Czy Kia Sorento to dobry samochód?

Kia Sorento

Kia Telluride jest idealna dla osób, które chcą przestronnego SUV-a średniej wielkości z dużym potencjałem holowniczym. Z drugiej strony, Kia Sorento jest idealny dla tych, którzy pragną paliwooszczędnego SUV-a średniej wielkości. Ale czy Kia Sorento to dobry samochód?

Tak, Kia Sorento jest dobrym samochodem dla tych, którzy pragną potężnego, niezawodnego, wydajnego, wygodnego i niedrogiego SUV-a średniej wielkości. Z drugiej strony, nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą dużego, luksusowego, praktycznego i wysoce zaawansowanego SUV-a średniej wielkości.

Historia Kia Sorento

Kia Sorento to średniej wielkości crossover SUV produkowany przez firmę Kia. Ten SUV jest w produkcji od 2002 roku do chwili obecnej. Pierwsze Kia Sorentos charakteryzuje się podwoziem typu body-on-frame. Niemniej jednak, zostało to zmienione w 2009 roku, kiedy wszystkie modele Kia Sorento zaczęły posiadać podwozie typu unibody.

Co więcej, Kia Sorento posiada różne układy, w tym napęd na przednie koła, napęd na tylne koła i napęd na wszystkie koła. Niektóre z popularnych silników oferowanych w różnych modelach Kia Sorento są 2,4 litra Sirius II I4, 3,3 litra Lambda V6 i 3,8 litra Lambda V6.

Do tej pory Kia miała cztery różne generacje. Pierwsza generacja została wykonana w latach 2002-2009, druga generacja od 2009 do 2014, trzecia generacja od 2014 do 2020, ad czwarta generacja od 2020 do chwili obecnej.

Features of the Kia Sorento

Wygląd

Kia Sorento jest pięknie zaprojektowany i bardzo atrakcyjny dla oka. Co więcej, jest wyposażony w wiele najwyższej klasy cech zewnętrznych, które sprawiają, że wyróżnia się na tle konkurencji. Niektóre z fantastycznych cech zewnętrznych to 19-calowe, maszynowo wykończone felgi aluminiowe, lakier bezbarwny, klamki drzwi w kolorze nadwozia, głęboko przyciemniane szyby, reflektory automatyczne i światła hamowania LED.

  Kia Forte Niezawodność

Wnętrze jest również bardzo imponujące, ponieważ jest wyposażone w różne nowoczesne elementy. Niektóre z nich to 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, 10,3-calowy dotykowy system infotainment, podgrzewana skórzana kierownica, podsufitka z pełnej tkaniny i wiele innych.

Kia Sorento ma rozstaw osi 110,8 cala, długość 189,4 cala, szerokość 74,8 cala i wysokość 66,7 cala.

Osiągi

Osiągi Kia Sorento mogą się różnić w zależności od wybranej opcji trim. Kia Sorento ma w sumie 11 opcji trim, przy czym LX jest bazowym trimem, natomiast X-Line SX Prestige jest trimem o najlepszych osiągach. Oferują również trym SX-P PHEV, który jest samochodem hybrydowym.

Kiedy wybierzesz trim o wysokiej wydajności, spodziewaj się, że otrzymasz do 281 KM, produkowane przez turbodoładowany 2,5-litrowy silnik 4-cylindrowy. Natomiast model podstawowy wyposażony jest w 2,5-litrowy silnik 4-cylindrowy, który dostarcza do 191 KM.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jak stwierdzono wcześniej, Kia Sorento jest całkiem wygodna i przestronna. Pasażerowie w pierwszym i drugim rzędzie będą bardzo wygodni. Jednak dorośli pasażerowie w trzecim rzędzie nie będą już tak wygodni. Poza tym nie charakteryzuje się dużą ilością miejsca w bagażniku z tyłu, co czyni go mniej korzystnym od Kia Telluride. Ma on w sumie 13 stóp sześciennych przestrzeni, ale można ją zwiększyć poprzez złożenie foteli w trzecim rzędzie.

