Czy Kia Seltos to dobry samochód?

Kia Seltos

Kia Seltos to jeden z najnowszych modeli marki Kia. Podobnie jak inne SUV-y marki Kia, również Kia Seltos jest niezawodna, przestronna, wygodna i trwała. Ale czy Kia Seltos jest dobrym samochodem?

Tak, Kia Seltos jest dobrym samochodem. To dlatego, że jest niezawodny, przestronny, niedrogi, mocny, bezpieczny i pojemny. Z drugiej strony, niektórzy mogą uznać go za nieprzyjemny, jeśli szukają dużego, zaawansowanego, szybszego i luksusowego SUV-a.

Historia Kia Seltos

Jak wspomniano wcześniej, Kia Seltos to jeden z najnowszych modeli SUV-ów Kia na rynku. Samochód ten jest w produkcji od 2019 roku do chwili obecnej. Pierwszy rok modelowy przeznaczony był na rynek bliskowschodni, czyli Kia Seltos 2020. Natomiast pierwszy rok modelowy przeznaczony na rynek północnoamerykański to Kia Seltos z 2021 roku.

Kia Seltos to subkompaktowy crossover SUV w trzech odmianach. Jest większy od Kia Soul, Stonic i Sonet, ale całkiem mniejszy od Kia Sportage. Oprócz posiadania różnych odmian, Kia oferuje również różne silniki, w tym 1,4-litrowy Smartstream G1.4 T-GDi I4, 1,5-litrowy, 1,6-litrowy i 2,0-litrowy Nu MPi I4.

Cechy Kia Seltos.

Wygląd

Kia Seltos posiada elegancki wygląd zewnętrzny i wygodne wnętrze. Nadwozie jest odważne, nowoczesne i ma muskularny wygląd. Niektóre z godnych uwagi cech zewnętrznych to enigmatyczna kratka z tygrysim nosem, projektor LED, 17-calowe felgi, chromowana listwa, zintegrowany spojler i relingi dachowe.

Wnętrze Kia Seltos jest również dobrze wykonane z doskonałych materiałów, które sprawiają, że jest wygodne i klasyczne. Niektóre z godnych uwagi elementów wnętrza to ogromny 10,25-calowy dotykowy system infotainment, 7-calowy wyświetlacz cyfrowy, skórzana tapicerka, przednie wentylowane fotele, 8-głośnikowy system dźwiękowy BOSE oraz sterowany głosem elektroniczny szyberdach.

  Kia Forte Niezawodność

Kia Seltos ma rozstaw osi od 102,8 do 104,3 cala, długość od 169,9 do 172,8 cala, szerokość 70,9 cala i wysokość od 63,0 do 64,8 cala.

Wydajność

Jeśli szukasz subkompaktowego SUV-a o wysokich osiągach, Kia Seltos nie jest najlepszą opcją. Mimo to, samochód ten osiąga znakomite wyniki w porównaniu z większością swoich rywali. Samochód będzie działał inaczej w zależności od opcji silnika, którą wybierzesz.

Na przykład, 2023 Seltos S IVT FWD jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik rzędowy 4, który dostarcza do 146 KM i 132 lb-ft momentu obrotowego. Jeśli jednak zależy Ci na wariancie o najlepszych osiągach, możesz zdecydować się na Kia Seltos GTX Plus z 2023 roku.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Kia Seltos jest bardzo praktycznym samochodem, ponieważ może pomieścić nawet pięć osób. Poza tym, kabina jest przestronna i wygodna. Dodatkowo posiada dużo miejsca w bagażniku, ponieważ ma on łącznie 26,6 stóp sześciennych przestrzeni, którą można zwiększyć do 62,8 stóp sześciennych przestrzeni po złożeniu tylnych siedzeń. Dlatego Seltos jest wspaniałym SUV-em do pokonywania długich dystansów.

Bezpieczeństwo

Jednym z punktów sprzedaży Kia Seltos są najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa, w które wyposażony jest ten samochód. Ten SUV jest wyposażony w ABS & Driveline Traction Control, blind-spot collision-avoidance assist-rear, lane keep assist system, collision mitigation, and electronic stability control.

