Czy któryś z samochodów kompaktowych ma napęd na wszystkie koła?

Systemy napędu na wszystkie koła zostały wprowadzone w latach 80. i od tego czasu coraz więcej samochodów jest oferowanych z napędem na wszystkie koła w standardzie lub jako opcja. Dotyczy to samochodów kompaktowych, średniej wielkości, dużych, supersamochodów, SUV-ów wszystkich kształtów i rozmiarów, a nawet minivanów.

W związku z tym wiele samochodów kompaktowych oferuje najnowocześniejsze systemy napędu na wszystkie koła w niemal każdej kategorii cenowej. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem hatchbacka, sprawdź Mazdę 3, jeśli jednak chcesz czegoś bardziej wyjątkowego, sprawdź Audi A3 Quattro.

Kompaktowe sedany, takie jak Subaru Impreza są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła, co czyni je świetną propozycją. Niemniej jednak, najlepsze hatchbacki z napędem na wszystkie koła to Audi A4 Quattro, nowy Mercedes klasy C 4Matic oraz BMW serii 3 xDrive.

Najlepszym kompaktowym SUV-em/crossoverem z napędem na wszystkie koła w przystępnej cenie jest Hyundai Tucson, ale jeśli chcesz bardziej luksusowego kompaktowego SUV-a z napędem na wszystkie koła, koniecznie sprawdź Porsche Macan.

Mazda 3

Mazda 3 jest obecnie jednym z najbardziej niezawodnych hatchbacków na rynku, a jeśli do tego dołoży się pięknie wyglądające nadwozie i wnętrze, to wydaje się, że Mazda 3 jest bardzo kuszącą propozycją. Warto wspomnieć, że Mazda 3 nie jest standardowo wyposażona w napęd na wszystkie koła, a jeśli chcesz go mieć, będziesz musiał dopłacić 1400 dolarów.

Mazda 3 jest fabrycznie wyposażona w wiele przydatnych rozwiązań technologicznych i z zakresu bezpieczeństwa, ale jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanym technicznie wyposażeniu, będziesz musiał zdecydować się na wyższy model. Mimo to, trudno zarzucić nowej Maździe 3, gdyż jest to jeden z najlepszych hatchbacków na rynku.

Audi A3 Quattro

Nowe Audi A3 Quattro to największy krok naprzód w stosunku do poprzedniego modelu, jeśli chodzi o design i technologię, ale wiele osób uważa, że nowe A3 nie jest tak dobrze zbudowane jak stare. Jeśli jesteś jednym z nich, ostatnia generacja A3 jest nadal uroczy hatchback premium.

  Skąd mam wiedzieć, że mój akumulator hybrydowy umiera?

Jeśli jednak chcesz najnowszego i najbardziej zaawansowanego, nowe A3 nie pozostawia wiele do życzenia. A3 nie jest również standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła, a będziesz musiał zapłacić aż 3000 dolarów, jeśli chcesz system napędu na wszystkie koła, ale powinieneś, jak Audi Quattro system jest jednym z najlepszych systemów napędu na wszystkie koła na rynku.

Subaru Impreza

Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, Subaru Impreza jest prawdopodobnie najlepszą ofertą na rynku w tej chwili. Niezawodność, jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów ekonomicznych, które kiedykolwiek uświetniły oblicze ziemi, jeśli dodać cenę wywoławczą poniżej 20 tys. dolarów, a napęd na wszystkie koła w standardzie, Impreza jest prawdziwym no brainer.

Zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę, że Subaru symetryczny system napędu na wszystkie koła jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o śliskie warunki. Być może nie jest to najbardziej ekscytujący sedan na rynku, ale jego waga jest znacznie większa niż jego waga.

Mercedes C-Class 4Matic

Nowy Mercedes Klasy C z 2021 roku nie trafił jeszcze na rynek amerykański, ale nie potrwa to długo. Wiele osób uważa, że nowa Klasa S powoli staje się trochę zbyt zbędna, ponieważ inne sedany Mercedesa, takie jak Klasa C, a w końcu nowa Klasa E, będą oferować ten sam design i technologię za dużo mniejsze pieniądze.

