Czy Lexus jest tańszy w utrzymaniu niż BMW

Czy Lexus jest tańszy w utrzymaniu niż BMW

Mówiąc o niezawodności, Lexus jest szacowany na jedną trzecią lub 33 procent bardziej niezawodne niż przeciętny BMW. Chociaż 2 najtańsze w utrzymaniu samochody luksusowe to BMW, zazwyczaj Lexus wymaga znacznie mniej gotówki rocznie na utrzymanie, około 500 dolarów, podczas gdy BMW waha się aż do 1500 dolarów rocznie.

Czy BMW są tańsze w utrzymaniu niż Lexus?

Mówiąc o pojazdach luksusowych, dwa najtańsze modele BMW do utrzymania są 2021 BMW 330e i BMW X3 xDrive30e. Po wykresie następują 4 modele Lexusa, ES 300h, NX 300h, RX 450h i UX 250h. Tak, istnieją pewne modele BMW tańsze w utrzymaniu niż Lexus. Ale ogólnie rzecz biorąc, japoński producent samochodów robi bardziej niezawodne samochody, które są znacznie tańsze w utrzymaniu.

Chociaż Lexus jest produkowany przez Toyotę, nie jest tak prawie tak tanie, jak serwisowanie jednego. Sądząc po skali repairpal, producent Lexus został sklasyfikowany na szóstym miejscu pod względem kosztów napraw rocznie, które wynoszą średnio 551 dolarów i wzrastają stopniowo wraz z postępem wieku pojazdu.

Koszty naprawy Państwa pojazdu w dużej mierze zależą od rodzaju pojazdu, modelu oraz sposobu, w jaki dotychczas go Państwo konserwowali.

Czy szukają Państwo niedrogiego pojazdu luksusowego?

Jeśli szukają Państwo najlepszego pojazdu luksusowego w przystępnej cenie, to bez wątpienia Lexus jest lepszym wyborem niż BMW. Za mniejsze pieniądze otrzymasz więcej funkcji i komfortu, rezygnując jednocześnie z przyjemności z jazdy, stylu i statusu. Naprawa BMW jest jedną z najdroższych na rynku, podczas gdy samochody Lexus są znacznie bardziej niezawodne.

  Który samochód jest tańszy w utrzymaniu, BMW czy Mercedes?

Jeśli nie przeszkadza Ci budżet, BMW dominuje nad Lexusem w większości kategorii z kilkoma wyjątkami, które możesz zobaczyć wymienione poniżej w artykule.

Ogólne porównanie Lexus vs BMW

Myślenie o tym, który samochód jest tańszy w utrzymaniu, nie obejmuje wszystkiego, co musisz wiedzieć o marce pojazdu, który chcesz wybrać jako swój własny. Istnieje jeszcze kilka innych aspektów, które należy przeanalizować przed podjęciem właściwej decyzji. Każdy producent samochodów jest liderem w określonych segmentach samochodów

W którym segmencie każdy producent jest lepszy?

W zależności od tego, jaki typ samochodu chcesz uzyskać, każdy producent prowadzi w różnych segmentach. Na przykład LFA Lexusa znacznie wyprzedza próby BMW w zakresie hybrydowego supersamochodu, podczas gdy seria 1 BMW jest po prostu niesamowita jak na samochód kompaktowy. Oto segmenty, w których obaj producenci dominują:

BMW
Luksusowe małe samochody
Kompaktowe SUV-y
średniej wielkości SUV-y
Duże SUV-y
średniej wielkości samochody luksusowe
Subkompaktowe SUV-y
Samochody sportowe

Lexus:

● Samochody super luksusowe
Luksusowe samochody sportowe
pojazdy elektryczne i hybrydowe

Dlatego pod względem wszechstronności BMW jest naszym zwycięzcą. Jeśli szukasz SUV-a, BMW jest bez wątpienia mądrzejszym wyborem. Chociaż Lexus z pewnością ma swoje zalety.