Wydajność paliwowa

Kia Seltos jest bardzo wydajnym samochodem, ponieważ ma ocenę EPA 29 mpg w mieście, 35 mpg na autostradzie i łączną 31 mpg. Samochód nie będzie więc zużywał dużo paliwa jak większość jego konkurentów.

  Kia Sorento Niezawodność

Cena

Jeśli szukasz niezawodnego, praktycznego, wydajnego, wygodnego i niedrogiego subkompaktowego crossovera SUV, Kia Seltos jest niezłą opcją. W zależności od wariantu, który wybierzesz, możesz być zmuszony zapłacić od 24 000 do 28 000 dolarów.

FAQ

Czy warto kupić Kia Seltos?

Tak, Kia Seltos jest warta zakupu. To dlatego, że jest niedrogi, wydajny, przestronny, wysoce zaawansowany, wygodny i wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa. Poza tym, samochód ten jest niezawodny i praktyczny. Jeśli jednak szukasz luksusowego, dużego i szybkiego SUV-a, to nie jest to samochód dla Ciebie.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Seltos?

Kia Seltos to jeden z najlepszych kompaktowych crossoverów SUV na rynku. Jest niedrogi, wydajny i praktyczny. Niemniej jednak, przychodzi również z kilkoma problemami, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z tych problemów są związane z silnikiem, zawieszeniem, skrzynią biegów i układem elektrycznym.

Jeśli Twoja Kia Seltos doświadcza jednego z powyższych problemów, powinieneś naprawić go na czas, aby uniknąć dalszych uszkodzeń i kosztownej naprawy.

Jak szybka jest Kia Seltos?

Kia Seltos jest całkiem szybkim samochodem. Jego maksymalna prędkość wynosi 125 mil na godzinę. Przy tym przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje tylko 8,6 sekundy. Podczas gdy ten samochód jest wyposażony w dwie opcje silnikowe, ta zdolność jest oczekiwana od obu silników. Dotyczy to standardowych opcji silnika o pojemności 2,0 litra i 1,6 litra.

Jaki jest wysoki przebieg dla Kia Seltos?

Jest to dość trudne pytanie, ponieważ Kia Seltos nie są na rynku od dawna. Niemniej jednak, gdy porównasz niezawodność Kia Seltos z innymi podobnymi SUV-ami od Kia, takimi jak Kia Soul i Kia Sportage, powinieneś oczekiwać, że będzie on trwał przez jakiś czas przed rozwinięciem poważnych problemów.

  Najczęstsze problemy z Kia Seltos

W rezultacie, wysoki przebieg dla Kia Seltos powinien wynosić około 120.000 mil. Zauważ, że będzie to również zależało od roku modelowego i wariantu.

Jaki jest najlepszy wariant Kia Seltos?

Najlepszym wariantem Kia Seltos jest Kia Seltos GTX Plus. Jest to najlepiej sprzedający się wariant, ponieważ jest wyposażony w najlepsze funkcje bezpieczeństwa. Jest to również jeden z najlepiej sprzedających się wariantów Kia Seltos na rynku. Jeśli jednak chcesz uzyskać świetny stosunek jakości do ceny, rozważ zdobycie Kia Seltos HTK.

Kia Seltos HTK posiada mocny silnik, doskonałą przestrzeń z tyłu, cichą kabinę, dużą powierzchnię bagażnika i kilka najnowszych technologii.

Bottom line

Kia Seltos to doskonały samochód dla osób poszukujących pięknego, kompaktowego, wydajnego, pojemnego, niedrogiego, praktycznego i niezawodnego kompaktowego SUV-a. Ale jak można się spodziewać, Kia Seltos ma też pewne wady, z którymi można sobie poradzić w odpowiednim czasie, aby uniknąć kosztownych napraw w dłuższej perspektywie.

Ogólnie rzecz biorąc, Kia Seltos jest niedrogim i niezawodnym samochodem. Pochodzi również z najnowszych technologii i jest to miły samochód rodzinny, ponieważ ma dużo miejsca w kabinie i przestrzeni ładunkowej. Wystarczy zapewnić, aby utrzymać go prawidłowo dla niego trwać i służyć lepiej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z