Czy Mercedes GLA jest samochodem rodzinnym?

Starszy Mercedes GLA nie był samochodem rodzinnym, ponieważ był dość niepraktyczny, biorąc pod uwagę jego wielkość i pozycję na rynku. Nowa generacja GLA jest o wiele lepsza, ponieważ wykorzystuje bardziej przyjazne podejście do rodziny. Mercedes pozycjonuje SUV-a GLB jako podstawowego SUV-a Mercedesa, ale w rzeczywistości GLA i GLB są do siebie bardzo podobne.

W związku z tym można śmiało powiedzieć, że GLA jest bardziej niż zdolny do bycia dobrze zaprojektowanym i bezpiecznym samochodem rodzinnym. GLA jest rzeczywiście najmniejszym SUV-em z gamy SUV-ów Mercedesa i większość ludzi uważa go za zbyt mały, aby być prawdziwym samochodem rodzinnym, a jednak tak wiele przede wszystkim młodszych rodzin nadal kupuje GLA.

Prawdziwy samochód rodzinny musi wyróżniać się w kilku bardzo ważnych kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, praktyczność, cisza, komfort i technologia. Musi być również niezawodny i zdolny do przewożenia ludzi i ładunków z relatywną łatwością. Oznacza to, że ogromny SUV nie zawsze jest właściwym wyborem, zwłaszcza jeśli nie potrzebujesz 7 miejsc siedzących.

GLA jest rzeczywiście bezpieczny i wyrafinowany. Jest stosunkowo praktyczny, ponieważ nie oferuje prawie wiodącej w swojej klasie przestrzeni zarówno dla pasażerów, jak i przestrzeni ładunkowej, ale jeśli jesteś właścicielem młodszej rodziny, GLA jest więcej niż wystarczający.

Mercedes Benz GLA – wartość, konkurencja i luksus

Założenie rodziny kosztuje sporo pieniędzy, dlatego wiele rodzin zwraca uwagę na cenę przy zakupie samochodu. Ceny GLA rozpoczynają się od 36 400 dolarów, co jest stosunkowo przystępną kwotą, biorąc pod uwagę fakt, że GLA oferuje prawdziwe wrażenia z jazdy Mercedesem, a jednocześnie zapewnia kilka wiodących w swojej klasie korzyści w porównaniu z konkurencją.

  2022 Mercedes C300 vs Audi A4

Pierwszą zaletą GLA w porównaniu z Audi Q3, BMW X1 i Volvo XC40 jest atrakcyjność, ponieważ większość ludzi najbardziej przyciąga GLA. Dzieje się tak dlatego, że GLA oferuje wyrafinowaną stylistykę zewnętrzną i imponujące wnętrze, które po prostu przewyższa pozostałe modele.

Pod względem wartości, dobrze wyposażony GLA ma tendencję do wzrostu wartości w stosunku do porównywalnego Q3, XC40 i X1 o wiele bardziej, ale dobrze wyposażony GLA pokonuje dobrze wyposażonego Q3 w każdym dniu tygodnia. Gdzie Q3 najlepiej GLA jest praktyczność, ponieważ oferuje zarówno więcej miejsca siedzącego i przestrzeni ładunkowej, a Q3s wnętrze jest równie dobrze wyglądające i prawdopodobnie nawet lepiej wykonane.

Ludzie, którzy kupują GLA chcą luksusu i taka jest rzeczywistość, i to jest również to, gdzie GLA wydaje się wyróżniać. To w końcu Mercedes, a wszyscy wiemy, że Mercedes robi luksus genialnie.

Mercedes Benz GLA – Praktyczność i przyjazność dla rodziny

Praktyczność nie jest mocną stroną GLA, ponieważ Q3, XC40 i BMW X1 oferują w porównaniu z nimi więcej przestrzeni ładunkowej. Nie jest to jednak powód do zmartwień, jeśli ktoś jest zadowolony z ilości miejsca oferowanego przez GLA, a większość osób kupujących GLA jest zadowolona.