Jest to widoczne w momencie, gdy weźmiesz dużo wewnątrz nowej Klasy C, jak to naprawdę wygląda jak nowa Klasa S została ponownie dostosowana, aby zmieścić się na mniejszej platformie. Oznacza to, że nowa Klasa C jest najbardziej zaawansowanym technologicznie kompaktowym sedanem na rynku.

  Czego nie należy mówić do sprzedawcy samochodów?

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson podąża podobną ścieżką co Mazda 3, ponieważ jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w swoim segmencie, wygląda ładnie i oferuje nowe spojrzenie na nieco nudną markę. Nowsze japońskie samochody stają się coraz bardziej niezawodne, a jednocześnie oferują wiele za rozsądną cenę.

Napęd na wszystkie koła nie jest w standardzie i kosztuje około 2 tys. dolarów, ale te ceny mają tendencję do zmiany w zależności od tego, gdzie i kiedy go kupić. Niemniej jednak, nowy Tucson to uroczy SUV.

Porsche Macan

Porsche Macan to kompaktowy SUV o podwójnej osobowości. Z jednej strony jest to niezwykle elegancki i dobrze zbudowany SUV zdolny do łagodnego i średniego off-roadingu. Z drugiej strony, jest to również niezwykle sportowy i komfortowy SUV, który daje radość z jazdy po krętych drogach i autostradzie.

Nawet jeśli Macan kosztuje dość dużo pieniędzy, trzeba zrozumieć, że to w końcu Porsche, a także miło słyszeć, że wszystkie modele Macan są wyposażone w napęd na wszystkie koła. Do wyboru jest wiele poziomów wykończenia, w zależności od tego, czy chcesz zmaksymalizować atletyzm czy komfort Macana.

Sekcja FAQ

Jak niezbędny jest napęd na wszystkie koła?

Bez względu na to, co myślisz o napędzie na wszystkie koła, nie możesz zaprzeczyć jego użyteczności, ale jednocześnie trudno nazwać go koniecznością. Wszystko to zależy od tego, co chcesz od samochodu, gdzie mieszkasz, i co to jest samochód.

  Czy samochody hybrydowe przyspieszają szybciej?

Jeśli chcesz hatchback, nie ma potrzeby, aby zdecydować się na napęd na wszystkie koła z punktu widzenia zachowania wartości, jednak, jeśli jest to duży SUV, to lepiej zdecydować się na napęd na wszystkie koła. Ponadto, jeśli mieszkasz w obszarze, który regularnie doświadcza niekorzystnych warunków pogodowych, upewnij się, aby zdecydować się na napęd na wszystkie koła.

Dlaczego nie wszystkie samochody są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła?

Ponieważ nie wszyscy ludzie chcą mieć napęd na wszystkie koła. Może się wydawać bezsensowne, że duży SUV, taki jak Volvo XC90, jest dostępny jako samochód z napędem na przednie koła. Są jednak ludzie, którzy nie chcą wydawać kilku tysięcy dolarów na napęd na wszystkie koła, ponieważ uważają, że go nie potrzebują.

Tak czy inaczej, XC90 z napędem na przednie koła jest trudne do sprzedania, więc lepiej zdecydować się na napęd na wszystkie koła, jeśli jesteś zainteresowany XC90.

Czy samochody z napędem na wszystkie koła są bezpieczniejsze?

Jeśli są wyposażone w odpowiednie opony, samochody z napędem na wszystkie koła są znacznie bezpieczniejsze niż ich odpowiedniki z napędem FWD/RWD. Nie oczekuj jednak, że każdy system napędu na wszystkie koła będzie odpowiednio bezpieczny, jeśli nie jest wyposażony w odpowiednie gumy.
Samochody z napędem na wszystkie koła oferują lepszą trakcję, która jest szczególnie potrzebna w zimie. Przyspieszają szybciej i są bardziej pewne siebie na zakrętach, a wszystko to przyczynia się do ogólnie bezpieczniejszych doświadczeń.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z