całkowicie elektrycznych kompaktowych crossoverów SUV.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia EV6?

Przed zainwestowaniem w Kia EV6, ważne jest również, aby znać niektóre z powszechnych problemów, które napotkasz po drodze. Niektóre z powszechnych problemów z Kia EV6 to problemy z widocznością, problemy z hamowaniem, problemy strukturalne, wyzwania związane z przednią szybą, problemy z jazdą na jednej pedale i odrzucenia przez dealerów Kia.

  Kia Forte Koup Niezawodność

Jak długo wytrzymuje bateria Kia EV6?

Kia EV6 jest wyposażona w jeden z najlepszych akumulatorów na rynku. Po pełnym naładowaniu, Kia EV6 wytrzyma do 310 mil. Jednak nie wszystkie wersje wyposażenia pokryją te kilometry, ponieważ niektóre wersje wyposażenia wykorzystują więcej energii z baterii niż inne. Przy odpowiedniej konserwacji bateria Kia EV6 wytrzyma co najmniej 40 000 mil.

Który model Kia EV6 jest najlepszy?

Kia EV6 występuje w różnych opcjach wykończeniowych. Należą do nich: lekki, wiatr, wiatr AWD, GT-Line, GT-Line AWD i GT. Jeśli zależy Ci na najbardziej wydajnej opcji trim, to najlepszy jest wariant GT. Produkuje maksymalnie 576 KM i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3,2 sekundy.

Przeciwnie, jeśli chcesz najlepszy zasięg i wydajność, Kia EV6 wiatr AWD trim. Ta opcja trymu pochodzi z podwójnym silnikiem i produkuje łącznie 320 KM.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Kia EV6 jest wśród najlepszych all-elektrycznych kompaktowych crossover SUV na rynku. Ten samochód jest stylowy, przestronny, wydajny, nowoczesny, bezpieczny i z doskonałym zasięgiem. Ale jak zwykle, to również pochodzi z kilku problemów do czynienia z, choć większość z nich drobny. Pomimo praktyczności, ten samochód pochodzi z ograniczoną przestrzenią bagażnika i system infotainment nie jest tak nowoczesny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z