Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

To, czy zakup używanego pojazdu jest dobrym pomysłem, zależy od stylu jazdy poprzedniego właściciela oraz od tego, jak samochód był utrzymywany i serwisowany. Niezależnie od modelu i marki, jeśli samochód jest źle utrzymany, jego zakup nie jest dobrym pomysłem. Generalnie zakup używanego BMW jest złym pomysłem ze względu na wysokie koszty napraw i częste awarie samochodu.

Dlaczego zakup używanego BMW jest złym pomysłem?

Chociaż BMW produkuje luksusowe samochody i jest na rynku od dłuższego czasu, doświadczeni mechanicy i entuzjaści motoryzacji twierdzą, że należy trzymać się z dala od używanego BMW, niezależnie od modelu. Te samochody nie starzeją się dobrze. Oczywiście, istnieją pewne wyjątki od reguły, takie jak E90 330i i 2006 – 2008 serii 3 w ogóle.

Złe nawyki i agresywna jazda

Wszyscy wiemy, jak kierowcy BMW nie sygnalizują skrętu. Za wszystkimi żartami kryje się trochę prawdy. Wielu agresywnych kierowców wskakuje za kierownicę BMW. Badania pokazują, że mężczyźni, którzy najbardziej szaleją na drodze, siedzą za kierownicą BMW. Agresywna jazda jest również czasami związana ze złym utrzymaniem pojazdu, więc trzymaj się z daleka.

BMW są świetne, dopóki nie są

Te samochody są szybkie, luksusowe i świetnie się nimi jeździ. Z drugiej strony, po zbliżeniu się do połowy przebiegu gwarancyjnego, najprawdopodobniej doświadczysz problemów z silnikiem i elektroniką, a także problemów ze sprzęgłem i przekładnią.
Nie tylko to, ale również naprawa lub wymiana tych części jest dość kosztowna, więc jeśli gwarancja wygasa, najprawdopodobniej będziesz żałować, że kupiłeś pojazd w pierwszej kolejności.

  Jak działa hybryda plug-in BMW?

W przypadku samochodów używanych BMW może oznaczać „złamać mój portfel”.

BMW wymaga średnio 18 000 dolarów serwisowania w ciągu 10 lat, czyli prawie dwa razy więcej niż jakikolwiek inny samochód na drodze. Liczba ta wzrasta również znacząco, jeśli samochód był używany przez innego właściciela i nie był odpowiednio konserwowany w pierwszej kolejności.
BMW nieustannie przesuwa granice w dziedzinie inżynierii, co może skutkować pewnymi innowacjami, ale także wieloma awariami i nieoczekiwanymi usterkami w samochodach. BMW zostały zaprojektowane z myślą o wydajności, a nie niezawodności i łatwości konserwacji.
Jeśli nie stać Cię na nowe BMW, najprawdopodobniej nie stać Cię również na używane, ponieważ w dłuższej perspektywie będzie Cię to kosztować jeszcze więcej.
W przypadku właściwej konserwacji BMW może być niezawodnym samochodem, który jest tak samo niezawodny jak każdy inny pojazd na drodze. Nie można jednak nic zrobić z kosztami napraw. Plotka głosi, że w ostatnich latach BMW zarabia prawie tyle samo pieniędzy na sprzedaży części, co na sprzedaży nowych pojazdów.

Kiedy zakup używanego BMW jest dobrym pomysłem?

Zakup od przyjaciela, który dobrze dbał o samochód

Jak każdy inny samochód, jeśli był odpowiednio serwisowany, BMW może być niezawodne, pomimo większych niż zwykle kosztów napraw i zużycia paliwa. Jeśli znasz właściciela pojazdu, który zamierzasz kupić i jesteś świadomy jego nawyków jazdy i konserwacji, możesz śmiało przystąpić do działania.

Skonsultuj się z autoryzowanym mechanikiem BMW

Cieszenie się osiągami samochodów BMW po obniżonej cenie poprzez zakup używanego pojazdu to świetny pomysł, jeśli masz pewność, że był on odpowiednio konserwowany i nie był używany do granic możliwości. Dlatego przed zakupem starego pojazdu, zwłaszcza jeśli był na drodze przez 5 plus lat, upewnij się, aby zatrudnić wyspecjalizowanego mechanika do kontroli pojazdu.
Mechanik może dać swoją szczerą opinię na temat tego, czy samochód jest wart pieniędzy, czy nie. Niezależnie od tego, czy znają Państwo właściciela, czy też nie, warto skonsultować się z profesjonalistą, który może zaoszczędzić Państwu sporo pieniędzy, a nawet narazić na szwank Państwa bezpieczeństwo.

  Najtańszy sposób wymiany kluczyka BMW?

Szukaj niezawodnych modeli BMW

Jeśli chcesz kupić używane BMW dla wydajności i przyjemności, oprócz upewnienia się, że było dobrze utrzymane, rozważ model. Niektóre z bardziej niezawodnych modeli to:

  • Seria 3 z lat 2006-2008
  • Większość modeli z lat 1996-2006
  • Modele 318i, 32i oraz 330i.
  • E90 z 2019 r.
    Bardzo niewielu właścicieli samochodów żałowało zakupu tych modeli, ponieważ są to doskonałe samochody z kuloodpornymi silnikami. Pomimo powszechnego błędnego przekonania, dobrze utrzymane BMW może jeździć nawet do 200 000 mil.

Kup stare BMW, jeśli jesteś mechanikiem i potrafisz sam naprawić samochód

Jeśli jesteś mechanikiem i masz umiejętności, aby naprawić swój używany samochód, można znacznie zmniejszyć koszty posiadania starego BMW i dostać się do cieszyć się wspaniałą wydajność z niego na dużym rabatem, jak szybko deprecjonują po ich pierwszym właścicielem.
Jeśli nie jesteś w stanie naprawić samochodu samodzielnie, przynajmniej upewnij się, że masz gwarancję, jeśli to możliwe, ponieważ proste naprawy mogą kosztować więcej niż $1,000, a bardziej skomplikowane, takie jak wymagające zmiany elementów silnika, sięgają $5,000.

FAQs about pre-owned BMWs

Dlaczego niektóre używane BMW są tak tanie?

Przyczyną znacznie tańszego samochodu niż zwykła cena z drugiej ręki jest najczęściej wada. Należy dokładnie przeczytać opis wymienionego samochodu i zatrudnić mechanika, aby sprawdził go przed zakupem. Używane BMW są zazwyczaj tanie z powodu nasyconego rynku podażą takich pojazdów, a także stale rosnących kosztów utrzymania starszych BMW.

  Najlepsze miejsce na zakup używanego BMW

Jakie starsze używane modele BMW są dobre do kupienia?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie modele serii 3 z lat 1996-2006 są niezawodne i mają kuloodporne silniki. E39 M5, E36 serii 3, 2003-04 E46 są również świetne. Głównym powodem, dla którego starsze BMW są bardziej niezawodne niż nowsze modele, są innowacyjne technologie, które BMW często wypróbowuje w swoich nowszych modelach. Oprócz tego, BMW wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku lat znacznie zwiększyło koszty części zamiennych i zyski.

Jakie są najlepsze samochody do kupienia z drugiej ręki?

Oprócz BMW serii 3 z lat 1996-2006, istnieją inne marki i modele, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu. Na przykład Kia Rio, obok Toyoty Corolli i Hyundai Sonaty, ma świetną ocenę niezawodności. Wszystkie te modele okazały się niezawodne i nie wymagają kosztownych napraw.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z