Czy Mercedes EQS ma bagażnik?

Nowy Mercedes EQS z 2022 roku to najnowocześniejszy samochód elektryczny Mercedesa, który przez wielu uważany jest za najbardziej luksusowy pojazd elektryczny na świecie. EQS jest ogromny zarówno dlatego, że pozostawia po sobie ogromny ślad, jak i dlatego, że waży jak średniej wielkości góra, ale Mercedes nigdy nie zamierzał, aby EQS był czymś innym niż luksusową fortecą na kołach.

Jeśli chodzi o luksus, żaden inny samochód na rynku nie może konkurować z EQS, nawet Porsche Taycan czy Audi e-Tron GT. Z tak dużym podwoziem EQS oferuje ogromny bagażnik z ponad 22 stopami sześciennymi przestrzeni, która jest znacznie powyżej wszystkiego, co może zaoferować nawet potężna Klasa S.

W związku z tym, nie ma praktycznie żadnej potrzeby, aby EQS oferował również przedni bagażnik i dlatego EQS nie jest dostępny z przednim bagażnikiem. Nie jest to jednak przypadek klasycznej zmarnowanej szansy, ponieważ Mercedes wyposażył EQS w futurystyczny system oczyszczania powietrza, który stale oczyszcza powietrze wewnątrz pojazdu.

Mercedes pozycjonował EQS jako samochód w pełni luksusowy, nie próbując nadać mu sportowego charakteru. EQS AMG jest sportowym wyborem z całej gromadki, ale nawet EQS AMG jest ciężki i nastawiony głównie na nieokiełznany komfort, ciszę i łatwość obsługi.

Mercedes EQS – praktyczność

Jak wspomnieliśmy na początku, EQS nie posiada przedniego bagażnika, ponieważ to miejsce jest zarezerwowane dla systemu Mercedes Air Balance, który stale poprawia jakość powietrza we wnętrzu. EQS oferuje dużo miejsca na głowę i nogi zarówno dla pasażerów z przodu, jak i z tyłu. W EQS można bez problemu przewieźć do pięciu osób, nawet na dłuższych trasach.

  2022 Mercedes SL vs Porsche 911

Nie szkodzi to jednak zbytnio praktyczności EQS, ponieważ oferuje on już 22 stopy sześcienne przestrzeni bagażnika. Dla lepszego kontekstu, Klasa S oferuje maksymalnie 14 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, ale niektóre modele oferują jeszcze mniej. Model Tesla oferuje 28 stóp sześciennych przestrzeni magazynowej bez uwzględnienia przedniego bagażnika.

Możesz obniżyć drugi rząd siedzeń w EQS, jeśli chcesz zmaksymalizować przestrzeń ładunkową EQS do zdumiewających 68 stóp sześciennych, podczas gdy maksymalna Model S oferuje ze złożonymi tylnymi siedzeniami to 58 stóp sześciennych. Jednak Model S oferuje również 5,3 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika z przodu.

W sumie, EQS oferuje wystarczająco dużo przestrzeni ładunkowej dla 99% ludzi, a większość ludzi, którzy mają tendencję do zakupu samochodów takich jak EQS nie są wszystkie, że zainteresowany przestrzeni ładunkowej anyway. EQS oferuje również sporo miejsca dla wszystkich pasażerów, ale nie jest to ten sam poziom co w przypadku Klasy S.

Mercedes Air Balance – Futurystyczny system oczyszczania powietrza umieszczony w przednim bagażniku EQS

Brak przedniego bagażnika w EQS nie jest idealnym rozwiązaniem, ale posiadanie najnowocześniejszego systemu oczyszczania powietrza jest prawdopodobnie o wiele lepsze, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że EQS już na wstępie oferuje dużo miejsca. System Air Balance wykorzystuje kombinację węgla drzewnego i jonizatora, aby uwolnić wnętrze od złej jakości powietrza.