Niezawodność

Lexus wygrywa
Mówiąc o niezawodności, można oczekiwać, że BMW będzie działać bez żadnych problemów, podczas gdy wciąż na gwarancji bez żadnych problemów, podczas gdy Lexus może kontynuować jazdę długo po tym. Głównym tego powodem są degradowalne plastikowe części, których niemieccy producenci samochodów używają w swoich silnikach. Niemiecki rząd nałożył środki klimatyczne, które uniemożliwiają producentom samochodów korzystanie z niedegradowalnych tworzyw sztucznych, co skraca żywotność silników niemieckich samochodów dla dobra planety.

  Jakie są najczęstsze problemy z BMW 335i?

Oba pojazdy mogą łatwo osiągnąć 100.000 mil, a nawet 200.000 mil, jeśli są odpowiednio utrzymywane.

Bezpieczeństwo

Remis (Lexus nieznacznie wygrywa)
Nie ma większych różnic między pojazdami pod względem bezpieczeństwa. Obie marki pojazdów przekraczają standardy określone przez NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) oraz Insurance Institute for Highway Safety (IHS).

Ogólnie rzecz biorąc, Lexus jest tańszy i nieznacznie wyprzedza konkurencję, czyli BMW, pod względem bezpieczeństwa.

Stylistyka i wygląd zewnętrzny

Remis (BMW nieznacznie wygrywa)
Jeśli chodzi o styl, kilka modeli Lexusa od kilku lat jest uznawanych za najpiękniejszy samochód roku. Z drugiej strony, ludzie rzadko odwracają głowy, aby zobaczyć Lexusa, podczas gdy jeśli przemkniesz obok w nowym BMW, wszystko wygląda zupełnie inaczej. Większość krytyków zgadza się, że BMW prowadzi w tej kategorii.

Wydajność

BMW dominuje (BMW wygrywa zdecydowanie)
Jeśli mówimy o sportowych osiągach i czystej przyjemności z jazdy, BMW jest królem. Większość modeli BMW uzyskuje co najmniej 9 na 10 punktów w kategorii właściwości jezdnych, podczas gdy modele Lexusa średnio tylko 7 na 10 punktów.

Choć może się to wydawać ważne, o ile nie jesteś naprawdę entuzjastycznym kierowcą, osiągi i przyjemność z jazdy nie są najważniejszymi kryteriami przy zakupie samochodu, zwłaszcza jeśli jesteś członkiem rodziny.

FAQ

Czy samochody Lexus są ogólnie dobrymi samochodami?

Lexus to producent, który jest siostrzaną firmą Toyoty. Od nich można oczekiwać takiej samej niezawodności jak od Toyoty, ale z dużo bardziej luksusowym charakterem oraz bardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi funkcjami. Samochody Lexus są jednymi z najbardziej przystępnych cenowo pojazdów luksusowych, a także jednymi z najtańszych w utrzymaniu.

  Czy BMW to dobre samochody?

Jak długo samochody Lexus wytrzymują pod względem przebiegu?

Jeśli utrzymasz swojego Lexusa w dobrym stanie i będziesz go serwisować zgodnie z harmonogramem, możesz z łatwością przekroczyć 200 000 mil. Większość recenzentów donosi, że przejechali całą drogę aż do 120 000 mil bez żadnych poważnych problemów. Chociaż, jeśli nie utrzymywać swój pojazd, może skończyć się koniecznością wymiany układu napędowego poniżej 120k znaku.

Jakie są dobre i złe modele Lexusa, które należy mieć na uwadze przy zakupie?

Modele Lexusa, które kupujesz z ziarnem soli powinny być Lexus GS 450h, LS 460, Lexus IS 350 i IS 250. Powodem tego jest to, że te pojazdy mają sportowy agresywny design, ale zapewniają znacznie mniejszą wydajność niż to, na co wyglądają. W porównaniu do samochodów sportowych BMW, te bledną w porównaniu. Jeśli szukasz dobrego wszechstronnego, choć, te modele są w porządku.

Najlepsze samochody Lexus do zakupu to Lexus GX, RX, LS XF40 i IS 300. Te pojazdy dają Ci to, co twierdzą, bez żadnych wad – luksusową jazdę w stylu, niezrównaną niezawodność i ponadprzeciętną wydajność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z