Różnice takie jak te wydają się ogromne na papierze, ale w rzeczywistości nie są one tak ważne. Jeśli jesteś właścicielem młodszej rodziny, nie ma prawie żadnej różnicy, jeśli chodzi o tylne siedzenia, ale jeśli jesteś właścicielem starszej rodziny, która składa się z w pełni dorosłych, GLA nie jest dla Ciebie.

  Najlepszy Mercedes RV

Zamontowanie fotelika dziecięcego w GLA jest dość łatwe, ponieważ zaczepy ISOFIX są łatwo dostępne, a tylne drzwi otwierają się wystarczająco szeroko. W GLA bez problemu zmieszczą się zarówno nieporęczne foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, jak i bardziej zwyczajne foteliki dziecięce montowane przodem do kierunku jazdy.

GLA oferuje stosunkowo przyjazne dla rodziny wnętrze, pełne pomysłowych schowków i dużych tylnych okien. Dzięki temu GLA sprawia wrażenie przestronnego i nie jest klaustrofobiczny z tyłu, co oczywiście jest dobrą rzeczą.

Mercedes GLA – Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem przy zakupie samochodów rodzinnych i jest czymś, na czym nigdy nie należy skąpić. Dobra wiadomość jest taka, że GLA jest samochodem niezwykle bezpiecznym, ponieważ wiele wiodących organizacji zajmujących się testami zderzeniowymi oceniło go na 5 gwiazdek.

Zła wiadomość jest taka, że testowane samochody są wyposażone we wszystkie systemy bezpieczeństwa, jakie oferuje Mercedes. Oznacza to, że bez tych systemów samochód nie jest tak bezpieczny, jak reklamowano, ale z nimi, samochód ma tendencję do kosztowania znacznie więcej pieniędzy niż to, co pierwotnie oczekiwano.

Jednak sensowne jest wyposażenie GLA we wszystkie systemy bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Systemy te odgrywają niekiedy ogromną rolę i są w stanie uchronić Cię przed wypadkami oraz zwiększyć Twoją świadomość.

Dział FAQ

Czy GLA jest cichym samochodem do podróżowania?

Cisza to również ważny aspekt prawdziwego samochodu rodzinnego, zwłaszcza jeśli uwielbiasz zabierać rodzinę w dłuższe podróże. Dźwięki miasta i otwartej drogi mogą często wydawać się zbyt głośne dla mniejszych dzieci, co może sprawić, że podczas jazdy będziesz mniej świadomy otoczenia.

  Mercedes-Benz Klasa GLS Niezawodność

Jeśli jednak samochód jest cichy i wygodny, a jazda nim nie jest nerwowa, dzieci będą mogły o wiele łatwiej zasnąć. GLA nie oferuje podwójnych szyb, ale jest dość dobrze izolowany akustycznie i jednocześnie wygodny w podróży.

Czy GLA jest samochodem niezawodnym?

Według kilku źródeł online, GLA wydaje się oferować ponadprzeciętną przewidywaną niezawodność. GLA jest jednak wciąż stosunkowo nowym samochodem, co oznacza, że właściwa ocena długoterminowej niezawodności jest trudna.

Podsumowując, nowy GLA jest o wiele lepszy od starego i wygląda na to, że będzie służył przez długi czas, tak jak każdy inny Mercedes, jeśli tylko dobrze o niego zadbasz.

Czy Mercedes GLA jest pożądanym samochodem?

Mercedes GLA jest rzeczywiście bardzo popularny samochód, ale to kosztuje dużo pieniędzy, biorąc pod uwagę, że jest to tylko subkompaktowy SUV / Crossover. Dzięki temu GLA nadal sprzedaje się bardzo dobrze zarówno jako samochód nowy, jak i używany.

GLA jest bardziej pożądany niż Audi Q3, X1 i XC40. GLA jest również nowszym samochodem niż wszystkie trzy powyższe, co oznacza, że przyciąga najwięcej uwagi nawet wśród entuzjastów motoryzacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z