System ten również stale wysyła ładunek elektryczny, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. System ten działa najlepiej, jeśli połączymy go z systemem zapachowym Mercedesa, który stale emituje zapachy produkowane przez Mercedesa, aby jeszcze bardziej poprawić atmosferę wnętrza EQS.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

System ten znajduje się w miejscu, gdzie w innym przypadku znajdowałby się przedni bagażnik i jest na tyle duży, że Mercedes całkowicie zrezygnował z pomysłu umieszczenia przedniego bagażnika w EQS. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że EQS już teraz oferuje więcej niż wystarczająco dużo miejsca z tyłu, przedni bagażnik nie zostanie pominięty.

Mercedes EQS – Najbardziej luksusowy EV na świecie

Rynek premium EV jest przepełniony niezliczoną ilością niesamowitych opcji, takich jak Porsche Taycan, nowy Model S, Audi e-Tron GT, nowy Lucid Air i wszystkie inne nadchodzące luksusowe EV. Mimo, że wszystkie z nich są naprawdę imponujące, po prostu nie mogą się równać z EQS, jeśli chodzi o luksus.

EQS może pochwalić się takimi cechami jak niesamowicie wyglądający ekran Hyperscreen, który wykorzystuje 56-calowy szklany panel, na którym znajduje się kilka różnych ekranów, które kontrolują w zasadzie wszystko wewnątrz samochodu. Materiały użyte w EQS nie mają sobie równych, a konfiguracja zawieszenia jest w stanie kontrolować ogromną wagę.

Prawdopodobnie najbardziej luksusowym aspektem EQS jest kalibracja elektrycznego układu napędowego, ponieważ jest on tak dobrze skalibrowany, że sprawia wrażenie gładszego niż nawet najbardziej gładkie V12. W EQS można znaleźć niemal wszystkie możliwe funkcje i naprawdę nie ma tu żadnej konkurencji.

Sekcja FAQ

Jaki jest najbardziej praktyczny samochód elektryczny na świecie?

Najbardziej praktycznym samochodem elektrycznym na świecie jest nowy Rivian R1T, ponieważ oferuje on więcej miejsca w bagażniku niż każdy inny samochód elektryczny. To dlatego, że Rivian oferuje prawdziwe łóżko ciężarówki, które można zablokować, oferuje również przedni bagażnik, a jednocześnie oferuje specjalny schowek za drugim rzędem siedzeń.

  Czy Mercedesy mają zapasowe opony?

Nowy Ford F150 Lightning jest również dość praktycznym samochodem, podobnie jak Tesla Model X. Jeśli chodzi o przestrzeń pasażerską, Model X bierze tort, ale EQS nie jest daleko w tyle, przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze dwa rzędy.

Czy Mercedes EQS jest tego wart?

Mercedes Benz EQS jest rzeczywiście warto, jeśli jesteś na rynku dla EV, który może wygodnie zabrać Cię dłużej niż jakikolwiek inny EV może. EQS udało się zrobić ponad 400 mil na jednym ładowaniu, co uczyniło go rekordzistą EV w tym czasie.

EQS oferuje doskonały komfort, doskonałą technologię, a nawet atrakcyjność. Najlepszym wyborem jest EQS 350, ponieważ kosztuje mniej niż jego większy brat, EQS 580, a jednocześnie jest bardzo mocny.

Dlaczego samochody elektryczne mają tak dużo miejsca do przechowywania?

Samochody elektryczne są wyposażone w mniej ruchomych części układu napędowego, co oznacza, że jest w nich więcej miejsca na bagaż. Samochody elektryczne nie używają dużych i ciężkich silników, ponieważ silniki elektryczne są dużo mniejsze i zazwyczaj są umieszczone bezpośrednio na górze lub w pobliżu kół.

To sprawia, że EV są idealne dla tych, którzy potrzebują dużo miejsca, ponieważ większość EV ma znacznie więcej miejsca do przechowywania w porównaniu do porównywalnego wariantu samochodu ICE.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z