Czy lepsze jest Volvo czy Audi?

Zarówno Volvo, jak i Audi są równie dobre w swoich kategoriach, ale Volvo oferuje luksus z lepszymi funkcjami bezpieczeństwa za znacznie niższą cenę.

Obaj ci producenci samochodów są markami samochodów luksusowych. Głównym celem Volvo zawsze był luksus z najlepszymi funkcjami bezpieczeństwa i mniej sportowym wyglądem i wydajnością. Z drugiej strony Audi oferuje futurystyczne wnętrza i wysoką wydajność, ale w znacznie wyższym przedziale cenowym. Dlatego też, to od preferencji nabywców zależy, która marka najbardziej im odpowiada.

Volvo vs. Audi pod względem bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo samochodu można podzielić na dwa rodzaje zabezpieczeń:

 • Cechy, które zapobiegają wypadkom w pierwszej kolejności.
 • Funkcje, które pomagają samochodowi, jeśli wypadek już się zdarzy.
  Bezpieczeństwo w Volvo i Audi jest całkiem przyzwoite, ale Volvo zawsze wygrywa pod względem bezpieczeństwa ze względu na ich wysoki nacisk na bezpieczeństwo samochodów. Bezpieczeństwo samochodów jest mierzone przez niektóre organizacje non-profit, których celem jest zapewnienie najlepszych ocen bezpieczeństwa samochodów.

Volvo przoduje w bezpieczeństwie

Szwedzka firma, Volvo, kładzie duży nacisk na funkcje i pomiary bezpieczeństwa. Wyrobiła sobie markę na podstawie swoich najwyżej ocenianych cech bezpieczeństwa. Volvo posiada nawet własny ośrodek testów zderzeniowych w Göteborgu, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów w zakresie testów zderzeniowych. Rocznie przeprowadza się tam średnio 400 testów samochodów.

Ponieważ Volvo jest najbardziej zaawansowaną marką pod względem bezpieczeństwa, z jej ośrodka testów zderzeniowych korzystają nawet inne firmy motoryzacyjne, takie jak Aston Martin, Jaguar i Land Rover. Funkcje bezpieczeństwa w samochodach Volvo zawsze były najlepsze. Volvo kładzie tak duży nacisk na bezpieczeństwo, że wymyśliło nawet kilka powszechnie stosowanych elementów, takich jak trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, nadmuchiwane kurtyny, system wykrywania martwego pola i wiele innych.

  Czy Volvo potrzebuje benzyny premium?

Samochody Volvo zawsze były oceniane jako najlepsze pod względem bezpieczeństwa i zdobyły wiele nagród przyznawanych przez organizacje testujące bezpieczeństwo. Średnia ocena bezpieczeństwa przyznawana przez amerykańską służbę bezpieczeństwa wynosi 9,90 punktów na 10 możliwych. To naprawdę czyni je jedną z najlepszych, najbezpieczniejszych marek samochodowych w historii.

Audi ma przyzwoite funkcje bezpieczeństwa

Niemieckie marki samochodów zawsze były świetne luksusowe przejażdżki z dobrymi funkcjami bezpieczeństwa. Audi również nie jest wyjątkiem. Zdobyli nagrody bezpieczeństwa i są oceniane pełne gwiazdy w zakresie bezpieczeństwa. Oni nawet poprawić swoje funkcje bezpieczeństwa w ciągu ostatnich kilku lat. Audi ma średnią ocenę bezpieczeństwa USN 9,56 na 10.

Mieli problem z ich systemu hamulcowego w ubiegłych latach. Jednak oni naprawili te problemy i poprawili jakość hamulców ostatnio. Wprowadzili kilka funkcji, takich jak pre-sense pomocy kierowcy z już istniejących innych funkcji bezpieczeństwa, takich jak adaptacyjny tempomat i system kamer z widokiem z góry. Wszystko to sprawia, że samochody Audi są całkiem bezpieczne.

Volvo vs. Audi pod względem niezawodności

Niezawodność samochodów oznacza stałość samochodu pod względem osiągów. Dobra niezawodność oznacza mniejszą liczbę awarii samochodu i dobrą oszczędność paliwa. Niezawodność jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie samochodu. Przyczynia się do tego również ogólna obsługa klienta i cena napraw.

