Czy Mercedes GLA jest większy od Klasy A?

Mercedes Benz GLA jest oparty na platformie Klasy A, co oznacza, że te dwa są identyczne, jeśli chodzi o kluczowe czynniki, takie jak silniki, technologia, wystrój wnętrza, wydajność i niezawodność. Jednak GLA jest rzeczywiście większy od Klasy A pod wieloma względami.

GLA oferuje podwyższoną pozycję za kierownicą i w porównaniu z Klasą A sprawia wrażenie bardziej masywnego. GLA oferuje także więcej miejsca zarówno za kierownicą, jak i na pozostałych fotelach. Przestrzeń bagażowa jest daleka od czołowej w klasie, ale GLA oferuje jej nieco więcej.

GLA jest również o kilkaset kilogramów cięższy od Klasy A i na pewno da się to odczuć za kierownicą, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów. Zarówno Klasa A, jak i GLA osiągają podobne wyniki w zakresie zużycia paliwa, ale Klasa A powinna być nieco bardziej ekonomiczna w realnym świecie.

Jak wspomniano, te dwa samochody są naprawdę podobne. Do tego stopnia, że na papierze czują się niemal jak ten sam samochód. W rzeczywistości są one bardzo różne, więc pamiętaj, aby przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się, który z tych dwóch luksusowych Mercedesów klasy premium jest tym, który należy zdobyć.

Mercedes Benz GLA – Więcej z Mercedesa

Poprzednia generacja GLA nie została dobrze przyjęta, ponieważ nie była to prawdziwa wersja SUV Klasy A. Jednak nowy GLA cieszy się dużo większym zainteresowaniem i większość osób uważa go za zupełnie inny samochód niż Klasa A.

Na pierwszy rzut oka, można nawet nie wierzyć, że te dwa są rzeczywiście oparte na tej samej platformie, ponieważ jeden jest SUV, a drugi jest dostępny albo jako hatchback, lub sedan. GLA oferuje więcej miejsca wokół, oferuje również lepszą widoczność, bardziej dowodząc pozycji kierowcy, łagodne możliwości off-roading, i jest bardziej pożądane.

  Które modele Mercedesa mają niskie koszty utrzymania?

GLA zaczyna się od 36.400 dolarów i jest dostępny z tymi samymi silnikami, co Klasa A. GLA jest lepszym samochodem rodzinnym, ponieważ oferuje łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie, a podwyższona pozycja ułatwia prowadzenie samochodu po ciasnych miejskich uliczkach i wąskich parkingach.

GLA nigdy nie był przeznaczony do poważnego off-roadingu, ale jest bardziej zdolny niż Klasa A, która prawdopodobnie nigdy nie zobaczy błota lub brudu. GLA ma więcej zalet w porównaniu do Klasy A i to jest powód, dla którego GLA sprzedaje się o wiele lepiej niż Klasa A.

Mercedes Benz A – Mercedes klasy podstawowej

Klasa A zaczyna się od 33 950 dolarów, co stanowi znaczną zniżkę w porównaniu do GLA. Za tę różnicę w cenie można wyposażyć Klasę A we wszystkie niezbędne opcje, co oznacza, że dobrze wyposażona Klasa A kosztuje mniej więcej tyle samo, co podstawowy GLA, dlaczego więc więcej osób kupuje GLA?

Dlatego, że GLA to crossover/subkompaktowy SUV, a ten segment jest teraz w ogniu. Mimo to, nadal trudno jest wybrać GLA zamiast Klasy A, zwłaszcza, że Klasa A wygląda lepiej, jest bardziej dynamiczna i dostępna w dwóch różnych kształtach nadwozia.

Przyznaję, w USA dostajemy tylko wersję sedan, podczas gdy zarówno sedan, jak i hatchback są dostępne na innych rynkach. Klasa A jest cichszy, lepszy dla długodystansowych rejsów i potencjalnie bardziej wydajny.

W rzeczywistości jednak ludzie nadal będą woleli GLA, zarówno dlatego, że oferuje podniesioną pozycję kierowcy, jak i dlatego, że oferuje więcej przestrzeni i praktyczności.

  Które Mercedesy mają zdalne parkowanie?

Samochody klasy podstawowej Mercedes Benz

W USA sprzedawane są obecnie cztery różne podstawowe samochody Mercedesa: sedan Klasy A, CLA Coupe, crossover SUV GLA oraz GLB, najmniejszy rodzinny SUV Mercedesa. Najnowszy z grupy, GLB kosztuje 38,600 dolarów, podczas gdy najbardziej stylowy CLA kosztuje 38,200 dolarów.

Wszystkie cztery z nich oparte są na tej samej platformie, co oznacza, że są one pozycjonowane pod Mercedes Benz C-Class i Mercedes Benz GLC-Class. Mercedes klasy podstawowej był praktycznie żart przed najnowszym modelem klasy A przybył, ponieważ starsze modele klasy A, GLA i CLA były niegodne odznaki Mercedes.

Ta generacja oferuje znaczny krok w górę zarówno w luksusie i jakości, co czyni je w zgodzie z resztą składu Mercedes. Wszystkie cztery z nich oferują treść i są naprawdę pożądane, do tego stopnia, że są najlepiej sprzedającymi się modelami Mercedesa.

Sekcja FAQ

Czy GLA jest bezpieczniejszy od Klasy A?

Zarówno Klasa A, jak i GLA są równie bezpieczne, ponieważ zbudowane są na tej samej platformie i korzystają z tych samych funkcji bezpieczeństwa czynnego, takich jak pre-sense, automatyczne hamowanie, asystent utrzymania pasa ruchu, monitorowanie martwego pola i adaptacyjny tempomat.

Wszystkie wiodące w branży organizacje zajmujące się testami zderzeniowymi przyznały obu z nich gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa na poziomie 5 gwiazdek, co oznacza, że bezpieczeństwo nie powinno być problemem, jeśli samochody zostaną wybrane prawidłowo.

Czy GLB jest większy od GLA?

GLB jest rzeczywiście większy od GLA, ale różnice nie są ogromne. GLB wykorzystuje bardziej klasyczny, pudełkowaty kształt SUV-a, a Mercedes twierdzi, że GLB to prawdziwy rodzinny SUV. Jednak, jak wcześniej stwierdzono, różnice w rozmiarach między tymi dwoma są stosunkowo marginalne.

  Najlepszy olej do silników wysokoprężnych Mercedesa

GLB oferuje 40,7 cala przestrzeni przedniej, podczas gdy GLA oferuje 39 cali. GLB oferuje również o 0,4 cala więcej miejsca na nogi dla pasażerów z przodu. GLB oferuje również większy bagażnik i jest nawet dostępny z trzecim rzędem siedzeń, który jest zarezerwowany tylko dla małych dzieci.

Czy CLA jest bardziej sportowy w prowadzeniu niż Klasa A?

CLA jest rzeczywiście pozycjonowany jako bardziej skoncentrowana na kierowcy opcja z całej gromady, zwłaszcza w wersji AMG. Klasa A nie jest nawet dostępna z pakietem AMG 35/45, ponieważ ten pakiet jest zarezerwowany dla Klasy CLA. Podsumowując, CLA jest o wiele bardziej dynamiczny i lepiej wygląda.

CLA jest także niższy od ziemi i oferuje nieco niższą linię dachu. Jest raczej oczywiste, że Mercedes pozycjonował CLA jako najbardziej dynamiczne coupe sedan Mercedes entry-level uczucie, podczas gdy Klasa A jest bardziej zwykły sedan.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z