Bezpieczeństwo

Kia zapewnia jedne z najbezpieczniejszych SUV-ów na rynku. Kia Sorento nie jest tu wyjątkiem. Ten średniej wielkości crossover SUV jest wyposażony w wiele znakomitych standardowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak asystent utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenie przed kolizją, asystent śledzenia pasa ruchu, kamera cofania, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne do przodu i wiele innych.

  Kia Sedona Niezawodność

Wydajność paliwowa

Znalezienie wydajnego i dużego SUV-a nie jest łatwe. Jednak Kia Sorento radzi sobie dobrze, ponieważ jest przestronna i wydajna. Posiada ocenę EPA na poziomie 24 mpg w mieście i 29 mpg na autostradzie. To lepiej niż większość jego konkurentów, takich jak Hyundai Palisade i Jeep Grand Cherokee.

Cena

Kia Sorento jest niedrogi, ponieważ oferuje wyjątkowe cechy za mniej. Model podstawowy idzie za około 37,885 dolarów, podczas gdy jego konkurenci, tacy jak Hyundai Palisade iść za 36,545 dolarów, a Jeep Grand Cherokee za 40,120 dolarów. Cena jest więc całkiem uczciwa.

FAQ

Jak szybka jest Kia Sorento?

Kia Sorento jest oferowana z różnymi opcjami silnikowymi. W związku z tym różne opcje wykończeniowe mogą mieć różne osiągi. Niemniej jednak najszybszy trim Kia Sorento produkuje maksymalnie 281 KM. Na dodatek potrafi przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 7,6 sekundy. Dodatkowo jego prędkość maksymalna wynosi 127 mph.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Sorento?

Kia Sorento to uroczy, przestronny i niezawodny średniej wielkości crossover SUV. Ale jak większość samochodów, Kia Sorento również przychodzi z kilkoma problemami. Niemniej jednak, powszechne problemy z Kia Sorento to awaria silnika, utrata mocy, szarpanie podczas zmiany biegów, wadliwe klamki drzwi, przepalenie reflektorów i głośna klimatyzacja.

Który rok modelowy Kia Sorento jest najmniej niezawodny?

Kia Sorento ma w ofercie wiele niezawodnych i fascynujących modeli. Niemniej jednak, niektóre modele są bardzo problematyczne i należy ich unikać za wszelką cenę. Niektóre z tych lat modelowych obejmują lata modelowe 2004, 2006, 2013 i 2014. Samochody te zazwyczaj mają problemy takie jak awaria silnika, problemy z poduszkami powietrznymi, problemy elektryczne i problemy ze światłami.

  Najczęstsze problemy z Kia Stinger

Czy Kia Sorento jest dobrym kierowcą codziennym?

Tak, Kia Sorento jest dobrym kierowcą codziennym w porównaniu do większości samochodów w swojej klasie. To dlatego, że jest łatwy w utrzymaniu i oszczędny w zużyciu paliwa. Kia Sorento pochodzi z oceny EPA 24 mpg w mieście i 29 mpg na autostradzie. Większość jego rywali zużywa więcej paliwa i jest droższa w utrzymaniu.

Jeśli jednak szukasz idealnego średniej wielkości SUV-a do jazdy po mieście, to nie jest to idealny samochód dla Ciebie. To dlatego, że jest dość duży, co może sprawić, że parkowanie będzie nieco trudne. Dodatkowo, nie będzie łatwo manewrować w ruchu ulicznym.

Wnioski

Kia Sorento zapewnia dobry stosunek jakości do ceny. Dzięki przestronnemu i efektownemu wnętrzu, doskonałej wydajności paliwowej i eleganckiej stylistyce. Jest również niezawodny i niedrogi. Ale jak można się spodziewać, Kia Sorento przychodzi również z kilkoma powszechnymi problemami, które użytkownicy powinni obsługiwać w odpowiednim czasie, aby samochód był trwały.

Poza tym, istotne jest, aby wybrać rok modelowy Kia Sorento z mniejszą ilością problemów, ponieważ nie wszystkie lata modelowe są niezawodne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z