Volvo: Niezawodne z wyjątkami

Volvo jest dość niezawodną opcją, jeśli chodzi o zakup samochodu. Volvo, będąc marką luksusową, nie jest sklasyfikowane jako najlepsze pod względem niezawodności. Ma ponadprzeciętny wynik 127 punktów w rankingu ReliabilityIndex, który sklasyfikował Volvo na 23 miejscu spośród 40 marek samochodów. Jednak Consumers Reports ma mieszane opinie na temat Volvo, przyznając ponadprzeciętne noty modelom S60, V60 i XC40, ale poniżej średniej dla XC90, co czyni go jednym z najmniej niezawodnych samochodów.

  Czy w Volvo XC90 można się wyspać?

Audi: Przyzwoite, ale mieszane oceny niezawodności

Sportowy wygląd i wydajność Audi sprawiają, że są one dość znane, ale miały wiele problemów z niezawodnością. Niektóre modele Audi wypadły całkiem nieźle w rankingach niezawodności, a ReliabilityIndex plasuje je na 34 miejscu spośród 40 marek. Jednakże, Consumer Reports klasyfikuje je również przyzwoicie. Ogólnie rzecz biorąc, Audi ma mieszane opinie na temat niezawodności.

Werdykt

Obaj producenci samochodów oferują doskonałe funkcje bezpieczeństwa, ale Volvo wyraźnie przebija pod względem liczby i jakości funkcji bezpieczeństwa. Obydwaj mają wyjątkowe oceny bezpieczeństwa USN, ale Volvo nieznacznie wyprzedza Audi. Jeśli spojrzymy na oceny IIHS i NHTSA, to tutaj również wygrywa Volvo. Dlatego też Volvo wygrywa pod względem bezpieczeństwa.

Oba samochody mają zadowalające wyniki w zakresie niezawodności. Poczyniły postępy w segmencie luksusowym, ale muszą popracować nad niezawodnością. Jednak jeśli spojrzymy na wszystkie czynniki, które sprawiają, że samochód jest niezawodny, takie jak koszty napraw, które wynoszą 987 dolarów dla Audi i 769 dolarów dla Volvo, Volvo jest wyraźnie tańszym samochodem w eksploatacji.

Jeśli mówimy o projektowaniu wnętrza i wyglądu zewnętrznego, to Audi wygrywa w tym segmencie. Mają duży nacisk na futurystyczny wystrój wnętrza i jedne z najlepszych projektów zewnętrznych. Jednakże, Volvo nie jest zbyt daleko za Audi w tej kwestii.
Produkują również najlepsze samochody luksusowe z dobrymi funkcjami komfortu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wartość odsprzedaży, Volvo wyraźnie wygrywa. Volvo jest również znacznie tańsze i bardziej przystępne niż Audi. Chociaż, Audi wygrywa w niektórych raportach konsumenckich i innych miejscach. Dlatego to zależy od nabywców, że co wolą. Lepsze bezpieczeństwo i koszty napraw? Wybierz Volvo. Sportowy wygląd i wysokie osiągi? Wybierz Audi.

  Czy felgi Audi pasują do Mercedesa?

FAQ

Czy Volvo jest lepsze od niemieckich samochodów?

Volvo zawsze było lepsze pod względem niezawodności i trwałości w porównaniu ze swoimi niemieckimi odpowiednikami. Volvo jest również znacznie tańsze i bardziej przystępne w eksploatacji niż jego niemieccy rywale. Z Audi, BMW i Mercedesem jest wiele problemów w porównaniu z Volvo. Volvo działa dobrze nawet po wygaśnięciu gwarancji, podczas gdy niemieckie samochody mają historię problemów po pewnym czasie.

Czym są zabezpieczenia samochodu?

Zabezpieczenia samochodowe są po to, aby kierowca i pasażerowie byli bezpieczni. Z reguły istnieją dwa rodzaje zabezpieczeń: Aktywne elementy bezpieczeństwa i pasywne elementy bezpieczeństwa. Aktywne zabezpieczenia zapobiegają wypadkom w pierwszej kolejności, a pasywne zabezpieczają przed obrażeniami w razie wypadku samochodowego. Do tych elementów bezpieczeństwa należą:

 • Poduszki powietrzne
 • Nadmuchiwane kurtyny
 • Układ wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu
 • Zabezpieczenia dla pieszych
 • Szyby laminowane
 • Lepszy system zawieszenia

Co czyni samochód lepszym?

Jest wiele cech, które przydają się przy ocenie samochodu. Każdy kupuje samochód zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Istnieją jednak pewne cechy, które sprawiają, że samochód jest „lepszy” od innych, do których należą:

 • Najwyższe bezpieczeństwo
 • Zaufanie ludzi
 • Przystępność cenowa
 • Niskie koszty napraw
 • Lepsza wydajność paliwa

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z