Czy kupno używanego Audi to zły pomysł?

Audi jest jednym z głównych producentów samochodów w Niemczech i jest dobrze znany ze swoich luksusowych, ale niedrogich pojazdów. Ludzie uwielbiają to, że zawsze są na bieżąco z nowymi technologiami i funkcjami bezpieczeństwa w swoich najnowszych modelach. Ich pojazdy są znane z tego, że są stylowe i wygodne, co czyni je najlepszym wyborem wśród konsumentów.

Nawet jeśli można uzyskać niższe Audi cenowo za mniej niż 40K dolarów, to nadal jest zbyt dużo pieniędzy dla budżetu niektórych ludzi. Wiele osób, które muszą kupić nowy pojazd może sobie pozwolić tylko na zakup jednego, który jest używany. Nowe Audi jest niezawodnym pojazdem, ale czy to samo można powiedzieć o używanym Audi?

Czy są jakieś plusy kupna używanego Audi?

Każdy chce mieć luksusowy samochód, ale nie każdy może sobie na niego pozwolić. Kupno używanego Audi to świetny sposób na zdobycie luksusowego pojazdu w korzystnej cenie. Jeśli budżet kierowcy pozwala mu tylko na tyle pieniędzy, aby wybrać między używanym Audi a nowym samochodem nieluksusowym, to są szanse, że będzie on dużo bardziej zadowolony z Audi.

Audis są luksusowe pojazdy, które mają wiele funkcji i szczegółów, że nie-luksusowe pojazdy brakuje na. Ogólnie rzecz biorąc, będzie to bardziej komfortowa jazda, i dużo bardziej stylowe.
Innym pro do zakupu używanego Audi jest to, że zawsze, gdy kupujesz samochód, który jest nowy, wartość amortyzacji spada po opuszczeniu dealera. Kiedy kupisz używany pojazd, nie musisz się martwić o straty finansowe, które mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy dolarów.

  Audi A3 Niezawodność

Jakie są wady kupna używanego Audi?

Kiedy kupisz używane Audi, nie będzie ono miało tej samej technologii, którą posiadają nowsze modele. W zależności od roku, w którym został wyprodukowany, pojazd może być pozbawiony niektórych funkcji, które można oczekiwać, że audi będzie wyposażone.

W przeważającej części, Audis są zaprojektowane tak, aby działać najlepiej przez pierwsze 3 lata. Po tym czasie użytkownicy stwierdzają, że doświadczają wielu problemów i muszą częściej odwiedzać mechaników. Używany pojazd będzie oczywiście bardziej zużyty, więc już patrzysz na więcej napraw niż nowy samochód będzie potrzebował.

Audis często wymaga specjalnych narzędzi do konserwacji, takich jak naprawa hamulców lub wyrównania, za które mechanicy naliczają wyższe ceny. Nie mówiąc już o tym, że ciągle zmieniająca się technologia może nadmiernie skomplikować nawet drobne naprawy. W porównaniu z innymi pojazdami, czynności serwisowe wydają się być o wiele bardziej skomplikowane.

Po przejechaniu kilku kilometrów Audisy są znane jako kosztowne diabły dla swoich właścicieli. Wielu kierowców zauważa, że po wygaśnięciu gwarancji pojazd zaczyna robić różne śmieszne rzeczy, które wymagają kolejnej wycieczki do mechanika. To może być wszystko, od przegrzania do problemów elektrycznych.

Innym minusem zakupu używanego Audi jest to, że nie jest prawdopodobne, aby przyjść z gwarancją. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli kupisz pojazd od prywatnego sprzedawcy. Nawet jeśli nadal mają czas pozostały na gwarancji, nie mogą przenieść go do nowego nabywcy. Jednakże, czasami gwarancja może być wprowadzona w życie, jeśli kupisz Audi od dealera samochodów używanych.

  Najlepszy wlot powietrza do Audi A4

Final Thoughts: Is Buying A Used Audi A Bad Idea?

Ludzie kochają Audi, ponieważ są one luksusowym samochodem, który jest znany z zapewnienia komfortowej jazdy. Niektórzy ludzie będą szukać starego Audi z powodów nostalgicznych i spędzać swój wolny czas pracując nad samochodem dla zabawy. Jednakże, jeśli planujesz kupić używane Audi jako swój główny przejazd, to może nie być dobry pomysł.

Jeśli kupujesz używane Audi, aby zaoszczędzić pieniądze na luksusowy samochód, a następnie będziesz w na rude przebudzenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz forking nad ogromnej ilości pieniędzy do mechaników w dłuższej perspektywie, jeśli kupisz używane Audi. Są one niezwykle drogie w utrzymaniu.

Pojazd jest świetna jazda, ale to będzie kosztować więcej niż początkowo myślałeś.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z